REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Chiny, inwestycje, biznes, firma
Chiny, inwestycje, biznes, firma

REKLAMA

REKLAMA

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Chiny są i będą atrakcyjnym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców zagranicznych. Jednak zdaniem KPMG najbliższe lata (przynajmniej do 2015 roku) będą charakteryzowały się rosnącą złożonością prowadzenia działalności w Chinach z uwagi na stałą ewolucję środowiska biznesowego.

W 2011 roku władze Chin opublikowały dwunasty z kolei Plan Pięcioletni, który zawiera wytyczne dla całego kraju na okres nadchodzących pięciu lat. Nowe przepisy wpłyną na sposób prowadzenia działalności przez firmy.

REKLAMA

Zmiany będą miały miejsce niemalże w każdej dziedzinie, łącznie z przepisami podatkowymi, przepisami w zakresie ochrony środowiska oraz ulgami pobudzającymi inwestycje. Zgodnie z najważniejszymi punktami Planu, zwiększą się możliwości prowadzenia działalności w kluczowych sektorach, takich jak odnawialne źródła energii.

W ciągu ostatnich dekad Chiny zyskały reputację wiodącego centrum produkcyjnego i bywają określane jako fabryka świata.

Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie atrakcyjność kraju, jako rynku zbytu dóbr konsumpcyjnych oraz miejsca lokalizacji środków R&D (badawczo-rozwojowych), na czym w głównej mierze koncentruje się opublikowany Plan Pięcioletni.

Mobius – Chiny będą liderem globalnego odbicia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na co należy zwrócić uwagę projektując „produkty” firmy w formie usług?

Aby inwestycja odniosła sukces, ważne jest rozumienie specyfiki kraju i jego regionów, praktyk prowadzenia działalności jak również chińskiej historii i kultury.

Co więcej, w świetle znaczącego zaangażowania władz chińskich w wiele aspektów gospodarki, potencjalni inwestorzy powinni wiedzieć w jaki sposób scentralizowane ustawodawstwo może wpłynąć na działalność w danych sektorach.

Raport KPMG „Inwestowanie w Chinach” został przygotowany jako wstęp do zagadnień związanych z inwestowaniem w Chinach i jest oparty na długoletnim doświadczeniu KPMG, wynikającym z obecności na rynku chińskim.

Informacje zawarte w Raporcie nie dotyczą konkretnych sytuacji, które mogą zaistnieć podczas prowadzenia działalności biznesowej. Aby uzyskać pomoc w zakresie różnych kwestii związanych z działalnością w Chinach, zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych.

Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Z jakimi problemami boryka się chińska gospodarka?

Dokładne analizy poszczególnych sektorów przemysłu w Chinach znajdują się w najnowszych publikacjach KPMG China, dostępnych na stronie internetowej. Więcej szczegółów na temat KPMG China można znaleźć w rozdziale 6. Raportu „KPMG w Chinach oraz Hong Kongu (SAR – Specjalny Region Administracyjny).

Oprócz omówienia podstawowych informacji o Chinach i ich sytuacji makroekonomicznej Raport porusza przede wszystkim zagadnienia dotyczące zasad inwestowania na rynku chińskim.

W szczególności omówione zostały regulacje prawne (np. formy inwestycji zagranicznych), podatkowe, celne, dotyczące nieruchomości i specjalnych stref ekonomicznych.

Pełna treść raportu KPMG „Inwestowanie w Chinach”

Autopromocja
KPMG Sp. z o.o.
Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Producenci miodów pitnych apelują o zmiany

Miód pitny jest jednym z najstarszych napojów alkoholowych, kojarzy się z polską kulturą czasów szlacheckich. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa apeluje o stosowne zmiany dla producentów miodów pitnych. Czy w Polsce może być boom na miody pitne na podobieństwo tego w USA? 

Wykaz podmiotów podlegających ochronie: 17 spółek strategicznych dla Polski

TVN oraz Polsat dołączą do wykazu firm strategicznych Polski – zapowiedział premier Donald Tusk. Obecnie wykaz ten obejmuje 17 spółek działających w branżach zajmujących się m.in. energetyką, paliwami czy dostawą usług telekomunikacyjnych.

Nowe obowiązki dla przedsiębiorców w związku z GSPR [komentarz ekspercki]

Firmy stoją przed kolejnym wyzwaniem. Od 13 grudnia 2024 roku unijne rozporządzenie o ogólnym bezpieczeństwie produktów (GPSR) wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców. Oznacza to surowsze kontrole i wysokie kary. Czy polskie firmy są na to gotowe? 

Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

REKLAMA

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

REKLAMA

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

REKLAMA