REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Darren Chong
Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi

REKLAMA

REKLAMA

Decydując się na poszukiwanie chińskich produktów warto sięgnąć do samego źródła, czyli Państwa Środka i organizowanych w nim targów. Czy Targi Kantońskie to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odnalezienie atrakcyjnych dla polskich konsumentów towarów?

Targi Kantońskie (广交会) są targami handlowymi odbywającymi się dwa razy w roku; wiosną i jesienią w Guangzhou w Chinach. Organizatorem jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego, natomiast współgospodarzami są Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Lokalny Rząd Regionu Guangzhou. W 2007 roku zostały nazwane Chińskimi Targami Importu i Eksportu, wcześniej znane jako Chińskie Targi Towarów Eksportowych.

REKLAMA

Targi Kantońskie, przez swój wszechstronny charakter, zyskały renomę „Chińskich Targów Nr 1” za najdłuższą historię, najwyższy poziom usług, największą różnorodność wystaw, największą liczbę kupujących, najwyższe obroty oraz poziom zaufania w Chinach.

Osobiście uważam, że udział w Targach Kantońskich jest świetnym pomysłem.

Najlepsi dostawcy z całych Chin

Czterdzieści osiem Stowarzyszeń Handlowych, skupiających tysiące najlepszych Chińskich firm zajmujących się handlem zagranicznym, cieszących się zaufaniem i dobrą kondycją finansową, bierze udział w Targach Kantońskich łącznie z fabrykami, naukowymi instytucjami badawczymi, przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym, firmami prywatnymi i wieloma innymi.

Polecamy: Jak prawidłowo oznaczać cechy produktów i usług

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szeroka gama produktów

Targi odbywają się w 3 fazach. Od maszyn poprzez meble, artykuły konsumpcyjne aż po odzież. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty, dzięki czemu nie musisz przejechać całych Chin w ich poszukiwaniu. Oszczędza to czas i pieniądze.

Budowanie związków lub ”GuanXi”

Gdy zaopatrujesz się na Targach Kantońskich ceny są relatywnie wysokie ponieważ wystawcy płacą duże sumy za możliwość wzięcia w nich udziału. Co więcej, koszty zawsze są wyższe przy pierwszej transakcji, zanim kontrahenci nabiorą do siebie zaufania i przekonają się do dłuższego związku biznesowego.

Gdy wspominamy o „Guanxi”  należy pamiętać o znajomości odpowiednich sposobów negocjacji tak by mieć pewność, że cena jest odpowiednia do zamówionego produktu.

Badania rynkowe

Odkryj najnowszą modę oraz wzory produktów. Zaskoczy Cię jak bardzo pomoże to dotrzeć do nowych rynków w Twoim kraju.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Networking

Targi Kantońskie są świetnym miejscem do networkingu. Możesz spotkać tu odpowiednich partnerów do współpracy i  organizacji wspólnych projektów. Oszczędzisz koszty podróży i czas jeżeli z partnerami z Tajlandii i Indii ustalicie wspólną datę i spotkacie się na Targach Kantońskich.  
Jeżeli jednak nie jesteś dobrze przygotowany mentalnie i kulturowo odradzam taką wycieczkę. Dla maksymalizacji efektów podróży warto poznać kulturę biznesu w Chinach, techniki negocjacyjne z mieszkańcami Azji Wschodniej, podstawowe zwroty i tym podobne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    REKLAMA

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    REKLAMA

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    Kończy się najostrzejsza zima od 50 lat. Prawie 5 mln zwierząt hodowlanych zginęło z głodu w Mongolii

    Dobiegająca końca zima w Mongolii, najostrzejsza od pół wieku, doprowadziła do śmierci niemal 5 mln kóz, owiec i koni, które nie są w stanie dotrzeć do pożywienia. To duży cios w gospodarkę kraju zamieszkanego przez ok. 3,3 mln ludzi, z których ok. 300 tys. utrzymuje się z hodowli zwierząt - podkreśliło Radio Swoboda.

    REKLAMA