REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Językowa inwestycja – czyli nie tylko angielski

umiejętność mowy w obcych językach; język już nie tylko anielski
umiejętność mowy w obcych językach; język już nie tylko anielski

REKLAMA

REKLAMA

Dziś w kryzysie, w czasach wysokiego bezrobocia i niepewnej sytuacji na rynku pracy, osoby ze znajomością nietypowego języka obcego nie muszą się martwić o pracę. Znajomość języka angielskiego, niemieckiego czy hiszpańskiego jest już standardem, a pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników władających językami skandynawskimi, holenderskim czy węgierskim.

REKLAMA

Przeglądając oferty pracy można zauważyć, że pracodawcy poszukują osób nie tylko z odpowiednim doświadczeniem zawodowym, kierunkiem studiów czy biegłą znajomością komputera. Liczy się także znajomość języków obcych. Dzisiaj znajomość angielskiego, niemieckiego czy francuskiego nie robi już wrażenia na pracodawcach.

REKLAMA

Z analizy ofert pracy agencji Start People, wynika że w ciągu dwóch ostatnich lat najwięcej ofert skierowanych było do osób posługujących się językiem holenderskim. Na drugim miejscu znalazł się język szwedzki, tuż za nim język fiński, węgierski, portugalski i norweski.

REKLAMA

W 2010 i w 2011 roku największe zapotrzebowanie na pracowników władających tymi  językami było w centrach usług wspólnych (BPO). Biorąc pod uwagę branżę – najwięcej ofert pracy było w księgowości oraz w finansach, niewiele mniej w  branży IT, call center i w sprzedaży. Najczęściej poszukiwanymi pracownikami byli: księgowa/y, młodszy księgowy, specjalista/asystent/pracownik w dziale księgowości ze znajomością języka norweskiego, fińskiego lub portugalskiego.

„Polska jest bardzo atrakcyjnym miejscem do inwestycji takich jak centra usług wspólnych, czego potwierdzeniem jest coraz większa liczba lokalizacji BPO w naszym kraju. Za prężnie rozwijającym się rynkiem, idzie zapotrzebowanie na nowych pracowników, którzy ze względu na charakter działalności BPO muszą biegle posługiwać się językiem angielskim oraz znać dodatkowy język obcy. Można zauważyć pewną prawidłowość, że osoby władające mało popularnym językiem obcym, są skłonne do relokacji w poszukiwaniu pracy, w której mogliby wykorzystywać swoje umiejętności językowe. Obserwując oferty pracy, które napływają z BPO zauważam zmianę – jeszcze 2-3 lata temu największe zapotrzebowanie było na pracowników do prostych prac  administracyjnych  jak np. wprowadzanie danych, obecnie centra BPO szukają pracowników do realizacji  bardziej zaawansowanych  zadań. Świadczy to również  o  tym , iż  centra BPO rozwinęły zakres swoich usług, a  firmy nie boją się zlecać „ na zewnątrz” coraz to bardziej złożonych  procesów biznesowych – mówi Maryla Aftanasiuk-Lisiecka, brand manager Start People Image.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Portale społecznościowe a poszukiwanie pracy

Ja w Internecie – czyli o tym, jak kształtować swój wirtualny wizerunek

Wewnętrzne statystyki Start People pokazują, że na osoby, które znają język holenderski najczęściej czekały takie stanowiska jak: księgowa/y, doradca klienta, konsultant helpdesk, pracownik działu zakupów i team leader w dziale zakupów. Język szwedzki, podobnie jak fiński i norweski w przeważającej liczbie przypadków występował w ofertach pracy związanych z księgowością oraz specjalistów ds. obsługi klienta.

W branży sprzedaż/handel  największym uznaniem potencjalnych pracodawców mogły cieszyć się osoby ze znajomością języka rumuńskiego, węgierskiego i słowackiego. Najczęściej pojawiającym się stanowiskiem w tej branży był junior e-commerce manager, na które poszukiwani byli ludzie ze znajomością języka czeskiego, słowackiego, bułgarskiego, rumuńskiego i węgierskiego.

O firmie:

Start People jest jedną z czołowych Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego, działającą na polskim rynku od 15 lat. Oferuje kompleksowe rozwiązania HR w zakresie leasingu pracowniczego, rekrutacji, selekcji oraz payrollu i doradztwa personalnego. Start People jest częścią międzynarodowej grupy USG People N.V., notowanej na giełdzie Euronext w Amsterdamie. USG People należy do pierwszej piątki największych i najbardziej renomowanych firm w branży. Działa w 10 europejskich krajach (Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Szwajcarii i Włoszech). Start People posiada kilkadziesiąt  oddziałów na terenie całego kraju.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA