reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Czy lokata może być założona w każdym banku?

Czy lokata może być założona w każdym banku?

Analitycy finansowi podkreślają, że założenie lokaty w danej instytucji przeważnie nie zobowiązuje nas do prowadzenia konta osobistego w tym samym banku. Można w jednej instytucji mieć depozyt, a w innej – rachunek. Czy zawsze opłaca się korzystać z usług własnego banku?

Oczywiście - osoby z mniejszych miast, w których swoje placówki ma tylko kilka banków, mogą taką radę uznać za zbędną. Mając wybór między PKO Bankiem Polskim, Pekao S.A. i ewentualnie jeszcze 1-2 instytucjami, trudno wybrać najlepszy produkt na rynku. Zdecydowanie jednak należy dobierać konto do kredytu, a nie kredyt do konta. W pierwszej kolejności trzeba patrzeć na warunki pożyczki i otwierać rachunek w wybranym przez siebie banku, a nie ograniczać się w poszukiwaniach kredytu tylko do instytucji, która już prowadzi nasze konto. Tym bardziej, że konta bankowe są coraz tańsze, darmowe albo – przy spełnieniu pewnych wymogów – przynoszą wręcz zyski (wszystko należy jednak dokładnie sprawdzić!).

Podobna sytuacja oczywiście ma miejsce w przypadku kart kredytowych. Niezależnie jednak od produktu, po prostu należy mieć świadomość, że posiadanie rachunku w danym banku nie jest równoznaczne z „zapisaniem się” do tej instytucji. Z bankami jest zupełnie tak jak ze sklepami – jeśli idzie się do jednego po mleko, nie oznacza to, że trzeba w nim kupić także bułki. Te mogą być smaczniejsze i tańsze gdzie indziej. Tą zasadą warto też kierować się, wybierając odpowiednią dla siebie lokatę.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bil

Kancelaria Bil specjalizuje się w obsłudze prawnej biznesu. Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz przedsiębiorców na wszystkich płaszczyznach prowadzonej przez nich działalności gospodarczej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama