REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak robić biznes w Chinach

Chiny, inwestycje, biznes, firma
Chiny, inwestycje, biznes, firma

REKLAMA

REKLAMA

Nie trzeba nikogo przekonywać, że Chiny są i będą atrakcyjnym miejscem inwestycji dla przedsiębiorców zagranicznych. Jednak zdaniem KPMG najbliższe lata (przynajmniej do 2015 roku) będą charakteryzowały się rosnącą złożonością prowadzenia działalności w Chinach z uwagi na stałą ewolucję środowiska biznesowego.

W 2011 roku władze Chin opublikowały dwunasty z kolei Plan Pięcioletni, który zawiera wytyczne dla całego kraju na okres nadchodzących pięciu lat. Nowe przepisy wpłyną na sposób prowadzenia działalności przez firmy.

REKLAMA

Zmiany będą miały miejsce niemalże w każdej dziedzinie, łącznie z przepisami podatkowymi, przepisami w zakresie ochrony środowiska oraz ulgami pobudzającymi inwestycje. Zgodnie z najważniejszymi punktami Planu, zwiększą się możliwości prowadzenia działalności w kluczowych sektorach, takich jak odnawialne źródła energii.

W ciągu ostatnich dekad Chiny zyskały reputację wiodącego centrum produkcyjnego i bywają określane jako fabryka świata.

Równocześnie w ciągu ostatnich kilku lat stale rośnie atrakcyjność kraju, jako rynku zbytu dóbr konsumpcyjnych oraz miejsca lokalizacji środków R&D (badawczo-rozwojowych), na czym w głównej mierze koncentruje się opublikowany Plan Pięcioletni.

Mobius – Chiny będą liderem globalnego odbicia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na co należy zwrócić uwagę projektując „produkty” firmy w formie usług?

Aby inwestycja odniosła sukces, ważne jest rozumienie specyfiki kraju i jego regionów, praktyk prowadzenia działalności jak również chińskiej historii i kultury.

Co więcej, w świetle znaczącego zaangażowania władz chińskich w wiele aspektów gospodarki, potencjalni inwestorzy powinni wiedzieć w jaki sposób scentralizowane ustawodawstwo może wpłynąć na działalność w danych sektorach.

Raport KPMG „Inwestowanie w Chinach” został przygotowany jako wstęp do zagadnień związanych z inwestowaniem w Chinach i jest oparty na długoletnim doświadczeniu KPMG, wynikającym z obecności na rynku chińskim.

Informacje zawarte w Raporcie nie dotyczą konkretnych sytuacji, które mogą zaistnieć podczas prowadzenia działalności biznesowej. Aby uzyskać pomoc w zakresie różnych kwestii związanych z działalnością w Chinach, zaleca się skorzystanie z profesjonalnych usług doradczych.

Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Z jakimi problemami boryka się chińska gospodarka?

Dokładne analizy poszczególnych sektorów przemysłu w Chinach znajdują się w najnowszych publikacjach KPMG China, dostępnych na stronie internetowej. Więcej szczegółów na temat KPMG China można znaleźć w rozdziale 6. Raportu „KPMG w Chinach oraz Hong Kongu (SAR – Specjalny Region Administracyjny).

Oprócz omówienia podstawowych informacji o Chinach i ich sytuacji makroekonomicznej Raport porusza przede wszystkim zagadnienia dotyczące zasad inwestowania na rynku chińskim.

W szczególności omówione zostały regulacje prawne (np. formy inwestycji zagranicznych), podatkowe, celne, dotyczące nieruchomości i specjalnych stref ekonomicznych.

Pełna treść raportu KPMG „Inwestowanie w Chinach”

Autopromocja
KPMG Sp. z o.o.
Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością i członek sieci KPMG składającej się z niezależnych spółek członkowskich stowarzyszonych z KPMG International Cooperative (“KPMG International”), podmiotem prawa szwajcarskiego

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Złota jesień dla branży reklamowej. Politycy dali zarobić. Nowe trendy w bilboardach

    Politycy zapewnili polskiej branży reklamowej w 2023 roku owocne jesienne zbiory. W przypadku reklamy outdoor przychody wzrosły o 25% w porównaniu z anabolicznym okresem minionego roku. To dla tego segmentu rynku dobry znak, choćby dlatego, że niebawem czekają nas dwie kampanie wyborcze. Jednak najważniejsze dla branży reklamy jest to, że nie musi ona “wisieć” na pasku polityków. Nadal tę formę reklamy najczęściej wybierają firmy z sektora handlowego. To on stoi za najbardziej kreatywnymi rozwiązaniami i inwestycjami w cyfrową część reklamy zewnętrznej. 

    Gazetki promocyjne, kupony, spersonalizowane listy - Polacy wciąż lubią tę formę promocji

    Polacy potrafią szukać promocji i świadomie robić zakupy. Informacji szukamy w internecie, ale równie chętnie sięgamy po tradycyjne gazetki i listy z ofertami. 

    Włamania na konto e-mail możesz nie zauważyć! Jak działają cyberprzestępcy?

    Cyberprzestępcy wciąż szukają nowych sposobów na wyłudzanie danych. Na przykład przejmując konto e-mail przenoszą wybrane wiadomości do ukrytych folderów lub usuwają je, tak aby ofiary nie widziały alertów bezpieczeństwa. 

    Technologia rozpoznawania obrazu szansą dla sklepów z monitoringiem półek

    Technologia rozpoznawania obrazu może poprawić efektywność zarządzania sprzedażą. Nie tylko skróci do minimum czas potrzebny na przeprowadzenie audytu, ale i zmniejszy koszty. Eksperci przewidują, że sektor wdrażania tej technologii w ciągu najbliższych 4 lat będzie się rozwijał średnio o 20,4 proc. rocznie.

    REKLAMA

    Chleb coraz gorszy i coraz droższy? Co nas czeka od nowego roku?

    Ceny pieczywa się stabilizują? Może chwilowo, bo według ekspertów od 2024 roku kilka czynników może mocno wpłynąć na finalne ceny detaliczne. Branża piekarnicza ma kilka pomysłów dla nowego rządu. 

    Branżę handlową w walce z kradzieżami wspiera technologia. A liczba kradzieży rośnie

    Polacy w tym roku mogą przebić liczbę zamówień internetowych i zakupów stacjonarnych w Black Friday względem ubiegłego roku. Na pewno natomiast już na ten moment odnotowano wzrost liczby kradzieży w sklepach. Jak właściciele radzą sobie z kradzieżami? Jak mogą monitorować ruch w sklepie? 

    Uszkodzony towar i paczki wypełnione powietrzem. Uwaga na zakupy online podczas Black Friday

    Black Friday i okres przedświąteczny to czas kiedy chętnie kupujemy świece, wino, wyroby szklane - często przez internet. Tego typu towary, w porównaniu z innymi produktami, są dwa razy bardziej podatne na stłuczenie w trakcie dostawy. Do tego klienci często dostają produkty w paczkach nieodpowiadających ich wielkości. 

    Jak sformułować klauzulę arbitrażową, by móc ominąć sądy państwowe?

    Arbitraż online zamiast sądów powszechnych? Duże i małe firmy coraz częściej korzystają z tego sposobu na odzyskanie zaległych płatności. Bo czasem wyrok zapada już 3 tygodnie od złożenia wniosku. W jaki sposób sformułować skuteczną klauzulę arbitrażową? 

    REKLAMA

    W co najczęściej inwestują Polacy? W siebie!

    Polacy już nie tylko odkładają pieniądze, ale i inwestują. W co najczęściej? Jak oceniają swoją wiedzę dotyczącą inwestowania?

    Jak zarejestrować spółkę z o.o., aby uniknąć błędów?

    Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nawet przez Internet przy pomocy systemu S24 wymaga pewnej wiedzy, gdyż każdy zapis umowy spółki może wywołać skutki w zakresie różnych dziedzin prawa, począwszy od prawa cywilnego, podatkowego, ubezpieczeń społecznych, ochrony konkurencji, rodzinnego, a nawet prawa karnego. W treści niniejszego artykułu wskażemy najczęściej występujące błędy w zakresie rejestracji spółek. Jednak to, że występują one najczęściej nie oznacza, że wywołują najbardziej dolegliwe skutki. 

    REKLAMA