reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Na którym koncie oszczędnościowym zarobimy najwięcej? – ranking z sierpnia 2011 r.

Na którym koncie oszczędnościowym zarobimy najwięcej? – ranking z sierpnia 2011 r.

W sierpniu pojawiło się wiele nowych rachunków oszczędnościowych w promocji. Które banki zmieniły oprocentowanie depozytów na kontach na korzyść klientów? Eksperci przeanalizowali poszczególne oferty.

Pozycję lidera utrzymał bank BNP Paribas – jego Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe, oprocentowane na 5,8%, jest praktycznie nie do ruszenia dla konkurencji. Należy jednak pamiętać, że ofertę udostępniono w promocji. Kolejne jest Konto Mocno Oszczędzające Polbanku EFG, w tej chwili z 5,25%. Trzecie miejsce przypadło Kontu Lokacie Swobodnej Kredyt Banku – 4,45% w skali roku. Pierwsza trójka, podobnie jak 6 innych kont w zestawieniu, to rachunki z dzienną kapitalizacją odsetek. Jedynie Konto hybrydowe Toyota Banku jest rachunkiem z kapitalizacją miesięczną, co oznacza również odprowadzanie podatku od zysków kapitałowych.

Jak zostało wcześniej wspomniane, oferta Konta WIĘCEJ Oszczędnościowego nie będzie dostępna wiecznie. Promocja trwa przez pierwsze pół roku od założenia konta, później oprocentowane zaczyna być zgodnie z umową rachunku. Konto Mocno Oszczędzające z oprocentowaniem 5,25% jest dostępne jedynie do końca sierpnia – później oprocentowanie spadnie do 4,75%. Najdłużej trwa promocja dla środków od 1000 do 14.999 zł w Kredyt Banku – Konto Lokata Swobodna będzie utrzymywało oprocentowanie 4,45%, co jest porównywalne z oprocentowaniem rzędu 5%, do końca roku lub do odwołania promocji przez bank.

Zmień swoje konto na lepsze! Sprawdź wszystkie w jednym miejscu!


Pozostałe oferty wprawdzie są nieco niżej oprocentowane, ale nadal mogą zainteresować klienta. Różnica w odsetkach wynosi zaledwie 15 zł.

Polecamy serwis: Inwestycje

Na koniec warto powtórzyć wiadomość, która z pewnością ucieszy niejednego z nas – dzienna kapitalizacja przetrwała, przynajmniej do wyborów. Prace nad zmianami, mającymi na celu ukrócenie praktyk bankowych, których celem jest ominięcie podatku od zysków kapitałowych, zostały odłożone w czasie i nie wiadomo, kiedy zostaną wznowione. A więc klienci mogą spać spokojnie i na razie nie muszą martwić się o zyski ze swoich rachunków z kapitalizacją dzienną.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawno-Rachunkowa "Kliman-Rola"

Nasza Kancelaria oferuje doradztwo prawne osobom fizycznym oraz zapewnia obsługę prawną przedsiębiorstw, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, fundacji i stowarzyszeń.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama