reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Inwestycje w Chinach: w jakiej formie prowadzić działalność?

Inwestycje w Chinach: w jakiej formie prowadzić działalność?

Zagraniczni inwestorzy mogą prowadzić działalność w Chinach w różnych formach. Najpopularniejsze są tzw. przedsiębiorstwa z kapitałem zagranicznym. Przedsiębiorcy muszą być przygotowani na konieczność przestrzegania restrykcyjnych przepisów dotyczących ochrony środowiska.

Przepisy dotyczące ochrony środowiska

Szybki wzrost gospodarczy Chin oddziałuje na środowisko naturalne kraju, a kwestia zanieczyszczenia środowiska stanowi jedno z najważniejszych zagadnień dla rządu ChRL. Od połowy lat 90-tych władze Chin przyjęły szereg przepisów i regulacji dotyczących ochrony środowiska. Przykładowo, zgodnie z ustawą przyjętą w 1998 roku, wymaga się, aby podczas wykonywania projektów budowlanych przeprowadzić nawet cztery odrębne oceny warunków środowiskowych w lokalizacji. Ustawa z 2002 roku o Propagowaniu Czystej Produkcji rozszerzyła zakres oceny warunków środowiskowych na inne procesy produkcyjne. Celem tego działania jest promocja praktyk w zakresie bardziej efektywnego wykorzystywania zasobów. Państwowa Administracja Ochrony Środowiska (SEPA) jest głównym organem państwowym monitorującym ochronę środowiska naturalnego oraz tworzącym normy krajowe. Agencja zwróciła się do rządu z prośbą o przyznanie jej większych uprawnień, na przykład możliwość zamykania fabryk, które w znacznym stopniu zanieczyszczają środowisko naturalne. Agencja wezwała również rząd do wprowadzenia ulg podatkowych oraz innych bodźców finansowych zachęcających firmy do większej dbałości o środowisko. Istnieje prawdopodobieństwo wzrostu liczby regulacji dotyczących ochrony środowiska przez firmy w nadchodzących latach. Przykładowo, nowa ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), obowiązująca od 1 stycznia 2008 roku gwarantuje preferencyjne traktowanie zatwierdzonych projektów dotyczących ochrony środowiska, energii lub zasobów wodnych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Prometeia

Grupa doradczo-inwestycyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama