REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
Chiny
Chiny

REKLAMA

REKLAMA

Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych ocenia Chiny jako jednego z liderów inwestycji zagranicznych (trzecie miejsce). Ekspansja Chin budzi zainteresowanie w Polsce i Unii Europejskiej.

REKLAMA

Współpraca i wzmocnienie kontaktów handlowych jest ukierunkowana na rozwój rynku produktów oraz wymianę umiejętności i wiedzy. Potencjalne korzyści są wysokie. Chiny dysponują znacznym kapitałem, polityka wprowadzana w tym kraju pozwala na wchodzenie na obce rynki w Europie i innych rejonach. Unia Europejska chętnie podejmie współpracę z tym krajem azjatyckim.

REKLAMA

W Polsce na najbliższe lata rząd oraz instytucje gospodarcze, doradcze i badawcze planują wprowadzenie chińskich inwestycji oraz wzmocnienie relacji inwestorskich i handlowych. Firmy chińskie szukają współpracowników w Polsce i planują ekspansje do krajów Unii Europejskiej. Warunki legislacyjne, prawne i ekonomiczne utrudniają chińskim firmą wejście na rynek UE. Współpraca i inwestycje w Polsce mają być okresem przejściowym dla zagranicznych inwestorów. Argumentem są ustabilizowane i trwale relacje Polski z UE. Budowanie firmy zagranicznej w Polsce to długoletni dostęp do rynku UE oraz współpracy w ramach UE.

Polecamy: Podatki w Chinach

REKLAMA

Położenie Polski w centrum Europy jest istotny dla inwestorów, szczególnie z krajów nieeuropejskich. Jako główne wyznaczniki  inwestowania za granicą są koszty, potencjale i rzeczywiste zyski oraz rozbudowa sieci współpracy i sprzedaży. Koszty wprowadzania firmy i jej produktów oraz potencjalne zyski  są wskaźnikami dla oceny inwestycji.  W Polsce wysoko oceniany przez firmy zagraniczne jest rynek pracy oraz przygotowanie i  kwalifikacje kadry. Koszty prowadzenia firm (oprócz wydatków socjalnych i podatków) są niskie , dostęp do usług i produktów  wysoki . Znacznym obciążeniem jest obsługa urzędowa i biurokracja oraz obciążenia socjalne, emerytalne i podatkowe.

Wprowadzenie nowych, szerokich kontaktów handlowych oraz współpracy jest cenione i szukane prze inwestorów. Polska jest zaangażowana w projekty komunikacyjne i telekomunikacyjne w UE i całej Europie. Kontakty  międzynarodowe są  trwale i stale rozwijane. Polska uczestniczy w wielu projektach unii i projektach europejskich. Wymiana doświadczeń biznesowych, doradczych i ekonomicznych jest elementem współpracy w Europie. Kraje, które chcą wejść na ten rynek widzą potencjał i możliwości oraz wysoki stopień zysku i zwrotu z inwestycji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Jak robić biznes w Chinach

Większość krajów Unii Europejskiej szuka i wprowadza inwestycje zagraniczne, szczególnie z krajów bogatych, działających na forum międzynarodowym oraz zaangażowanych  w inwestycje zagraniczne i rynek finansowy.   

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA