reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najlepsze kredyty hipoteczne w maju 2011 – porada

Najlepsze kredyty hipoteczne w maju 2011 – porada

Majowa oferta kredytów hipotecznych jest bardziej zróżnicowana niż ta z poprzedniego miesiąca. Eksperci podkreślają, że podniesienie stóp procentowych o 0,25 proc. wpłynęło na wysokość wskaźnika WIBOR. Dlaczego zobowiązania, zaciągnięte we wspólnej walucie, zmieniły się na korzyść kredytobiorców?

Wybierając kredyt w euro, zapłacimy raty nawet o kilkanaście procent niższe, bo dla tych samych założeń kredytowych (kwota kredytu 300 tys. zł, wkład własny 10%) walutowe oferty banków są niższe nawet o 200-400 zł. Na kolejne obniżki rat możemy liczyć, sięgając po tzw. cross-sell, którego głównym wymogiem jest wykupienie dodatkowych produktów banku, takich jak karta kredytowa, ubezpieczenie na życie, czy założenie konta i zasilanie go regularnymi wpływami z pensji. Przy kredytach w złotych skorzystanie z promocyjnych ofert wiąże się z miesięcznie ratą niższą od 30 do 305 zł.

Budujesz dom? Kupujesz mieszkanie? Sprawdź najlepsze kredyty hipoteczne!

Jak pokazuje najnowszy ranking TotalMoney.pl, przy kredycie na 300 tys. zł, zaciąganym na 30 lat i z 10 proc. wkładem własnym, najlepsze oferty w złotych ma eurobank, BZ WBK oraz Millennium. Miesięczna rata wyniesie w tych bankach między 1663 a 1777 zł. Jeśli jednak wybierzemy oferty promocyjne i zgodzimy się związać z instytucją dodatkową ofertą – np. rachunkiem bankowym z wpływem wynagrodzenia, kartą kredytową czy polisą inwestycyjną, rata w najtańszych kredytach może spaść nawet do 1512 zł (rata w 1 roku w kredycie DnB Nord. Od 2 roku rata wzrasta do poziomu 1729 zł m-c) czy 1627 zł (przez pierwsze 3 lata w kredycie BNP Paribas, dzięki obniżonej marży w tym okresie do poziomu 0,79 proc.). - Standardem przy tego typu ofertach jest prowizja 0 proc., ale wiąże się też z dodatkowymi kosztami. W ofercie standardowej banki zwykle każą zapłacić sobie prowizję od 1-3,5 proc. od kwoty zaciąganego kredytu - mówi Marcin Cieszyński, ekspert TotalMoney.pl.

Raty kredytu, zaciąganego w euro, są znacznie niższe i zaczynają się już od 1268 zł. Taką ofertę ma Deutsche Bank, ale jako warunek stawia skorzystanie ze swoich produktów: karty kredytowej co najmniej przez rok, konta dbLife, za które trzeba płacić 25 zł miesięcznie oraz zakupu produktu ubezpieczeniowo-inwestycyjnego z miesięczną składką 350 zł. Jeśli weźmiemy kredyt w tym samym banku poza okresem promocyjnym, zapłacimy ratę o 220 zł wyższą. Podobne różnice w ratach mają też kolejne, najlepsze oferty rankingu – Nordea Bank i Polbank EFG.

Wybierz najlepszy kredyt hipoteczny dla siebie!

Zaciągając kredyt w obcej walucie, musimy pamiętać o ryzyku zmian kursowych oraz spreadzie, czyli różnicy w cenach, po jakich poszczególne banki kupują i sprzedają daną walutę.

Przy wyborze kredytu warto poświęcić sporo uwagi na wszystkie jego parametry, w szczególności na ratę kredytu po okresie promocyjnym, która często – dzięki specjalnym obniżkom – jest bardzo korzystna tylko w ciągu kilku pierwszych lat kredytu. Pamiętajmy, że nawet z pozoru niewielkie różnice w oprocentowaniu, w skali kilkudziesięciu lat mogą sfinansować nam odnowienie mieszkania czy zakup samochodu.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W maju podrożały kredyty w polskiej walucie, co nie oznacza, że nie warto już liczyć na promocje.
W maju podrożały kredyty w polskiej walucie, co nie oznacza, że nie warto już liczyć na promocje.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

VGD

VGD jest międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie księgowości, kadr i płac, audytu, podatków oraz doradztwa biznesowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama