REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Targi Kantońskie 2012 - czy poszukiwać na nich produktów?

Darren Chong
Ekspert ds. kontaktów biznesowych z Azjatami
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi
Targi Kantońskie, czyli najważniejsze chińskie targi

REKLAMA

REKLAMA

Decydując się na poszukiwanie chińskich produktów warto sięgnąć do samego źródła, czyli Państwa Środka i organizowanych w nim targów. Czy Targi Kantońskie to dobre miejsce na nawiązanie kontaktów biznesowych oraz odnalezienie atrakcyjnych dla polskich konsumentów towarów?

Targi Kantońskie (广交会) są targami handlowymi odbywającymi się dwa razy w roku; wiosną i jesienią w Guangzhou w Chinach. Organizatorem jest Chińskie Centrum Handlu Zagranicznego, natomiast współgospodarzami są Chińskie Ministerstwo Handlu oraz Lokalny Rząd Regionu Guangzhou. W 2007 roku zostały nazwane Chińskimi Targami Importu i Eksportu, wcześniej znane jako Chińskie Targi Towarów Eksportowych.

REKLAMA

Targi Kantońskie, przez swój wszechstronny charakter, zyskały renomę „Chińskich Targów Nr 1” za najdłuższą historię, najwyższy poziom usług, największą różnorodność wystaw, największą liczbę kupujących, najwyższe obroty oraz poziom zaufania w Chinach.

Osobiście uważam, że udział w Targach Kantońskich jest świetnym pomysłem.

Najlepsi dostawcy z całych Chin

Czterdzieści osiem Stowarzyszeń Handlowych, skupiających tysiące najlepszych Chińskich firm zajmujących się handlem zagranicznym, cieszących się zaufaniem i dobrą kondycją finansową, bierze udział w Targach Kantońskich łącznie z fabrykami, naukowymi instytucjami badawczymi, przedsiębiorstwami z kapitałem zagranicznym, firmami prywatnymi i wieloma innymi.

Polecamy: Jak prawidłowo oznaczać cechy produktów i usług

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szeroka gama produktów

Targi odbywają się w 3 fazach. Od maszyn poprzez meble, artykuły konsumpcyjne aż po odzież. Jest to miejsce, w którym znajdziesz wszystkie potrzebne Ci produkty, dzięki czemu nie musisz przejechać całych Chin w ich poszukiwaniu. Oszczędza to czas i pieniądze.

Budowanie związków lub ”GuanXi”

Gdy zaopatrujesz się na Targach Kantońskich ceny są relatywnie wysokie ponieważ wystawcy płacą duże sumy za możliwość wzięcia w nich udziału. Co więcej, koszty zawsze są wyższe przy pierwszej transakcji, zanim kontrahenci nabiorą do siebie zaufania i przekonają się do dłuższego związku biznesowego.

Gdy wspominamy o „Guanxi”  należy pamiętać o znajomości odpowiednich sposobów negocjacji tak by mieć pewność, że cena jest odpowiednia do zamówionego produktu.

Badania rynkowe

Odkryj najnowszą modę oraz wzory produktów. Zaskoczy Cię jak bardzo pomoże to dotrzeć do nowych rynków w Twoim kraju.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Networking

Targi Kantońskie są świetnym miejscem do networkingu. Możesz spotkać tu odpowiednich partnerów do współpracy i  organizacji wspólnych projektów. Oszczędzisz koszty podróży i czas jeżeli z partnerami z Tajlandii i Indii ustalicie wspólną datę i spotkacie się na Targach Kantońskich.  
Jeżeli jednak nie jesteś dobrze przygotowany mentalnie i kulturowo odradzam taką wycieczkę. Dla maksymalizacji efektów podróży warto poznać kulturę biznesu w Chinach, techniki negocjacyjne z mieszkańcami Azji Wschodniej, podstawowe zwroty i tym podobne.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

REKLAMA