reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Stypendium za kreatywność 2012

Stypendium za kreatywność 2012

Nie status materialny, nie średnia ocen na studiach, a pomysł zdecyduje o tym, kto dostanie „Stypendium z wyboru”. Trwa III edycja akcji, w której studenci i absolwenci z całej Polski zawalczą o pieniądze na spełnienie swoich marzeń.

„Stypendium z wyboru” to pierwszy w Polsce program stypendialny, który daje możliwość zrealizowania projektów związanych z edukacją bądź z rozwojem kariery zawodowej zarówno studentom jak i absolwentom (do roku po ukończeniu studiów), w którym przy podziale funduszy brana jest pod uwagę wyłącznie pomysłowość kandydata.

Mają oni możliwość otrzymania pieniędzy na nawet najbardziej niecodzienne działania, które mają im pomóc wybić się na rynku pracy.

Jakie stypendium dla studentów?

Ubiegłoroczną nagrodę stypendialną przyznano m.in. na takie projekty jak kurs języka arabskiego w Kairze, pokrycie kosztów wolontariatu w ośrodku dla słoni w Nairobi, zakup nowych skrzypiec, czy profesjonalnego roweru. Wszystko po to, by wspomóc ludzi ambitnych, kreatywnych i zdeterminowanych.

- Może to śmiesznie zabrzmi, ale my nie mamy marzeń, my mamy cele - mówi Natalia Strokowska, która wygrała stypendium na wolontariat w Nairobi - Cele zaś to takie marzenia z terminem realizacji.

Stypendium daje szansę nie tylko zdobyć ciekawe doświadczenia, ale także rozwijać swoje pasje i umiejętności. Dla niektórych to szansa na rozpoczęcie kariery zawodowej.

- Udział w konkursie bardzo mi pomógł w realizacji celu jakim było kupno maszyn do szycia - opowiada Katarzyna Szafran, laureatka II edycji - W niedalekiej przyszłości myślę o założeniu własnej działalności gospodarczej, jakim byłaby pracownia projektowania ubioru. Dlatego stypendium jest nie tylko określoną kwotą przeznaczoną na zakup sprzętu, ale też swojego rodzaju inwestycją.

W organizację akcji aktywnie włączyły się polskie przedsiębiorstwa. Dzięki ich wsparciu laureaci mają szansę otrzymać nagrodę do 5 tysięcy złotych.

- Wiemy jak ważny jest dobry start w dorosłe życie, dlatego zachęcamy młodych ludzi do udziału w tym programie– namawia Stefan Umiński Dyrektor Personalny, Sklepy Komfort S.A., Mecenas III edycji „Stypendium z wyboru” - Z chęcią wspieramy młodych ludzi w dążeniu do rozwoju zawodowego. Już sam udział w tym projekcie świadczy o ich ambicji i pracowitości, które są bardzo dobrze postrzegane przez obecnych pracodawców.

W dwóch poprzednich odsłonach wzięło udział już ponad tysiąc osób, z których wyłoniono 39 laureatów.

- Od początku projektu, przy wsparciu Mecenasów, spełniliśmy 39 marzeń wartych ponad 150 tysięcy złotych - mówi z dumą Katarzyna Godlewska, prezes Fundacji Absolvent.pl, organizatora konkursu.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radcy Prawnego Ryszard Stolarz

Ekspert w dziedzinie prawa handlowego i spółdzielczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama