Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Współpraca i wzmocnienie kontaktów handlowych jest ukierunkowana na rozwój rynku produktów oraz wymianę umiejętności i wiedzy. Potencjalne korzyści są wysokie. Chiny dysponują znacznym kapitałem, polityka wprowadzana w tym kraju pozwala na wchodzenie na obce rynki w Europie i innych rejonach. Unia Europejska chętnie podejmie współpracę z tym krajem azjatyckim.
REKLAMA
W Polsce na najbliższe lata rząd oraz instytucje gospodarcze, doradcze i badawcze planują wprowadzenie chińskich inwestycji oraz wzmocnienie relacji inwestorskich i handlowych. Firmy chińskie szukają współpracowników w Polsce i planują ekspansje do krajów Unii Europejskiej. Warunki legislacyjne, prawne i ekonomiczne utrudniają chińskim firmą wejście na rynek UE. Współpraca i inwestycje w Polsce mają być okresem przejściowym dla zagranicznych inwestorów. Argumentem są ustabilizowane i trwale relacje Polski z UE. Budowanie firmy zagranicznej w Polsce to długoletni dostęp do rynku UE oraz współpracy w ramach UE.
Polecamy: Podatki w Chinach
REKLAMA
Położenie Polski w centrum Europy jest istotny dla inwestorów, szczególnie z krajów nieeuropejskich. Jako główne wyznaczniki inwestowania za granicą są koszty, potencjale i rzeczywiste zyski oraz rozbudowa sieci współpracy i sprzedaży. Koszty wprowadzania firmy i jej produktów oraz potencjalne zyski są wskaźnikami dla oceny inwestycji. W Polsce wysoko oceniany przez firmy zagraniczne jest rynek pracy oraz przygotowanie i kwalifikacje kadry. Koszty prowadzenia firm (oprócz wydatków socjalnych i podatków) są niskie , dostęp do usług i produktów wysoki . Znacznym obciążeniem jest obsługa urzędowa i biurokracja oraz obciążenia socjalne, emerytalne i podatkowe.
Wprowadzenie nowych, szerokich kontaktów handlowych oraz współpracy jest cenione i szukane prze inwestorów. Polska jest zaangażowana w projekty komunikacyjne i telekomunikacyjne w UE i całej Europie. Kontakty międzynarodowe są trwale i stale rozwijane. Polska uczestniczy w wielu projektach unii i projektach europejskich. Wymiana doświadczeń biznesowych, doradczych i ekonomicznych jest elementem współpracy w Europie. Kraje, które chcą wejść na ten rynek widzą potencjał i możliwości oraz wysoki stopień zysku i zwrotu z inwestycji.
Polecamy: Jak robić biznes w Chinach
Większość krajów Unii Europejskiej szuka i wprowadza inwestycje zagraniczne, szczególnie z krajów bogatych, działających na forum międzynarodowym oraz zaangażowanych w inwestycje zagraniczne i rynek finansowy.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.