REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać doradcę finansowego

REKLAMA

REKLAMA

Czy u różnych firm doradczych możemy się spodziewać odmiennych ofert kredytowych pochodzących z tych samych banków?

Coraz więcej firm zajmuje się doradztwem finansowym i walczy o pozyskanie klienta. Wraz ze wzrostem liczby konkurentów cena oferowanych usług spada. To teoria. Praktyka zaś jest taka, że wizyta u doradcy finansowego jest bezpłatna. Firma uzyskuje bowiem przychód w momencie sprzedaży produktu pochodzącego z banku.

REKLAMA

Oferty, jakimi dysponują pośrednicy, bynajmniej nie są identyczne. Często różnią się zarówno od oferty dostępnej bezpośrednio w banku, jak i od ofert tego samego banku osiągalnych u innego doradcy finansowego. Dużą rolę odgrywa wielkość pośrednika i wolumen składanych wniosków.

Jak wiadomo, duży może więcej, a więc firmy ogólnopolskie z oddziałami rozmieszczonymi w całym kraju mają oferty co najmniej takie same jak w banku. Umowy, które podpisuje pośrednik finansowy, są negocjowane w centralach banków, odpowiadających za współpracę z kluczowymi partnerami.

Polecamy: Ranking kredytów hipotecznych – lipiec 2010

REKLAMA

Inaczej wygląda sytuacja w firmach lokalnych o dużo mniejszym zasięgu, składających zdecydowanie mniej wniosków. Firmy te, aby osiągać dochody, narzucają klientowi dodatkowe opłaty w postaci prowizji. Musimy się liczyć z tym, że taka oferta może się diametralnie różnić od oferty tego samego banku dostępnej u innego, bardziej rozpoznawalnego pośrednika.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Duzi pośrednicy mają odpowiednie zaplecze finansowe, aby ciągle podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Jakość obsługi klienta bowiem to bardzo ważny element przewagi nad konkurencją. Klient korzystający z usług firm doradczych, widząc kompetentną osobę, jest skłonny jej zaufać i powierzyć prowadzenie swoich spraw kredytowo-inwestycyjnych. Zadowolenie z pracy doradcy przekłada się na szereg poleceń dla firmy bądź konkretnego doradcy. Duża liczba klientów z polecenia świadczy o kompetencjach firmy i zaufaniu do niej.

Dodatkowym atutem jest także możliwość przyspieszenia procesu analizy wniosków kredytowych, a także możliwość negocjowania specjalnych warunków cenowych. Tylko duży pośrednik ma takie możliwości. Zdarza się, że małe, lokalne firmy pośrednictwa finansowego nie dysponują całą paletą ofert bankowych, gdyż niektóre banki nie są zainteresowane współpracą z nimi. Może się okazać wtedy, że u lokalnego pośrednika wybór jest tylko pozory.

Polecamy: Rynek nieruchomości otrząsa się z kryzysu

Należy zatem być ostrożnym przy wyborze swojego doradcy finansowego. Warto wcześniej zasięgnąć informacji o firmie, z którą chcemy współpracować. Największe prawdopodobieństwo uzyskania lepszych warunków kredytowych uzyskamy u dużych, znanych pośredników działających w całym kraju.

Konrad Droździński, doradca finansowy Money Expert

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA