reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Reklama > Co składa się na wizualny system identyfikacji firmy

Co składa się na wizualny system identyfikacji firmy

Wizualny system identyfikacji firmy jest złożony z wielu elementów składowych. Mimo małego znaczenia poszczególnych z nich, tylko w całości pozwalają na jego skuteczne funkcjonowanie.

Na wizualny system identyfikacji firmy składają się następujące elementy:

► symbol firmowy:
– znak firmowy,
– logo;
► barwy firmowe;
► druki firmowe:
– wizytówki (firmowe i pracowników),
– papier do korespondencji (papier firmowy),
– koperty firmowe,
– kartki do zapisków (notesy),
– dokumenty firmowe (opinie, raporty),
– rachunki, faktury,
– inne druki firmowe;
► stemple i pieczęcie;
► broszury, prospekty i inne materiały do celów public
relations;
► ubiór pracowników;
► wystrój zewnętrzny i wewnętrzny budynku firmy;
► informacja wizualna:
– tablice informacyjne zewnętrzne,
– tablice informacyjne wewnętrzne,
– szyldy,
– tabliczki informacyjne (na drzwiach i przy
drzwiach).

Polecamy: Jak rozwijać wizerunek firmy

Logo

Istnieje niewiele firm, które nie posiadają własnego znaku firmowego. Zaprojektowanie logo powinno stać się jednak priorytetem. Jest ono nierozerwalną częścią wizerunku firmy, nie z tego względu, że ludzie je pamiętają, ale dlatego że pamiętają wizerunek, jaki ono prezentuje. Nazwa firmy stanowi jedną z najważniejszych decyzji – generuje bowiem pierwsze skojarzenia dotyczące firmy.

Nazwa powinna być zatem prosta, krótka i oryginalna. Łatwa do zapamiętania i wymówienia oraz zrozumiała dla jak najszerszego kręgu potencjalnych klientów. Powinna wyrażać w uproszczony sposób najistotniejsze wyróżniki charakteru firmy. Ważne by wyróżniała się, stanowiąc skuteczne narzędzie konkurencyjne.

Barwy firmowe

Istnieje cała gama kolorów i tysiące odcieni. Najlepiej jest jednak skoncentrować się wokół tych, które najlepiej oddają charakter firmy. Przykładowo z profesjonalizmem kojarzą się biele, kremy, różne odcienie szarości i czerni, bordo. Z kolei krzykliwe, jaskrawe kolory, takie jak różowy, pomarańczowy, żółty, zielony, a nawet brązowy czy niebieski przyciągają uwagę, kojarzą się z dynamizmem.

Wizytówki

Wręczając komuś swoją wizytówkę, zależy nam, aby robiła dobre wrażenie. Zawsze należy mieć zapas aktualnych wizytówek i wymieniać je tak często, jak to tylko możliwe. Nic nie wygląda gorzej niż rozdarta, pomięta wizytówka, na której znajdują się jakieś zapiski.

Papier do korespondencji i koperty

Powinny one wykazywać taki sam stopień profesjonalizmu, jak wizytówki. Odcień kolorów powinien również być dokładnie taki jak na wizytówce.

Polecamy: Na czym polega system identyfikacji wizualnej

Wygląd i oprawa dokumentów

Niektórzy ludzie formułują swoje opinie na podstawie ogólnej prezentacji, formatu, a nie zawartości takich dokumentów. Zawartość jest dla nich często skomplikowana i niezrozumiała.

Autor: Anna Jeleńska, Joanna Polańska- Solarz. Artykuł jest fragmentem książki Własna firma - jak założyć i prowadzić. Wydawnictwo Wszechnica Podatkowa

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Co składa się na wizualny system identyfikacji firmy
Co składa się na wizualny system identyfikacji firmy

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama