reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Jak robić biznes w Chinach

Jak robić biznes w Chinach

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Chiny są i będą atrakcyjnym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców zagranicznych. Jednak zdaniem KPMG najbliższe lata (przynajmniej do 2015 roku) będą charakteryzowały się rosnącą złożonością prowadzenia działalności w Chinach z uwagi na stałą ewolucję środowiska biznesowego.

W 2011 roku władze Chin opublikowały dwunasty z kolei Plan Pięcioletni, który zawiera wytyczne dla całego kraju na okres nadchodzących pięciu lat. Nowe przepisy wpłyną na sposób prowadzenia działalności przez firmy.

Zmiany będą miały miejsce niemalże w każdej dziedzinie, łącznie z przepisami podatkowymi, przepisami w zakresie ochrony środowiska oraz ulgami pobudzającymi inwestycje. Zgodnie z najważniejszymi punktami Planu, zwiększą się możliwości prowadzenia działalności w kluczowych sektorach, takich jak odnawialne źródła energii.

W ciągu ostatnich dekad Chiny zyskały reputację wiodącego centrum produkcyjnego i bywają określane jako fabryka świata.

Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie atrakcyjność kraju, jako rynku zbytu dóbr konsumpcyjnych oraz miejsca lokalizacji środków R&D (badawczo-rozwojowych), na czym w głównej mierze koncentruje się opublikowany Plan Pięcioletni.

Mobius – Chiny będą liderem globalnego odbicia

Na co należy zwrócić uwagę projektując „produkty” firmy w formie usług?

Aby inwestycja odniosła sukces, ważne jest rozumienie specyfiki kraju i jego regionów, praktyk prowadzenia działalności jak również chińskiej historii i kultury.

Co więcej, w świetle znaczącego zaangażowania władz chińskich w wiele aspektów gospodarki, potencjalni inwestorzy powinni wiedzieć w jaki sposób scentralizowane ustawodawstwo może wpłynąć na działalność w danych sektorach.

Raport KPMG „Inwestowanie w Chinach” został przygotowany jako wstęp do zagadnień związanych z inwestowaniem w Chinach i jest oparty na długoletnim doświadczeniu KPMG, wynikającym z obecności na rynku chińskim.

Informacje zawarte w Raporcie nie dotyczą konkretnych sytuacji, które mogą zaistnieć podczas prowadzenia działalności biznesowej. Aby uzyskać pomoc w zakresie różnych kwestii związanych z działalnością w Chinach, zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych.

Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Z jakimi problemami boryka się chińska gospodarka?

Dokładne analizy poszczególnych sektorów przemysłu w Chinach znajdują się w najnowszych publikacjach KPMG China, dostępnych na stronie internetowej. Więcej szczegółów na temat KPMG China można znaleźć w rozdziale 6. Raportu „KPMG w Chinach oraz Hong Kongu (SAR – Specjalny Region Administracyjny).

Oprócz omówienia podstawowych informacji o Chinach i ich sytuacji makroekonomicznej Raport porusza przede wszystkim zagadnienia dotyczące zasad inwestowania na rynku chińskim.

W szczególności omówione zostały regulacje prawne (np. formy inwestycji zagranicznych), podatkowe, celne, dotyczące nieruchomości i specjalnych stref ekonomicznych.

Pełna treść raportu KPMG „Inwestowanie w Chinach”

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe AGbiuro Adam Giedrojć

Nowoczesne biuro rachunkowe z profesjonalną obsługą małych i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama