reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Spłać kredyt hipoteczny, zaoszczędź 10 000 zł

Spłać kredyt hipoteczny, zaoszczędź 10 000 zł

Spłacasz kredyt hipoteczny? Zmniejsz obciążenie swojej kieszeni nawet o 10 000 zł. Eksperci podpowiadają jak zaoszczędzić spłacając kredyt hipoteczny.

To nie jest pomyłka. Dzięki zmianom wprowadzonym przez tzw. ustawę antyspreadową możemy podpisać z bankiem aneks do umowy, dzięki któremu będziemy mogli spłacać kredyt bezpośrednio w walucie, w której go wzięliśmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy skazani na niekorzystne dla nas kursy walut stosowane przy spłacie kredytów walutowych. No tak, tylko że banki przez to, że wymieniają ogromną ilość waluty, mają lepszy kurs. Jaka jest to zatem dla nas oszczędność? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części artykułu.

Płać mniej

Pomocy możemy poszukać na serwisie grupowej wymiany walut Ratomat.pl. Wspomniana na wstępie kwota, jaką możemy oszczędzić została obliczona przy pomocy kalkulatora znajdującego się na stronie głównej tego serwisu. Na czym polega taka grupowa wymiana? Z serwisu korzysta wielu użytkowników, którzy danego dnia muszą dokonać wymiany waluty, aby przekazać ją na spłatę raty. Wpłacają pieniądze na konto w Ratomacie. Następnie serwis zbiera całość środków od wszystkich użytkowników wymieniających walutę danego dnia. Po maksymalnie trzech dniach spłaca naszą ratę kredytu. Jest ona niższa niż gdyby przeliczenie ze złotych na walutę nastąpiło w banku, ponieważ kurs jest znacznie lepszy. Grupa użytkowników przy pomocy pośrednika, którym jest Ratomat.pl, uzyskuje znacznie lepszą ofertę bezpośrednio u dealera walutowego. Na rozwiązanie takie nie może pozwolić sobie klient indywidualny.

Kredyty hipoteczne dla każdego – sprawdź kto daje najlepsze oferty!

W jaki sposób?

Zakładamy konto w serwisie Ratomat.pl (za darmo!). Następnie udajemy się do banku, w którym wzięliśmy kredyt hipoteczny w obcej walucie (Ratomat.pl obsługuje kredyty udzielone w CHF lub w EUR). Podpisujemy aneks do umowy, pozwalający nam na samodzielną spłatę kredytu w walucie obcej. Bank nie może pobrać od nas za to ani grosza – wymusza to na nim ustawa antyspreadowa. Całość procedury związanej ze zmianą warunków kredytu może potrwać do miesiąca.

Następnie, jak otrzymamy już indywidualne konto do spłat kredytu, uzupełniamy w serwisie nasze dane, podajemy rachunek z którego będziemy wpłacać środki w złotych, informujemy, jaki jest numer rachunku przeznaczonego do spłaty kredytu i voila! Ratomat.pl rozpoczyna działanie.

Na kilka dni przed terminem spłaty raty jesteśmy informowani SMSem lub mailem o konieczności wpłaty na konto w Ratomat.pl. Następnego dnia roboczego po tym terminie, do godziny 11:00, następuje wymiana waluty. Po maksymalnie trzech dniach pieniądze wracają do Ratomatu, który dokonuje spłaty naszego zadłużenia na rachunek kredytu hipotecznego. Prawda, że to proste?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Weronika Sierant

HR Manager w firmie Smart MBC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama