| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Czy lokata może być założona w każdym banku?

Czy lokata może być założona w każdym banku?

Analitycy finansowi podkreślają, że założenie lokaty w danej instytucji przeważnie nie zobowiązuje nas do prowadzenia konta osobistego w tym samym banku. Można w jednej instytucji mieć depozyt, a w innej – rachunek. Czy zawsze opłaca się korzystać z usług własnego banku?

Oczywiście - osoby z mniejszych miast, w których swoje placówki ma tylko kilka banków, mogą taką radę uznać za zbędną. Mając wybór między PKO Bankiem Polskim, Pekao S.A. i ewentualnie jeszcze 1-2 instytucjami, trudno wybrać najlepszy produkt na rynku. Zdecydowanie jednak należy dobierać konto do kredytu, a nie kredyt do konta. W pierwszej kolejności trzeba patrzeć na warunki pożyczki i otwierać rachunek w wybranym przez siebie banku, a nie ograniczać się w poszukiwaniach kredytu tylko do instytucji, która już prowadzi nasze konto. Tym bardziej, że konta bankowe są coraz tańsze, darmowe albo – przy spełnieniu pewnych wymogów – przynoszą wręcz zyski (wszystko należy jednak dokładnie sprawdzić!).

Podobna sytuacja oczywiście ma miejsce w przypadku kart kredytowych. Niezależnie jednak od produktu, po prostu należy mieć świadomość, że posiadanie rachunku w danym banku nie jest równoznaczne z „zapisaniem się” do tej instytucji. Z bankami jest zupełnie tak jak ze sklepami – jeśli idzie się do jednego po mleko, nie oznacza to, że trzeba w nim kupić także bułki. Te mogą być smaczniejsze i tańsze gdzie indziej. Tą zasadą warto też kierować się, wybierając odpowiednią dla siebie lokatę.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »