Kategorie

USA

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd wydaje pieniądze, a bank centralny skupuje rządowe obligacje. Ta polityka jest nie do utrzymania. Płacimy za nią wyższą inflacją, ale to nie wystarczy. W USA trwa już dyskusja o wyższych podatkach, u nas też będzie nieunikniona.
Firmy transportowe stawiają na ekspansję. Polski i europejski lider - Hegelmann rusza na Stany Zjednoczone. Nowa filia została zlokalizowana w Chicago.
Mitsubishi Space Star to małe auto miejskie. To nie powstrzymało jednak pewnego kuriera z Minnesoty przed pokonaniem autem blisko 700 tys. km!
Elon Musk opuszcza Dolinę Krzemową. W jego ślady idą wielkie firmy i miliarderzy. Gdzie przenosi się śmietanka z Silicon Valley?
Jak zarejestrować motocykl sprowadzony z Ameryki? Jakie dokumenty będą do tego potrzebne i jakie czynności w tym celu należy wykonać?
Dolina Krzemowa - centrum przemysłu i nowych technologii znajdujące w stanie Kalifornia (USA) słynie nie tylko z innowacyjnych firm, ale również z porażek biznesowych. Poniżej pięć historii największych klęsk przedsiębiorców pracujących w Kalifornii.
Rejestracja samochodu sprowadzonego z USA wymaga większych formalności niż w przypadku rejestracji samochodów sprowadzonych z terenu UE. Na co się przygotować?
Privacy Shield reguluje kwestie przekazywania danych osobowych z państw członkowskich UE do USA. Na jakich zasadach opiera się to nowe porozumienie?
Jak długo Polak musi pracować na litr paliwa? Według wliczeń analityka Cinkciarz.pl aż 10 razy dłużej niż Amerykanin!
Czy firma, która dostarcza swoje towary do USA, składuje je w wynajętym tam magazynie, a po dostarczeniu do magazynu sprzedaje, powinna zapłacić od tej sprzedaży polski VAT?