reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami

Inwestycje zagraniczne: Współpraca z Chinami

Polska Agencja Inwestycji Zagranicznych ocenia Chiny jako jednego z liderów inwestycji zagranicznych (trzecie miejsce). Ekspansja Chin budzi zainteresowanie w Polsce i Unii Europejskiej.

Współpraca i wzmocnienie kontaktów handlowych jest ukierunkowana na rozwój rynku produktów oraz wymianę umiejętności i wiedzy. Potencjalne korzyści są wysokie. Chiny dysponują znacznym kapitałem, polityka wprowadzana w tym kraju pozwala na wchodzenie na obce rynki w Europie i innych rejonach. Unia Europejska chętnie podejmie współpracę z tym krajem azjatyckim.

W Polsce na najbliższe lata rząd oraz instytucje gospodarcze, doradcze i badawcze planują wprowadzenie chińskich inwestycji oraz wzmocnienie relacji inwestorskich i handlowych. Firmy chińskie szukają współpracowników w Polsce i planują ekspansje do krajów Unii Europejskiej. Warunki legislacyjne, prawne i ekonomiczne utrudniają chińskim firmą wejście na rynek UE. Współpraca i inwestycje w Polsce mają być okresem przejściowym dla zagranicznych inwestorów. Argumentem są ustabilizowane i trwale relacje Polski z UE. Budowanie firmy zagranicznej w Polsce to długoletni dostęp do rynku UE oraz współpracy w ramach UE.

Polecamy: Podatki w Chinach

Położenie Polski w centrum Europy jest istotny dla inwestorów, szczególnie z krajów nieeuropejskich. Jako główne wyznaczniki  inwestowania za granicą są koszty, potencjale i rzeczywiste zyski oraz rozbudowa sieci współpracy i sprzedaży. Koszty wprowadzania firmy i jej produktów oraz potencjalne zyski  są wskaźnikami dla oceny inwestycji.  W Polsce wysoko oceniany przez firmy zagraniczne jest rynek pracy oraz przygotowanie i  kwalifikacje kadry. Koszty prowadzenia firm (oprócz wydatków socjalnych i podatków) są niskie , dostęp do usług i produktów  wysoki . Znacznym obciążeniem jest obsługa urzędowa i biurokracja oraz obciążenia socjalne, emerytalne i podatkowe.

Wprowadzenie nowych, szerokich kontaktów handlowych oraz współpracy jest cenione i szukane prze inwestorów. Polska jest zaangażowana w projekty komunikacyjne i telekomunikacyjne w UE i całej Europie. Kontakty  międzynarodowe są  trwale i stale rozwijane. Polska uczestniczy w wielu projektach unii i projektach europejskich. Wymiana doświadczeń biznesowych, doradczych i ekonomicznych jest elementem współpracy w Europie. Kraje, które chcą wejść na ten rynek widzą potencjał i możliwości oraz wysoki stopień zysku i zwrotu z inwestycji.

Polecamy: Jak robić biznes w Chinach

Większość krajów Unii Europejskiej szuka i wprowadza inwestycje zagraniczne, szczególnie z krajów bogatych, działających na forum międzynarodowym oraz zaangażowanych  w inwestycje zagraniczne i rynek finansowy.   

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Gałka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama