REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych.
Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Zakres czynności sporządza się na podstawie regulaminu organizacyjnego, z którego dowiadujemy się jakie są obowiązki pracowników obejmujących poszczególne stanowiska w firmie.

Zakres obowiązków jest przeważnie sprecyzowany bardzo ogólnie, a zakres i zadania sekretarki są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego gdzie sekretarka pracuje zależeć będzie jej zakres obowiązków.

REKLAMA

Inaczej jest w dużej firmie, w której sekretarka może mieć dwóch a nawet trzech szefów a inaczej w małej firmie gdzie podlegać będzie bezpośrednio pod jedną osobę, np. prezesa spółki.

Codzienna praca sekretarki - asystentki koncentruje się na przyjmowaniu interesantów, bezpośrednich kontaktach z szefem, prowadzeniu rozmów telefonicznych. Sekretarka odpowiada za rozkład zajęć szefa, przepisuje przygotowane przez szefa listy, może również być odpowiedzialna za samodzielne opracowanie listów i przygotowanie ich do podpisu przez przełożonego. 

Polecamy: Zasady skutecznej korespondencji

Ponadto często prowadzi sprawy osobowe pracowników (w małej firmie) i zaopatruje firmę w materiały biurowe a także gospodarcze. Może być również odpowiedzialna za załatwianie spraw w banku czy urzędzie. Uczestniczy w spotkaniach z interesantami w biurze i poza nim. Już na tych paru przykładach widać różnicę w zakresie czynności sekretarki. Różnice te zależą od struktury organizacyjnej firmy, ale i od oczekiwań szefa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Można podzielić więc prace sekretarki na trzy podstawowe obszary działań:

  • zadania związane z planowaniem, np. planowanie terminów spotkań, konferencji, urlopów, szkoleń, wyjazdów służbowych, odprawa pracowników czy też spotkań z interesantami;
  • organizowaniem - przygotowanie wyjazdu służbowego przełożonego, od rezerwacji biletu, hotelu do przygotowania materiałów, prezentacji potrzebnych do spotkań podczas wyjazdu, sekretarka może być odpowiedzialna również za organizowanie posiedzeń zarządu, spotkań z klientami czy oficjalnych przyjęć;
  • wykonaniem - obsługa komputera, łączenie rozmów telefonicznych, wysyłanie i przyjmowanie korespondencji, prowadzenie i przechowywanie dokumentacji, a także dbałość o estetykę miejsca pracy.

Do obowiązków sekretarki - asystentki, mogą należeć również zadania merytoryczne, jak np: pisanie samodzielne listów, opracowań, protokołów ze spotkań, umów, uczestniczenie naradach, wyjazdach służbowych podczas których odpowiadać może za przygotowanie, gromadzenie i przechowywanie materiałów i dokumentów. 

Polecamy: Treść zapytania ofertowego

Zakres czynności prac sekretarki bywa jak widać bardzo zróżnicowany, dobrze przed podpisaniem umowy jest zapoznać się z zadaniami które przyjdzie nam realizować.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

REKLAMA

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

Przedsiębiorca na etacie nadal z podwójną składką zdrowotną

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie składki zdrowotnej w przypadku łączenia pracy na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynika z niej, iż obecnie nie są planowane zmiany legislacyjne ingerujące w zasadę odprowadzania składki od każdego tytułu odrębnie.

REKLAMA