REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy dobra promocja wystarczy do osiągnięcia celu?

 FC NIKMARK
Agencja Marketingowa
Promocja firmy
Promocja firmy
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wielu właścicieli firm i kierowników związanych z promocją błędnie definiuje cel jaki chcą osiągnąć poprzez działania promocyjne. Traktują oni reklamę, kampanię marketingowę jako cel sam w sobie. Im bardziej spektakularnie i efektownie, tym lepiej. Mniej istotna jest już trwałość efektów podjętych działań. Jak pokazuje praktyka krótkowzroczność dotyczy nie tylko promocji, ale również innych aspektów funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Wyobraź sobie, że idziesz ulicą i widzisz nowy sklep. Piękna fasada, elegancka witryna, estetyczny szyld i otwarte drzwi zapraszają Cię byś wszedł do środka. I co zrobisz? Odmówisz sobie skorzystania z okazji, żeby zobaczyć co jest w środku? Sklep ma ładny wystrój, czystą podłogę, jasne i przestronne wnętrze. Za ladą stoi schludnie ubrana ekspedientka, więc podchodzisz i w odpowiedzi na Twój szczery uśmiech słyszysz: “Czego?”. Coś zaczyna zgrzytać i sklep tak wspaniały przed chwilą, już nie wydaje Ci się miejscem, do którego chciałbyś zaglądać częściej. No właśnie, czy kiedykolwiek coś tu kupisz? Czy jest coś, co mogłoby Cię w nim zatrzymać. Promocja, ładny wygląd i cała wspaniała otoczka spełniły swoje zadanie. Ale czy tego oczekiwałeś wchodząc do środka?

REKLAMA

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

REKLAMA

Nie jest sztuką umieć wydać pieniądze. Znamienne jest to, że gdy podchodzimy do oferty nikt nie pyta nas o zasadniczy cel jaki chcemy osiągnąć, a pytaniem podstawowym staje się jakim budżetem dysponujemy. Tymczasem warto zwrócić uwagę, że najlepsze efekty uzyskuje się bazując na podstawach i dbając (systematycznie) o stały rozwój. A to okazuje się być całkiem ekonomicznym rozwiązaniem.

Obserwacja rynku pokazuje, że sprawdza się tylko wartościowy, prawdziwy kontent, czyli to, co tak naprawdę interesuje klienta. Prawdziwe znaczenie ma wartość merytoryczna, a nie sprytnie podsuwane sugestie. W długiej perspektywie to jakość serwisu, usług, produktów wygra na rynku.

Jak stworzyć skuteczną reklamę?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jeśli nie zapewnisz swojemu odbiorcy, kimkolwiek on jest, ciekawych, interesujących i prawdziwych doznań to nawet najlepsza promocja nic Ci nie da. Dzisiejszy klient jest wyedukowany, doświadczony i zorientowany. I o ile może nie wiedzieć czego dokładnie chce, to z pewnością wie doskonale czego sobie nie życzy. Wydaje się, że niektórzy specjaliści permanentnie zapominają o tym, że mają do czynienia z ludźmi. Myślącymi ludźmi, którzy potrafią analizować i oceniać podawane im informacje i fakty. Zapominają też o jednej wspaniałej cesze klientów: potrafią oni dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami, opiniami, odczuciami. Żadna promocja nie zagwarantuje firmie miejsca w umysłach odbiorców, jeśli firma nie będzie w stanie udowodnić klientowi, że ma do zaoferowania coś więcej, niż tylko ładny szyld.

Wróćmy na chwilę do naszego przykładu z początku… Jeśli już skusisz klienta by do Ciebie zajrzał, zapewnij mu lepszą obsługę niż się spodziewa. Będzie zachwycony. A kiedy już w tym zachwycie zdecyduje się coś u ciebie kupić, zaskocz go po raz kolejny i daj mu swój produkt, który będzie przynajmniej tak dobry, jak wszystko co już u Ciebie widział.

Popularność przekazów reklamowych online

Stosunkowo łatwo jest zaprosić kogoś by Cię odwiedził. Ale żadna kampania promocyjna nie pomoże Ci zatrzymać klienta, jeśli nie będziesz mógł mu zaoferować nic, co go zainteresuje, zaabsorbuje i zaskarbi Ci jego uwagę. Budujmy więc wartości, nawet małymi krokami, ale systematycznie, wytrwale i przede wszystkim szczerze.

Reklama SMS - opłacalna czy nie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA