| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Potencjał do niewielkiej korekty

Potencjał do niewielkiej korekty

Dziennikarze greckiej gazety „Eleftherotipia” podsycają nerwową atmosferę, związaną z restrukturyzacją długu Grecji. Opublikowali anonimową wypowiedź członka Komisji Europejskiej, który stwierdził, iż jego państwo pogodziło się z tym, że nie zdoła wybrnąć z kłopotów finansowych bez wspomnianej reformy.

Takie publikacje utwierdzają rynek w przekonaniu, że prędzej czy później Grecy zostaną zmuszeni do przeprowadzenia dość bolesnych zmian – wydaje się, że zostaną one wprowadzone w czerwcu, na kiedy zaplanowana została publikacja szczegółowego raportu, dotyczącego perspektyw dla Grecji. W efekcie przez kilka najbliższych tygodni notowania wspólnej waluty prawdopodobnie pozostaną pod presją spadkową. Rynek nie będzie pewny skali potencjalnych strat, wynikających z restrukturyzacji długu przez Grecję. Nie oznacza to jednak, że zabraknie na nim miejsca na chwilowe korekty.

Tak może być dzisiaj, gdyż wczoraj rynek dość wyraźnie zareagował na informację o obniżce perspektywy ratingu dla USA przez agencję S&P. Zwłaszcza, że tą drogą nie podążył Moody’s, którego analitycy przyznali, że z pewnym optymizmem patrzą na ostatnie zapowiedzi cięć wydatków w amerykańskim budżecie o 4 mld USD. Plan oszczędnościowy ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych kilkunastu lat. Analitycy dodali jednak, że pewna niepewność wiąże się ze sposobem realizacji tego ambitnego projektu – w tej kwestii S&P była bardziej pesymistyczna. Dzisiaj pozostaje nam uważnie śledzić publikacje danych makro.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Wczoraj notowania zbliżyły się do poziomu 4,00, ale nie naruszyły go. Niemniej doszło do ataku na opór w rejonie 3,98-3,99, co sygnalizuje trendy na kolejne dni. Dzienne wskaźniki zaczynają delikatnie iść w górę, sugerując rozpoczęcie nowej fali wzrostowej w cyklu od połowy stycznia br. To sugeruje, że w perspektywie tygodnia – dwóch powinien mieć miejsce test strefy 4,03-4,04, zakończony ich naruszeniem. Dzisiaj rynek może cofnąć się w okolice 3,9650.

Wczoraj dolar zrealizował plan na kilka dni, osiągając okolice 2,80 i dochodząc do 2,8230. Tak silna zwyżka musiała sprowokować do korekty. Wydaje się, że odreagowanie nie powinno przekroczyć 2,77-2,7750, chociaż wiele będzie zależeć od kursu EUR/USD. Dzienne wskaźniki wyraźnie potwierdziły wczorajszą zwyżkę. To sugeruje, że w perspektywie kolejnych dni rynek będzie kierować się powyżej 2,85.

Polecamy serwis: Inwestycje

Rynek przełamał kluczowe wsparcie na 1,4250-1,4280, które teraz będzie mocnym oporem. Dzienne wskaźniki potwierdzają ruch spadkowy, co sugeruje początek głębszej korekty. W perspektywie kolejnych dni powinniśmy kierować się w stronę 1,4050.

Presja spadkowa na funta w perspektywie kolejnych dni powinna utrzymać się, stąd też cel na 1,60 jest wciąż realny. Dzisiaj nie można wykluczyć pewnego odreagowanie, ale raczej nie uda się pokonać oporu na 1,6280-1,6300.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Ewentualna korekta notowań USD/PLN skorelowana jest z dzisiejszym kursem eurodolara.
Ewentualna korekta notowań USD/PLN skorelowana jest z dzisiejszym kursem eurodolara.

Odpowiedzialność członków zarządu spółek kapitałowych79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »