reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Potencjał do niewielkiej korekty

Potencjał do niewielkiej korekty

Dziennikarze greckiej gazety „Eleftherotipia” podsycają nerwową atmosferę, związaną z restrukturyzacją długu Grecji. Opublikowali anonimową wypowiedź członka Komisji Europejskiej, który stwierdził, iż jego państwo pogodziło się z tym, że nie zdoła wybrnąć z kłopotów finansowych bez wspomnianej reformy.

Takie publikacje utwierdzają rynek w przekonaniu, że prędzej czy później Grecy zostaną zmuszeni do przeprowadzenia dość bolesnych zmian – wydaje się, że zostaną one wprowadzone w czerwcu, na kiedy zaplanowana została publikacja szczegółowego raportu, dotyczącego perspektyw dla Grecji. W efekcie przez kilka najbliższych tygodni notowania wspólnej waluty prawdopodobnie pozostaną pod presją spadkową. Rynek nie będzie pewny skali potencjalnych strat, wynikających z restrukturyzacji długu przez Grecję. Nie oznacza to jednak, że zabraknie na nim miejsca na chwilowe korekty.

Tak może być dzisiaj, gdyż wczoraj rynek dość wyraźnie zareagował na informację o obniżce perspektywy ratingu dla USA przez agencję S&P. Zwłaszcza, że tą drogą nie podążył Moody’s, którego analitycy przyznali, że z pewnym optymizmem patrzą na ostatnie zapowiedzi cięć wydatków w amerykańskim budżecie o 4 mld USD. Plan oszczędnościowy ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Analitycy dodali jednak, że pewna niepewność wiąże się ze sposobem realizacji tego ambitnego projektu – w tej kwestii S&P była bardziej pesymistyczna. Dzisiaj pozostaje nam uważnie śledzić publikacje danych makro.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Wczoraj notowania zbliżyły się do poziomu 4,00, ale nie naruszyły go. Niemniej doszło do ataku na opór w rejonie 3,98-3,99, co sygnalizuje trendy na kolejne dni. Dzienne wskaźniki zaczynają delikatnie iść w górę, sugerując rozpoczęcie nowej fali wzrostowej w cyklu od połowy stycznia br. To sugeruje, że w perspektywie tygodnia – dwóch powinien mieć miejsce test strefy 4,03-4,04, zakończony ich naruszeniem. Dzisiaj rynek może cofnąć się w okolice 3,9650.

Wczoraj dolar zrealizował plan na kilka dni, osiągając okolice 2,80 i dochodząc do 2,8230. Tak silna zwyżka musiała sprowokować do korekty. Wydaje się, że odreagowanie nie powinno przekroczyć 2,77-2,7750, chociaż wiele będzie zależeć od kursu EUR/USD. Dzienne wskaźniki wyraźnie potwierdziły wczorajszą zwyżkę. To sugeruje, że w perspektywie kolejnych dni rynek będzie kierować się powyżej 2,85.

Polecamy serwis: Inwestycje

Rynek przełamał kluczowe wsparcie na 1,4250-1,4280, które teraz będzie mocnym oporem. Dzienne wskaźniki potwierdzają ruch spadkowy, co sugeruje początek głębszej korekty. W perspektywie kolejnych dni powinniśmy kierować się w stronę 1,4050.

Presja spadkowa na funta w perspektywie kolejnych dni powinna utrzymać się, stąd też cel na 1,60 jest wciąż realny. Dzisiaj nie można wykluczyć pewnego odreagowanie, ale raczej nie uda się pokonać oporu na 1,6280-1,6300.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ewentualna korekta notowań USD/PLN skorelowana jest z dzisiejszym kursem eurodolara.
Ewentualna korekta notowań USD/PLN skorelowana jest z dzisiejszym kursem eurodolara.

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EIB SA

Broker ubezpieczeniowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama