REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

6 korzyści z rejestracji znaku towarowego

Pravna Group
4 usługi prawne online
6 korzyści z rejestracji znaku towarowego
6 korzyści z rejestracji znaku towarowego
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Jakie korzyści zapewnia rejestracja znaku towarowego? To inwestycja w Twoją markę. Przez brak rejestracji znaku towarowego, możesz z dnia na dzień stracić to, na co pracowałeś latami.

Konkurencja szybko wykorzysta Twój błąd, a Ty zostaniesz z niczym. Chcesz chronić swój biznes? Nie czekaj i zostań pełnoprawnym właścicielem swojej marki. Niezależnie od wielkości firmy czy branży, w której działasz, możesz zarejestrować znak towarowy. Zainwestuj w bezpieczeństwo i pozbądź się nieuczciwej konkurencji raz na zawsze. Sprawdź, jakie korzyści przynosi zastrzeżenie nazwy lub logo Twojej firmy. 

REKLAMA

Jakie korzyści przynosi rejestracja znaku towarowego?

1. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Co daje rejestracja znaku towarowego? Bezpieczeństwo. Gdy już zarejestrujesz nazwę lub logo firmy w Urzędzie Patentowym, stajesz się 100% właścicielem swojej marki i zyskujesz pewność, że nikt Ci jej nie ukradnie. W ten sposób ubezpieczasz firmę od poważnych strat finansowych. Prowadzenie biznesu to ciągłe inwestycje w rozwój, reklamę czy budowanie relacji z klientami. To także źródło utrzymania dla Ciebie, Twoich bliskich oraz ludzi, których zatrudniasz. Jako przedsiębiorca jesteś za nich odpowiedzialny. Dlatego zabezpiecz się przed kradzieżą i nie pozwól, by ktoś odebrał Ci to, na co tak ciężko zapracowałeś. Zaniedbanie słono kosztuje. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy nie zadbali o rejestrację znaku towarowego i stracili wszystko. Myśleli, że ich to nie dotyczy, póki nie okazało się, że ktoś inny zarejestrował ich znak lub nazwę. Najczęściej kończy się to utratą dochodów lub całkowitym zamknięciem biznesu. Nie musisz podzielić ich losu, jeśli postawisz bezpieczeństwo swojej marki na pierwszym miejscu. 

2. Pozbywasz się nieuczciwej konkurencji

REKLAMA

Rejestracja znaku towarowego to narzędzie do walki z nieuczciwą konkurencją, która tylko czeka, żeby wykorzystać Twój błąd. Prawo patentowe opiera się na zasadzie ,,kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego to osoba, która pierwsza zarejestruje nazwę lub logo staje się ich pełnoprawnym właścicielem i jedynie ona może ich używać. Gdy Twój biznes się rozwija i radzi sobie coraz lepiej, mogą pojawić się osoby, które zechcą się na tym wzbogacić. Zauważą, że nie zarejestrowałeś znaku towarowego w Urzędzie Patentowym i zrobią to pierwsze, tym samym pozbawiając Cię całego interesu. Wówczas zostaniesz na lodzie, podobnie jak Twoja rodzina i pracownicy. Istnieją nawet specjalne firmy, które zajmują się wyszukiwaniem dobrze prosperujących przedsiębiorców bez zastrzeżonego znaku towarowego. Rejestrują ich logo lub nazwę, a następnie szantażują. Jeśli zarejestrujesz swój znak, z pewnością nie wpadniesz w taką pułapkę. 

Rejestracja znaku towarowego odbiera konkurencji okazję, by zaatakować Twoją działalność. Mając świadectwo ochronne, nie musisz obawiać się, że ktoś zechce ukraść Twoją markę. W momencie, gdy ktoś zacznie używać Twojej nazwy lub logo, możesz złożyć doniesienie i domagać się odszkodowania. Zarejestrowana marka oznacza, że nikt inny nie ma prawa działać w tej samej branży pod tą samą, a nawet podobną nazwą czy posługiwać się podobnym logo. Zastrzegając swój znak towarowy, raz na zawsze, pozbywasz się nieuczciwej konkurencji. 

