REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stypendium za kreatywność 2012

stypendium, kreatywność, studia, pomysł
stypendium, kreatywność, studia, pomysł
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nie status materialny, nie średnia ocen na studiach, a pomysł zdecyduje o tym, kto dostanie „Stypendium z wyboru”. Trwa III edycja akcji, w której studenci i absolwenci z całej Polski zawalczą o pieniądze na spełnienie swoich marzeń.

„Stypendium z wyboru” to pierwszy w Polsce program stypendialny, który daje możliwość zrealizowania projektów związanych z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej zarówno studentom jak i absolwentom (do roku po ukończeniu studiów), w którym przy podziale funduszy brana jest pod uwagę wyłącznie pomysłowość kandydata.

REKLAMA

Mają oni możliwość otrzymania pieniędzy na nawet najbardziej niecodzienne działania, które mają im pomóc wybić się na rynku pracy.

Jakie stypendium dla studentów?

REKLAMA

Ubiegłoroczną nagrodę stypendialną przyznano m.in. na takie projekty jak kurs języka arabskiego w Kairze, pokrycie kosztów wolontariatu w ośrodku dla słoni w Nairobi, zakup nowych skrzypiec, czy profesjonalnego roweru. Wszystko po to, by wspomóc ludzi ambitnych, kreatywnych i zdeterminowanych.

- Może to śmiesznie zabrzmi, ale my nie mamy marzeń, my mamy cele - mówi Natalia Strokowska, która wygrała stypendium na wolontariat w Nairobi - Cele zaś to takie marzenia z terminem realizacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Stypendium daje szansę nie tylko zdobyć ciekawe doświadczenia, ale także rozwijać swoje pasje i umiejętności. Dla niektórych to szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej.

- Udział w konkursie bardzo mi pomógł w realizacji celu jakim było kupno maszyn do szycia - opowiada Katarzyna Szafran, laureatka II edycji - W niedalekiej przyszłości myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej, jakim byłaby pracownia projektowania ubioru. Dlatego stypendium jest nie tylko określoną kwotą przeznaczoną na zakup sprzętu, ale też swojego rodzaju inwestycją.

W organizację akcji aktywnie włączyły się polskie przedsiębiorstwa. Dzięki ich wsparciu laureaci mają szansę otrzymać nagrodę do 5 tysięcy złotych.

- Wiemy jak ważny jest dobry start w dorosłe życie, dlatego zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym programie– namawia Stefan Umiński Dyrektor Personalny, Sklepy Komfort S.A., Mecenas III edycji „Stypendium z wyboru” - Z chęcią wspieramy młodych ludzi w dążeniu do rozwoju zawodowego. Już sam udział w tym projekcie świadczy o ich ambicji i pracowitości, które są bardzo dobrze postrzegane przez obecnych pracodawców.

W dwóch poprzednich odsłonach wzięło udział już ponad tysiąc osób, z których wyłoniono 39 laureatów.

- Od początku projektu, przy wsparciu Mecenasów, spełniliśmy 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych - mówi z dumą Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl, organizatora konkursu.

Pierwszy krok do zdobycia dotacji to rejestracja na portalu www.stypendiumzwyboru.pl, gdzie należy umieścić swoją aplikację. Forma jest dowolna, ważne by przekonać innych do poparcia swojego pomysłu.

Pomysł na biznes

Obecny rynek pracy jest skonstruowany tak, że należy czymś przykuć uwagę przyszłego pracodawcy - kontynuuje Stefan Umiński - uważam, że przygotowanie aplikacji to dobry trening przed rozpoczęciem poszukiwania interesującej posady.  

REKLAMA

Przyjmowanie wniosków już się rozpoczęło i potrwa do 13 maja. Kolejnym etapem jest głosowanie. Internauci i sponsorzy zdecydują, kto znajdzie się w gronie tegorocznych stypendystów. W I i II edycji oddano łącznie ponad pół miliona głosów.

W gronie firm wspierających inicjatywę „Stypendium z wyboru” oprócz Sklepów KOMFORT S.A. znalazły się między innymi firmy takie jak: Budimex, T – Mobile, Allegro, Bank BPH, Levi’s, , Ernst&Young, TVN.

Więcej informacji o programie stypendialnym „Stypendium z wyboru” można znaleźć na:  www.stypendiumzwyboru.pl.

Sklepy KOMFORT S.A., z siedzibą w Łodzi,  są największą detaliczną siecią w Polsce oferującą ponad 2000 różnych wzorów podłóg drewnianych, paneli podłogowych, dywanów i wykładzin. Sieć aktywnie rozwija ofertę usług, związanych z montażem i pielęgnacją pokryć podłogowych. Sklepy KOMFORT zatrudniają w Polsce około 1000 pracowników. Sieć Komfort liczy obecnie 144 sklepy z czego 136 sklepów w Polsce ( 99 własnych i 37 franczyzowych), 6 sklepów w Czechach  i 2 na Słowacji. Od 2008 roku KOMFORT rozwija sieć franczyzową w miastach liczących 25 - 80 tys. mieszkańców. Obecnie działa  37 salonów partnerskich.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA