reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Warto wiedzieć > Spłata karty na raty

Spłata karty na raty

Niektóre banki rozkładają spłatę zakupów opłaconych kartą kredytową na równe raty. Jest to najprostszy sposób uzyskania kredytu ratalnego.

Skorzystanie z programu spłat na raty jest dla posiadacza karty kredytowej bardzo proste. Nie potrzeba dodatkowych zaświadczeń o dochodach, nie czeka się też na decyzję banku. Wystarczy jeden telefon i oświadczenie jak długo chce się spłacać dług. Można go podzielić nawet na 24 raty.

Warunki

Warunkiem wzięcia udziału w programie spłaty na raty jest minimalna kwota przeprowadzonej transakcji. Może ona wynosić 300 zł jak w Banku Millennium lub 800 zł jak w Citi Handlowym. Pierwszy z banków stawia też warunek, że wartość transakcji nie może przekraczać 85 proc. limitu przyznanego na kartę, drugi jako linię graniczną przyjął 80 proc. Otwarcie programu może też kosztować. W Banku Millenium opłata ta wynosi 10 zł. Nie jest to jednak najważniejszy koszt w porównaniu z oprocentowaniem jakie banki reklamują jako niezwykle atrakcyjne.

Oprocentowanie

Doradcy zachęcający do skorzystania z kredytu na spłatę karcianego długu kuszą oprocentowaniem nominalnym, które na ogół jest dość niskie, ponieważ nie uwzględnia wszystkich kosztów. Jeżeli więc nie zapytamy się o rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, możemy być niemile zaskoczeni. Może być ona bowiem wyższa o kilka a nawet kilkanaście punktów procentowych od reklamowanej.

Millennium zachęca np. oprocentowaniem rat na poziomie 16,90 proc. Rzeczywista stopa procentowa wynosi już jednak 20,52 proc. Citi zapewnia, że oprocentowanie to tylko 12,69 proc., ale po uwzględnieniu wszystkich kosztów okazuje się, że bankowi trzeba oddać 25,14 proc., a więc prawie dwa razy więcej. Koszt ten może więc przekroczyć oprocentowanie nawet drogiej karty.

Wybierz kartę kredytową

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Beata Kielar-Tammert

Radca prawny wpisany na Listę Radców Prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Właścicielka Kancelarii Prawnej www.bktkancelaria.pl, autorka wielu artykułów o tematyce prawniczej publikowanych w czasopismach, na blogu oraz w mediach społecznościowych, specjalizująca się w prawie Unii Europejskiej, prawie gospodarczym i prawach cudzoziemców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama