reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Samochód > Eksploatacja > Jak szybko uzyskać odszkodowanie?

Jak szybko uzyskać odszkodowanie?

Wiele firm narzeka na wydłużone okresy oczekiwania na wypłatę odszkodowania. Wbrew pozorom można jednak uniknąć i uzyskać pieniądze szybko i sprawnie. Wystarczy trzymać się prostych zasad, którym ten artykuł będzie poświęcony.

Skuteczne ubieganie się o odszkodowanie z OC sprawcy

Przede wszystkim, pierwszą rzeczą, którą robimy jest zgłoszenie zaistniałego zdarzenia tak szybko, jak to tylko możliwe. Jeśli wypadek zdarzył się w nocy, wcześnie rano – nieważne, nie odkładamy tego na później – większość firm ubezpieczeniowych ma infolinię czynną całą dobę – im szybciej zgłosimy roszczenie, tym szybciej otrzymamy rekompensatę.

Kolejną ważną rzeczą jest zgłoszenie się do firmy ubezpieczeniowej, aby uzyskać informacje jakie dokumenty są wymagane, aby nasze zgłoszenie było rozpatrzone w jak najkrótszym okresie. Czasem przez to, że zapomnimy o jednym dokumencie, możemy długo czekać na rozpatrzenie sprawy.

Wiele osób zapomina także o tym, aby przechowywać kopie wszystkich dokumentów, takich jak dowody, oświadczenia, świadectwa, potwierdzenia i tym podobne. Jest to niezbędne dla późniejszego wykazania swoich racji.

Polecamy: Jak zarejestrować pojazd drogą elektroniczną?

Drugi kierowca nie przyznaje się do swojej winy. Co dalej?

Firma ubezpieczeniowa na pewno nie da nikomu pieniędzy, jeżeli nie będzie miała niezbitych dowodów na wystąpienie szkody. Ważnym jest, aby już na miejscu wypadku zatroszczyć się o uzgodnienie przebiegu wypadku. Gdy nie możemy dojść z sprawcą do porozumienia konieczne jest wezwanie policji. Ponadto jeśli są na miejscu świadkowie zdarzenia, poprośmy ich aby poczekali na funkcjonariuszy, bądź przynajmniej zdobądźmy do nich kontakt.

Jak postępować w przypadku kradzieży samochodu?

Podobnie jak w przypadku ubiegania się o ubezpieczenie z OC sprawcy, najważniejsze jest zgłoszenie sprawy tak szybko, jak to tylko możliwe. W zasadzie od razu – w momencie jak dowiemy się o tym, że firmowy samochód zniknął, bierzemy do ręki telefon i wykręcamy numer 112 lub 997. Następną rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest zgłoszenie się do firmy ubezpieczeniowej, z tą samą informacją.

Pamiętajmy, aby podać wszystkie niezbędne dane. Dobrze jest zapisać sobie gdzieś całą Twoją wiedzę na temat zdarzenia. Dla przykładu zapiszmy dokładne miejsce w którym ostatnio widzieliśmy samochód. Znana jest sprawa w której przez to, że zgłaszający nie mógł wskazać precyzyjnie miejsca, gdzie zostawił samochód, prze co miał problemy z otrzymaniem odszkodowania.,

Polecamy: serwis Leasing

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wilk Latkowski Doradcy Podatkowi i Radcowie Prawni

Nowoczesna kancelaria doradztwa podatkowego i prawnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama