reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Ranking kredytów hipotecznych – grudzień 2012

Z raportu AMRON-SARFiN wynika, że w III kwartale 2012 r. polskie banki udzieliły niemal 50,7 tys. kredytów mieszkaniowych na łączną kwotę 10 mld zł. W odniesieniu do liczby kredytów oznacza to wzrost o 2,16% w porównaniu do II kwartału, a w odniesieniu do wartości – spadek o 0,23%. Dodać trzeba jeszcze, że w III kwartale 2011 r. liczba zawartych umów kredytowych wyniosła 59,5 tys., a ich wartość - 12,8 mld zł.

W III kwartale 2012 r. najpopularniejszą, a praktycznie jedyną, walutą, w jakiej Polacy zaciągali kredyty hipoteczne były złotówki. Ich udział wyniósł 97,37% (wobec 78,4% w III kwartale 2011 r.). Na drugim miejscu – z dużą stratą do lidera – znalazły się kredyty udzielane w walucie europejskiej z udziałem w wysokości 2,42% (w III kwartale 2011 r. wyniósł on 11,8%). Król frank, frank szwajcarski, został ostatecznie zdetronizowany. Udział kredytów udzielonych w szwajcarskiej walucie wyniósł… 0,17%.

Aktualne porównanie kredytów hipotecznych. Sprawdź wyniki!

Tyle statystyki. Pora przejść do konkretów. W grudniowym rankingu szukaliśmy najkorzystniejszego kredytu hipotecznego dla czteroosobowej rodziny chcącej kupić mieszkanie (lub niewielki dom jednorodzinny) o powierzchni 80 metrów kwadratowych. Nasza „modelowa” rodzina mieszka w mieście liczącym ponad 100 tys. mieszkańców, a jej łączne dochody wynoszą 5 314 zł netto. Posiadają wkład własny w wysokości 20% kosztów inwestycji i są zainteresowani kredytem w kwocie 325 000 zł, który będzie spłacany w równych ratach miesięcznych przez 30 lat. Dodajmy jeszcze, że najkorzystniejszych kredytów szukaliśmy wśród ofert z cross-sellingiem, tj. takich, w których klient otrzymuje korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego jeżeli skorzysta z innych produktów oferowanych przez bank (np. ROR, karty kredytowej, czy ubezpieczenia).

Czołówkę grudniowego rankingu kredytów hipotecznych TotalMoney.pl tworzą: Bank Ochrony Środowiska, Deutsche Bank PBC i PKO Bank Polski.

Miesięczna rata kredytu hipotecznego zaciągniętego w, zajmującym najwyższe miejsce na podium, Banku Ochrony Środowiska uszczupli nasz domowy budżet o 1 783,36 zł. BOŚ Bank pobierze od nas 1% prowizji za udzielenie kredytu, a do sześciomiesięcznego WIBORU (będącego podstawą ustalania oprocentowania) w I roku kredytowania doliczy jedynie 0,75% marży (w II roku marża wyniesie 1%, a od III roku – 1,3%). Z takiej oferty mogą skorzystać klienci, którzy posiadają lub założą Konto Bez Kantów i z miesięcznymi wpływami w wysokości raty kredytu powiększonej o koszt prowadzenia rachunku (10 zł miesięcznie), nie niższą jednak niż 3000 zł, zakupią kartę kredytową z limitem uzależnionym od zdolności kredytowej, posiadają lub zakupią dowolne ubezpieczenia do ROR oraz zakupią ubezpieczenie nieruchomości lub od utraty stałego źródła dochodów oferowane przez bank. Pisząc o Koncie bez Kantów trzeba wspomnieć, że klienci aktywnie z niego korzystający mogą otrzymać od banku premię w wysokości nawet 60 zł miesięcznie.

Zobacz: WIBOR - nierzeczywisty ale konieczny

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polish Advisory Group

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama