| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Kapitał na przyszłość

Kapitał na przyszłość

Odkładając systematycznie niewielką część miesięcznych dochodów, możemy zgromadzić kapitał na przyszłość. Jeśli dobrze przygotujemy strategię inwestycyjną, oszczędzane pieniądze będą na siebie nieustannie pracować.

Jest wiele możliwości oszczędzania pieniędzy. Najprostszym rozwiązaniem jest odkładanie ich na rachunek bankowy. Nie wiąże się to ze skomplikowanymi formalnościami, ale jednocześnie nie gwarantuje zysku.

Tymczasem wybierając produkt oszczędnościowy należy przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwość osiągnięcia zadowalającej nas stopy zwrotu. Alternatywną w inwestowaniu pieniędzy są plany systematycznego oszczędzania, oparte o coraz popularniejsze fundusze inwestycyjne. Decydując się na plan systematycznego oszczędzania, zobowiązujemy się odkładać regularnie określoną sumę pieniędzy. Taka inwestycja polecana jest osobom chcącym inwestować przynajmniej przez kilka lat. Oszczędzając w ten sposób możemy osiągnąć zysk (średniorocznie ok. 8-12 proc.), który nie jest możliwy w przypadku polis czy lokat.

Regularne programy inwestycyjne umożliwiają aktywne zarządzanie pieniędzmi, dzięki szerokiej ofercie instrumentów finansowych, w które inwestowane są wpłacane przez nas oszczędności. Oferta jest tak przygotowana, aby zadowoleni byli zarówno inwestorzy ostrożni, którzy nie godzą się na ryzyko inwestycyjne, jak i ci z inwestujących, którzy w zamian za wyższy zysk, dopuszczają pewien poziom ryzyka inwestycyjnego.

Decydując się na regularne oszczędzanie, warto określić cel inwestycyjny. Łatwiej będzie inwestować, pamiętając o tym, że oszczędzamy na studia dziecka, zakup domu nad morzem czy egzotyczną wyprawę.

Źródło: Open Finance

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Barbara Głowacka

Prawnik, konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK