REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Co jest najważniejsze dla polskich menedżerów?

Subskrybuj nas na Youtube
Polski menedżer dojrzał do myśli, że drogą do sukcesu jest stałe podnoszenie własnych kwalifikacji.
Polski menedżer dojrzał do myśli, że drogą do sukcesu jest stałe podnoszenie własnych kwalifikacji.

REKLAMA

REKLAMA

Wykonywanie pracy zawodowej kojarzone jest ostatnio coraz częściej nie tylko ze źródłem utrzymania, ale także z możliwością spełnienia zawodowego. Jednak aby efektywnie wykorzystać czas spędzony w pracy potrzebna jest odpowiednia motywacja. Pracodawcy tworzą coraz to nowsze systemy wynagrodzeń, dodatkowe premie, oferują bogate pakiety socjalne. Na pytanie „Co Cię motywuje do pracy?” 40 % ankietowanych odpowiedziało, że możliwość rozwoju zawodowego.

Jak wynika z raportu „Polski Menedżer 2011”, jedynie niewiele ponad połowa z nas pracuje do 8 godzin dziennie (51 %). Drugą połowę stanowią osoby pracujące 9 (16%) i 10 (15%) godzin dziennie. Za czas, który spędzamy w pracy, oczekujemy adekwatnych zarobków. Nierzadko to one są czynnikiem decydującym o zmianie pracodawcy. Niemniej jednak coraz większą rolę odgrywa tu również tzw. jakość pracy. Składa się na nią zarówno przyjazna atmosfera oraz równe traktowanie pracowników, jak i dodatkowe pakiety motywacyjne. Wiele firm, chcąc zadbać o swoich pracowników w ich wolnym czasie, wykupuje karnety upoważniające do korzystania z siłowni czy aerobicu. Inną formą motywacji jest oferowanie pracownikom kursów, szkoleń lub finansowanie studiów podyplomowych.

REKLAMA

Jak powinien działać menedżer doskonały?

Czemu menedżer zawdzięcza swoją skuteczność?

REKLAMA

Wyniki sondy zamieszczonej na platformie Talent Club pokazują, że aż 40% menedżerów do pracy motywuje możliwość rozwoju zawodowego. Wartość wynagrodzenia i podwyżka (25% respondentów) znajdują się dopiero na drugim miejscu. Tuż za nimi uplasowała się dobra atmosfera w miejscu pracy (22%), a następnie pochwała od przełożonego (10%). Najsłabszym motywatorem okazały się dodatkowe świadczenia, takie jak na przykład prywatna opieka zdrowotna (tylko 2% głosów).

Polski menedżer dojrzał do myśli, że drogą do sukcesu jest stałe podnoszenie własnych kwalifikacji. Szereg nowych stanowisk, szczebli na ścieżce kariery, które powstają w korporacjach, dają większą możliwość awansu – mówi Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny Diners Club Polska. -- Samodoskonalenie daje możliwość rozwoju zawodowego i co za tym idzie, większych zarobków i poprawy jakości życia. Najlepszym przykładem były organizowane w ramach programu Talent Club Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej, w których menedżerowie wypełnili ponad 20 tysięcy testów sprawdzających ich kompetencje zawodowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Vademecum: Jak budować zaufanie w zespole?

Jak dobrze wykorzystać czas w pracy?

Źródło: Talent Club

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

REKLAMA

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

REKLAMA

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

REKLAMA