REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kredyt konsumpcyjny, Oszczędzanie

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR)

W obecnych czasach, prawie każdy korzysta już z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, popularnego ROR. Służy on do rozliczeń finansowych, regulowania rachunków, gromadzenia oszczędności.

Atrakcyjność kont oszczędnościowych

Nie warto zamrażać całości swoich oszczędności na rok lub więcej. Można zostawić sobie dostęp do pieniędzy, które wykorzystamy, gdy pojawią się ciekawe okazje inwestycyjne. W tej sytuacji można zainteresować się lokatami o krótszych terminach, ale te - o tym musimy pamiętać - zazwyczaj mają niższe oprocentowanie.

Haczyki w reklamach lokat

W czasie, gdy na giełdach dominują spadki, na topie są bezpieczne inwestycje. Wśród nich najczęściej wykorzystywane są lokaty bankowe, których oprocentowanie znacznie wzrosło pod wpływem silnej konkurencji między bankami oraz rosnących stóp procentowych.

Zamknięcie konta osobistego

W ostatnich czasach banki często proponują nam przeniesienie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego oferując lepsze warunki. Zamknięcie rachunku powinno się odbyć w formie pisemnego wypowiedzenia umowy.

REKLAMA

Kapitał na przyszłość

Odkładając systematycznie niewielką część miesięcznych dochodów, możemy zgromadzić kapitał na przyszłość. Jeśli dobrze przygotujemy strategię inwestycyjną, oszczędzane pieniądze będą na siebie nieustannie pracować.

Zamiast lokaty - konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe dzięki swojej funkcjonalności plasują się między rachunkami rozliczeniowymi a lokatami terminowymi. W porównaniu do lokat terminowych, mogą zapewnić wyższy zysk i jednocześnie płynność środków.

Konta oszczędnościowe

Zamiast lokaty warto założyć konto. Bez zamrażania pieniędzy można osiągnąć większy zysk. W ostatnim czasie wiele reklam telewizyjnych przekonuje nas do tego rodzaju inwestycji.

Zerwanie lokaty

REKLAMA

Renesans lokat bankowych

Co powinniśmy wiedzieć o rachunkach bankowych

Przez umowę rachunku bank zobowiązuje się względem konsumenta do przechowywania środków pieniężnych (przez czas oznaczony lub nie) oraz przeprowadzania rozliczeń na zlecenie klienta.

Dług na karcie czy kredyt

Karty kredytowe pozwalają na korzystanie z nieoprocentowanego kredytu niemal dwa miesiące. Potem dług już kosztuje.

Kredyt bez zgody małżonka

Małżonkowie, którzy posiadają wspólnotę majątkową kredyt zaciągają razem. W przypadku jednak, gdy suma kredytu nie jest zbyt duża lub bank ustanowi dodatkowe zabezpieczenie, zgoda małżonka nie jest konieczna.

Spłata karty na raty

Niektóre banki rozkładają spłatę zakupów opłaconych kartą kredytową na równe raty. Jest to najprostszy sposób uzyskania kredytu ratalnego.

Kredyt na szkolną wyprawkę

Rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się młodym rodzicom ze stresem związanym z dużymi wydatkami. W rodzinach wielodzietnych koszt szkolnej wyprawki liczony jest w tysiącach złotych, trzeba się więc szybko zastanowić, jak ją sfinansować.

Windykator może ściągnąć dług od jednego z żyrantów

Jeśli warunki zabezpieczenia pożyczki nie były w umowie określone inaczej, windykator może wyegzekwować cały dług od jednego żyranta.

Ubezpieczenie kredytu

Kredyt gotówkowy coraz częściej wymaga ubezpieczenia. Warto wiedzieć, ile to kosztuje i czy się opłaca.

Małżonek odpowiada za kredyt

W banku kredyt zaciągają oboje małżonkowie. Jednemu z nich bank udzieli kredytu tylko wówczas, gdy zawarł on umowę o rozdzielności majątkowej.

Odpowiedzialność małżonka za spłatę kredytu

W jaki sposób małżonkowie odpowiadają za spłatę kredytu udzielonego im przez bank?

Czy z kredytu można zrezygnować

Nawet jeśli podpiszemy już umowę kredytową z bankiem i otrzymamy pieniądze, z większości kredytów, które zaciągamy dla potrzeb konsumpcyjnych (nie na prowadzenie działalności), możemy zrezygnować, gdy np. trafimy na tańszą ofertę kredytu samochodowego.

Kredyt na wakacje

Najpopularniejszym sposobem zdobycia pieniędzy na wakacje są kredyty gotówkowe. Oferuje je większość banków na rynku. W niektórych bankach możemy skorzystać ze specjalnych ofert wakacyjnych, w innych - z oferty całorocznej.

REKLAMA