REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Uchwała

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Uchylenie uchwały w spółce z o.o. – kiedy dopuszczalne

Zgromadzenie wspólników podejmuje uchwały, które krzywdzą wspólnika lub spółkę. Jak uchylić uchwałę?

Kiedy wspólnicy spółki jawnej muszą podjąć uchwałę?

W spółce jawnej, tak jak we wszystkich typach spółek, wspólnicy podejmują decyzje związane z jej bieżącym funkcjonowaniem. Kto jednak i kiedy ma obowiązek prowadzenia spraw spółki?

Goodwill a PCC - uchwała NSA

Uchwała NSA rozstrzyga na korzyść przedsiębiorców wątpliwości co do opodatkowania dodatniej wartości firmy podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Kto ponosi odpowiedzialność za zobowiązania spółki? - uchwała SN

Sąd Najwyższy podjął ważną uchwałę dotyczącą odpowiedzialności członków zarządu spółki za jej długi, o której mowa w art. 299 k.s.h. Otóż SN rozstrzygnął, że odpowiedzialność ta spoczywa na osobach faktycznie sprawujących funkcje członków zarządu zgodnie z podjętymi uchwałami spółki, niezależnie od danych widniejących we wpisie w Krajowym Rejestrze Sądowym.

REKLAMA

Kto i kiedy może żądać uchylenia uchwały w spółce z o.o.

W Spółce z o.o., której jestem wspólnikiem (mam 5% udziałów), odbyło się zgromadzenie wspólników, o którym nie miałem pojęcia. Co gorsza, dowiedziałem się, że na tym zgromadzeniu podzielono zysk pomiędzy wspólników, mnie jednak pominięto. Spółka działa prężnie, a kwota dywidendy przypadająca nawet na moje 5% udziałów stanowi sporą kwotę. Zgromadzenie wspólników odbyło się w ostatnim tygodniu czerwca. Czy mogę w jakiś sposób cofnąć uchwałę wspólników?

Czynności spółki bez wymaganej uchwały przewidzianej umową spółki

Czynności spółki bez wymaganej uchwały przewidzianej umową spółki w kontekście postanowienia Sądu Najwyższego z dnia 17 kwietnia 2015 r., sygn. akt I CSK 289/14.

REKLAMA

REKLAMA