3. Mniejsze koszty konwersji w Google Ads

Reklama dźwignią biznesu. To ona pozwala dotrzeć do nowych klientów, a także przypomnieć o swojej obecności na rynku. W tym obszarze również pomaga rejestracja logo lub nazwy w Urzędzie Patentowym. Zastrzeżony znak pozwala obniżyć koszty konwersji reklam Google Ads nawet o 65%. Google automatycznie blokuje reklamy konkurencji, która próbuje używać zastrzeżonego znaku. Wystarczy wysłać do Google właściwy formularz i dołączyć świadectwo ochronne, a szybko zauważysz niższe koszty za każde kliknięcie w Twoją reklamę. W ten sposób częściowo eliminujesz reklamy konkurencji, dzięki czemu Twoja reklama częściej wyświetla się zainteresowanym konsumentom, którzy szybciej trafią na Twoją stronę internetową i skorzystają z usług Twojej firmy. Rejestracja znaku towarowego to nie tylko mniejsze koszty konwersji w Google Ads, to przede wszystkim lepsza widoczność Twoich reklam. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Podnosisz prestiż

Uzyskanie R w kółeczku czyni Twoją firmę prestiżową. To gwarancja dla klientów, że nigdzie indziej nie dostaną takich samych towarów lub usług. ® informuje klientów, że dbasz o swoją markę, starasz się, by była bezpieczna i nie zniknęła z rynku z dnia na dzień. Konsument zyskuje zaufanie do Twojej firmy, wie, że warto wybrać oferowane przez nią produkty lub usługi. To, że zarejestrowałeś znak towarowy, czyni Cię bardziej profesjonalnym, a co za tym idzie bardziej atrakcyjnym w oczach klientów. Podnosisz prestiż swojej marki, ale co najważniejsze, budujesz trwałe relacje z klientami. 

5. Większe zaufanie klientów zwiększa sprzedaż

Zaufanie klienta to podstawowa wartość każdej marki. Konsument darzący Cię zaufaniem, chętnie wybierze Twój produkt lub usługę, a także poleci je innym. Twoje logo lub nazwa stają się dla niego wyznacznikiem jakości, więc nie będzie wahał się z wyborem. Budując zaufanie wśród klientów, gwarantujesz sobie wzrost sprzedaży. Jeśli odbiorcy Ci ufają, znają Twoje produkty, lubią je, możesz być pewny, że zawsze po nie sięgną, a nawet zapłacą więcej. Inwestując w reklamy, marketing, a także zastrzeżenie znaku towarowego budujesz rozpoznawalność marki. Zyskujesz spokój, bo wiesz, że klienci nie odejdą, a Ty nie stracisz. Większe zaufanie klientów zwiększa sprzedaż, ale też zapewnia firmie stabilną sytuację na rynku. A to wszystko, dzięki rejestracji znaku towarowego. 

6. Zarabiasz na nazwie firmy

Zbudowanie rozpoznawalnej marki cieszącej się zaufaniem wśród klientów otwiera przed Tobą nowe możliwości zarobkowe. Możesz zarobić imponujące kwoty na jej sprzedaży lub udzieleniu licencji na korzystanie z jej nazwy. Rejestrując znak towarowy, stajesz się jego 100% właścicielem, a to oznacza, że losy Twojej marki są wyłącznie w Twoich rękach. Masz okazję dowolnie kierować swoim biznesem, np. możesz podjąć decyzję, żeby zarabiać na licencjach. Jesteś właścicielem prestiżowej marki, chętnie wybieranej przez klientów, więc inni przedsiębiorcy będą chcieli to wykorzystać dla własnego rozwoju, a Ty zarobisz na nazwie swojej firmy. 

Jak nie dać się wyprzedzić konkurencji?

REKLAMA

Wahasz się nad rejestracją znaku towarowego? Już wiesz, jakie korzyści przynosi i ile możesz stracić, jeśli konkurencja zrobi to przed Tobą. Rejestrując nazwę lub logo w Urzędzie Patentowym oszczędzasz sobie nerwów, a swojej marce zapewniasz pełne bezpieczeństwo. Nieważne, w jakiej branży działasz i kiedy zacząłeś, rejestracja marki to zawsze jedyny słuszny wybór. Chroni przed kradzieżą, nieuczciwą konkurencją, podnosi prestiż i daje większe zarobki. Pamiętaj, że ,,kto pierwszy, ten lepszy”.

Karolina Bohdanowicz - ekspertka ds. znaków towarowych w Pravna Group radzi: Gdy nie masz rejestracji, ktoś może zawłaszczyć sobie to, na co pracowałeś latami. Dzięki ochronie logo nie tylko zyskasz prawo do używania, ale także uchronisz klientów przed omyłkowym kupnem nie Twoich produktów. Otrzymujesz bezwzględne prawo do używania nazwy lub znaku, z którym się identyfikujesz. 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA