| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Sekretariat > Współpracownicy > Jak koledzy mogą odebrać Twoją nadgorliwość?

Jak koledzy mogą odebrać Twoją nadgorliwość?

Przychodzić jako pierwszy i wychodzić jako ostatni - ten sposób działania przyczynia się do pogorszenia stosunków między wszystkimi kolegami w pracy.

Prosisz szefa o klucze do tylnego wyjścia, żebyś mógł wrócić w nocy do firmy, gdy coś ważnego wpadnie Ci do głowy. Pozwól przynajmniej raz w tygodniu zamknąć się w firmie. Powiedz potem, że stało się tak z przeoczenia, ponieważ kalkulacja, którą doktor K. dał Ci do przyuczenia, była tak fascynująca, że zapomniałeś przy tym o bożym świecie.

Albo powiedz, że jeszcze raz chciałeś opracować dokumenty dla szefa i nie zauważyłeś, jak minął czas. Daj swoim kolegom do zrozumienia, że uważasz ich za bandę wymigujących się od pracy pasożytów, którzy żyją na koszt firmy, i że bez Ciebie to przedsiębiorstwo do niczego by nie doszło.

Zagraj w „Moje jest lepsze niż twoje” we wszystkich możliwych wariantach. Jeśli mimo to ktoś w firmie poda Ci jeszcze rękę, możesz być pewien, że jest z nim coś nie tak.

Wskazówka

Być może praca sprawia Ci tylko przyjemność. Albo faktycznie masz tak dużo do zrobienia, że można przypisać Ci cechy pracoholika. Nie pozwól więc, aby Twoi koledzy odnieśli wrażenie, że chcesz się wyróżniać.

Polecamy: Naucz się odmawiać w pracy

Wejdź w rolę jakiegoś kolegi i opisz symptomy Twojego nałogu pracy z jego perspektywy. Zapamiętaj wszystkie detale, które opisałeś u siebie jako szczególnie przeszkadzające, i spróbuj je wyplenić. Troszcz się o swój „narkotyk” bez wywoływania poruszenia i rozkoszuj się pracą we wszystkich jej odmianach.

Artykuł jest fragmentem książki "Relacje w pracy. Zawodowo zgrany zespół", Thomas Wieke, księgarnia internetowa Onepress.pl

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wejdź w rolę jakiegoś kolegi i opisz symptomy Twojego nałogu pracy z jego perspektywy.
Wejdź w rolę jakiegoś kolegi i opisz symptomy Twojego nałogu pracy z jego perspektywy.

INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »