reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Decydując się na poszukiwanie chińskich produktów warto sięgnąć do samego źródła, czyli Państwa Środka i organizowanych w nim targów. Czy Targi Kantońskie to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odnalezienie atrakcyjnych dla polskich konsumentów towarów?

Targi Kantońskie (广交会) są targami handlowymi odbywającymi się dwa razy w roku; wiosną i jesienią w Guangzhou w Chinach. Organizatorem jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego, natomiast współgospodarzami są Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Lokalny Rząd Regionu Guangzhou. W 2007 roku zostały nazwane Chińskimi Targami Importu i Eksportu, wcześniej znane jako Chińskie Targi Towarów Eksportowych.

Targi Kantońskie, przez swój wszechstronny charakter, zyskały renomę „Chińskich Targów Nr 1” za najdłuższą historię, najwyższy poziom usług, największą różnorodność wystaw, największą liczbę kupujących, najwyższe obroty oraz poziom zaufania w Chinach.

Osobiście uważam, że udział w Targach Kantońskich jest świetnym pomysłem.

Najlepsi dostawcy z całych Chin

Czterdzieści osiem Stowarzyszeń Handlowych, skupiających tysiące najlepszych Chińskich firm zajmujących się handlem zagranicznym, cieszących się zaufaniem i dobrą kondycją finansową, bierze udział w Targach Kantońskich łącznie z fabrykami, naukowymi instytucjami badawczymi, przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym, firmami prywatnymi i wieloma innymi.

Polecamy: Jak prawidłowo oznaczać cechy produktów i usług

Szeroka gama produktów

Targi odbywają się w 3 fazach. Od maszyn poprzez meble, artykuły konsumpcyjne aż po odzież. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty, dzięki czemu nie musisz przejechać całych Chin w ich poszukiwaniu. Oszczędza to czas i pieniądze.

Budowanie związków lub ”GuanXi”

Gdy zaopatrujesz się na Targach Kantońskich ceny są relatywnie wysokie ponieważ wystawcy płacą duże sumy za możliwość wzięcia w nich udziału. Co więcej, koszty zawsze są wyższe przy pierwszej transakcji, zanim kontrahenci nabiorą do siebie zaufania i przekonają się do dłuższego związku biznesowego.

Gdy wspominamy o „Guanxi”  należy pamiętać o znajomości odpowiednich sposobów negocjacji tak by mieć pewność, że cena jest odpowiednia do zamówionego produktu.

Badania rynkowe

Odkryj najnowszą modę oraz wzory produktów. Zaskoczy Cię jak bardzo pomoże to dotrzeć do nowych rynków w Twoim kraju.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Networking

Targi Kantońskie są świetnym miejscem do networkingu. Możesz spotkać tu odpowiednich partnerów do współpracy i  organizacji wspólnych projektów. Oszczędzisz koszty podróży i czas jeżeli z partnerami z Tajlandii i Indii ustalicie wspólną datę i spotkacie się na Targach Kantońskich.  
Jeżeli jednak nie jesteś dobrze przygotowany mentalnie i kulturowo odradzam taką wycieczkę. Dla maksymalizacji efektów podróży warto poznać kulturę biznesu w Chinach, techniki negocjacyjne z mieszkańcami Azji Wschodniej, podstawowe zwroty i tym podobne.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Darren Chong

Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama