reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Import z Chin: Jakość importowanych produktów

Import z Chin: Jakość importowanych produktów

Nawiązując współpracę z chińskimi producentami musisz wyważyć cenę i jakość importowanych towarów. Czy niska chińska jakość jest mitem czy prawdą? Ekspert podpowiada jak postępować z kontrahentami z Państwa Środka, aby za niewielką cenę uzyskać satysfakcjonujący produkt.

Łatwo jest narzekać, że chińskie produkty są niskiej jakości, ale czy nie przycisnąłeś Chińczyków zbyt mocno by uzyskać niższą cenę, ignorując kontrolę jakości? Inspekcje w Chinach nigdy nie są łatwe, jeżeli jednak masz swój własny system i procedury, ułatwi Ci to życie. Poniżej kilka rad jak otrzymać lepszą kontrolę jakości w Chinach.

Określ swoją kopię wzorcową dla chińskiej fabryki

Kopie wzorcowe są przedmiotami, do których powinna odnosić się fabryka, Twoja firma i każdy szukający szczegółów.

Polecamy: Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Specyfikacja produktu: Upewnij się, że masz bardzo szczegółową specyfikacje każdego produktu. Stwórz formę, która jest przesyłana z Twojej firmy przy każdym zamówieniu, tak by dostawca wiedział jakiej specyfikacji wymagasz. Nie pomijaj żadnych szczegółów. Ich brak w zamówieniu oznacza, że dajesz fabryce w tym względzie wolną rękę i wolny wybór. Jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości, możesz dopisać: "wszystkie pozostałe szczegóły takie jak w zatwierdzonej próbce". Nie dawaj fabryce możliwości wyboru jeżeli nie są Twoim zaufanym współpracownikiem.

Gotowość materiałów graficznych: Upewnij się, że dostarczasz przejrzyste materiały graficzne dotyczące produktu, artworków na pudełko, instrukcji obsługi oraz kartonu eksportowego. Fabryka nie może produkować bez otrzymania informacji na temat opakowania. Nie naciskaj na produkowanie towaru i przechowywanie go niezabepieczonego w magazynach, jako że bez opakowania może on ulec uszkodzeniu.

Zatwierdzone próbki: Upewnij się, że zamówiony towar jest produkowany zgodnie z zatwierdzoną próbką. Wspomnij o tym na zleceniu zakupu (PO) powołując się na konkretną datę, w której próbki były oceniane. Gdy inspekcje jakości sa zakończone, to oraz pisemne zamówienie będą potrzebne do porównania z ostatecznym produktem.

Inspekcja produkcji

Początkowa inspekcja produkcji: Ma miejsce gdy 0 - 20% produkcji zostało ukończonej, co pozwala na natychmiastowy wgląd w przygotowania fabryki oraz możliwe problemy, jako że wciąż jest wystarczająco dużo czasu na dokonanie poprawek.

Inspekcja w czasie produkcji: Ta inspekcja powinna być w stanie ustalić problemy z produkcją w trakcie jej trwania. Dostarcza uszczegółowiony raport na temat harmonogramu produkcji, jej stanu oraz analizę wykorzystywania surowców.

Ostatnia kontrola wyrywkowa: Reprezentatywna ilość próbek, bazująca na standardzie AQL, jest wyciągana z magazynów i kontrolowana ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa produktu, jakości, wykonawstwa, funkcji, kolorze oraz innych.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kalicińska

Konsultant w Departamencie Doradztwa Podatkowego i Prawnego w Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama