| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Przedsiębiorca w sądzie > Przed sądem > Jak rozwiązać spór bez konieczności kierowania pozwu? Zawezwanie do próby ugodowej

Jak rozwiązać spór bez konieczności kierowania pozwu? Zawezwanie do próby ugodowej

Zawezwanie do próby ugodowej to sposób na polubowne zakończenie sporów z kontrahentami, pozwalający uniknąć długiego i żmudnego procesu sądowego.

Jak często Państwa kontrahenci dzwonią i piszą z prośbą o rozłożenie zaległości na raty? Czy zdarza się Państwu, iż mimo licznych zapewnień ze strony dłużników, w dalszym ciągu nie realizują oni swoich zobowiązań? Co zrobić, aby odzyskać pieniądze, ale nie stracić klienta?

Zawezwanie do próby ugodowej to sposób na polubowne zakończenie sporów z kontrahentami, pozwalający uniknąć długiego i żmudnego procesu sądowego. Dodatkową korzyścią dla Państwa, płynącą ze skierowania takiego wniosku  jest przerwanie biegu terminu przedawnienia.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Złożenie do sądu niniejszego wniosku oraz stawiennictwo stron na wyznaczonym przez sąd posiedzeniu, pozwoli Państwu uzyskać oficjalną, sądową ochronę zawieranych z kontrahentami porozumień, a w przypadku braku ich realizacji będą Państwo uprawnieni (po uzyskaniu klauzuli wykonalności) do dochodzenia swoich roszczeń u komornika. Niniejsze rozwiązanie pozwoli zatem na zaoszczędzenie czasu, ponieważ ugoda zawarta przed sądem, opatrzona klauzulą wykonalności jest tytułem wykonawczym, z którym od razu można zwrócić się do Komornika. Ponadto jest to duża oszczędność pieniędzy, ponieważ zawezwanie do próby ugodowej to koszt 40,00 zł.

Zawezwanie do próby ugodowej - wniosek

Ważnym jest również to, iż niestawiennictwo strony przeciwnej na posiedzeniu wyznaczonym przez sąd uprawnia Państwa do dochodzenia zwrotu kosztów wywołanych próbą ugodową w pozwie kierowanym przeciwko niniejszemu kontrahentowi.

Zawezwanie do próby ugodowej może stanowić pierwszy, ugodowy krok w celu wyegzekwowania zaległych należności. Nasza Kancelaria pomoże Państwu w zachowaniu jak najlepszych relacji biznesowych z Państwa klientami a także zadba o zapewnienie Państwu bezpieczeństwa prawnego.

Właściwość przemienna przy zawezwaniu do próby ugodowej kilku podmiotów

Autor: Maja Szymczak

Niniejszy wpis jest przedmiotem praw autorskich Kancelarii Prawnej Renata Urowska i Wspólnicy sp.k.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »