REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać doradcę finansowego

REKLAMA

REKLAMA

Czy u różnych firm doradczych możemy się spodziewać odmiennych ofert kredytowych pochodzących z tych samych banków?

Coraz więcej firm zajmuje się doradztwem finansowym i walczy o pozyskanie klienta. Wraz ze wzrostem liczby konkurentów cena oferowanych usług spada. To teoria. Praktyka zaś jest taka, że wizyta u doradcy finansowego jest bezpłatna. Firma uzyskuje bowiem przychód w momencie sprzedaży produktu pochodzącego z banku.

REKLAMA

Oferty, jakimi dysponują pośrednicy, bynajmniej nie są identyczne. Często różnią się zarówno od oferty dostępnej bezpośrednio w banku, jak i od ofert tego samego banku osiągalnych u innego doradcy finansowego. Dużą rolę odgrywa wielkość pośrednika i wolumen składanych wniosków.

Jak wiadomo, duży może więcej, a więc firmy ogólnopolskie z oddziałami rozmieszczonymi w całym kraju mają oferty co najmniej takie same jak w banku. Umowy, które podpisuje pośrednik finansowy, są negocjowane w centralach banków, odpowiadających za współpracę z kluczowymi partnerami.

Polecamy: Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

REKLAMA

Inaczej wygląda sytuacja w firmach lokalnych o dużo mniejszym zasięgu, składających zdecydowanie mniej wniosków. Firmy te, aby osiągać dochody, narzucają klientowi dodatkowe opłaty w postaci prowizji. Musimy się liczyć z tym, że taka oferta może się diametralnie różnić od oferty tego samego banku dostępnej u innego, bardziej rozpoznawalnego pośrednika.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Duzi pośrednicy mają odpowiednie zaplecze finansowe, aby ciągle podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Jakość obsługi klienta bowiem to bardzo ważny element przewagi nad konkurencją. Klient korzystający z usług firm doradczych, widząc kompetentną osobę, jest skłonny jej zaufać i powierzyć prowadzenie swoich spraw kredytowo-inwestycyjnych. Zadowolenie z pracy doradcy przekłada się na szereg poleceń dla firmy bądź konkretnego doradcy. Duża liczba klientów z polecenia świadczy o kompetencjach firmy i zaufaniu do niej.

Dodatkowym atutem jest także możliwość przyspieszenia procesu analizy wniosków kredytowych, a także możliwość negocjowania specjalnych warunków cenowych. Tylko duży pośrednik ma takie możliwości. Zdarza się, że małe, lokalne firmy pośrednictwa finansowego nie dysponują całą paletą ofert bankowych, gdyż niektóre banki nie są zainteresowane współpracą z nimi. Może się okazać wtedy, że u lokalnego pośrednika wybór jest tylko pozory.

Polecamy: Rynek nieruchomości otrząsa się z kryzysu

Należy zatem być ostrożnym przy wyborze swojego doradcy finansowego. Warto wcześniej zasięgnąć informacji o firmie, z którą chcemy współpracować. Największe prawdopodobieństwo uzyskania lepszych warunków kredytowych uzyskamy u dużych, znanych pośredników działających w całym kraju.

Konrad Droździński, doradca finansowy Money Expert

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA