REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kobieta

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Podział obowiązków domowych w Polsce to fikcja?

Podział obowiązków w polskich domach. Jak wygląda? Czy przeciążone obowiązkami domowymi Polki mają siłę i energię na prowadzenie własnych firm? 

Polskie przedsiębiorczynie chcą zatrudniać osoby po 50 r.ż., neuroatypowe i z niepełnosprawnościami

Przedsiębiorcze Polki korzystają ze sztucznej inteligencji i są gotowe na tworzenie różnorodnych zespołów. Trzy na cztery respondentki zatrudniłyby w swoim zespole osobę powyżej 50 roku życia, a 58 proc. – osobę z niepełnosprawnością lub neuroatypową. 

Polki są bardzo przedsiębiorcze. Co piąta firma w Polsce jest zarządzana przez kobietę

Firmy prowadzone przez kobiety stanowią 27 proc. wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce. Z najnowszych danych wynika, że wykazały one za 2022 rok 33-procentowy wzrost przychodów, a wzrost ich zysku netto był na poziomie 78 proc. W jakich sektorach dominują kobiety? 

REKLAMA

Coraz więcej Polek zakłada własny biznes

Jednym z kluczowych wyzwań wymienianych przez respondentki jest niewystarczająca wiedza na temat formalności związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej oraz niechęć do ryzyka.

Kobiety na stanowiskach kierowniczych w Polsce

Kobiety na stanowiskach kierowniczych w Polsce są wciąż w mniejszości. W zarządach spółek kobiet jest tylko 15%, a kobiety prezeski to jedyne 6%. Jak to zmienić?

REKLAMA

REKLAMA