| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Rynek liczy na szybkie rozwiązanie konfliktu w Libii

Rynek liczy na szybkie rozwiązanie konfliktu w Libii

Pułkownik Kaddafi nie zdołał uniknąć interwencji sił zbrojnych ONZ w Libii. Obwieszczone przez niego zawieszenie broni nie trwało długo, bo wojska zerwały je już w sobotę. Reakcja koalicji była łatwa do przewidzenia. Międzynarodowe wojsko podjęło odpowiednie środki ostrożności, mimo że libijski przywódca jest im przeciwny.

Czy rzeczywiście można spodziewać się, że Kaddafi szybko się podda? Warto pamiętać, że jest to „wytrawny” polityczny gracz i najpewniej będzie teraz próbował różnych „dyplomatycznych sztuczek”. A im dłużej będzie trwać operacja w Libii, tym bardziej zacznie wzrastać niepewność na rynkach finansowych. Tym samym na razie reakcji w notowaniach nie widać, ale nie wykluczone, że takowa pojawi się.

Na razie inwestorzy przyjęli za dobrą monetę informacje z japońskiej elektrowni Fukushima, gdzie udało się podłączyć zasilanie do trzech uszkodzonych reaktorów – to daje szanse na opanowanie sytuacji. Nastroje na świecie są tym samym dobre, co pomaga złotemu. O godz. 9.07 kurs EUR/PLN spadał poniżej wartości 4,05, USD/PLN był wart 2,8580, a CHF/PLN – 3,1590. Na rynku międzynarodowym nadal traci amerykański dolar, słaby pozostaje szwajcarski frank. Dzisiaj kluczowe może okazać się popołudniowe wystąpienie szefa Europejskiego Banku Centralnego w Parlamencie Europejskim, które powinno ugruntować oczekiwania rynku na podwyżki stóp procentowych.

Silne wsparcie to rejon 4,04. Na razie nie widać szans na jego trwałe naruszenie. Mocny opór to rejon 4,06-4,08. Dzisiaj nie powinien zostać pokonany.

Dowiedz się także: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w lutym?

Notowania spadły w okolice mocnego wsparcia w rejonie 2,84-2,85. Może ono zostać naruszone, jeżeli zobaczymy wzrost EUR/USD w okolice 1,4280 jeszcze dzisiaj. W przeciwnym razie możliwy byłby ruch korekcyjny w okolice 2,88.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Po tak silnej zwyżce z piątku obserwowana dzisiaj rano korekta jest dość płytka, co może świadczyć o sile trendu. Silne wsparcie stanowi rejon 1,4157, szczyt z 15 października 2010 r. Dzisiaj możemy wyjść na nowe szczyty, powyżej 1,4184. Kluczowy cel na ten tydzień to test okolice 1,4247-1,4281, szczyty z początku listopada.

Funt bardzo szybko odbudowuje straconą pozycję. Jeszcze w piątek zbliżyliśmy się do ważnych oporów w okolicach 1,6260. Dzienne wskaźniki zaczynają iść w górę, co sugeruje, że rejon ten może zostać złamany jeszcze dzisiaj, a celem na ten tydzień będzie atak na szczyt z 2 marca b.r. w rejonie 1,6343.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Działania zbrojne w Libii przekładają się na niepewność uczestników rynku.
Działania zbrojne w Libii przekładają się na niepewność uczestników rynku.

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK