| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Wydatki na działalność hotelarską

Wydatki na działalność hotelarską

Wartość produkcji budowlanej na rynku hotelarskim szacuje się na 358 zł za m/m. Udział rynku horeca w sektorze przedsiębiorstw to około 3,2%. W ciągu roku wzrost obrotów na rynku hotelarskim i gastronomicznych ocenia się na 3,6%, wzrost rynku na 14,9% rocznie. Na tym rynku widać znaczny wzrost zapotrzebowania na projekty architektoniczne, w ciągu roku wzrost utrzymuje się na poziomie 20,0%.

W roku 2009 nastąpiło załamanie rynku budowlanego, spadły inwestycje budowlane w gospodarce. Na rynku horeca również odnotowano ograniczenia inwestycji i spadek zainteresowania nowymi inwestycjami budowlanymi. W okresie recesji  z 2009 te trendy były widoczne.

W roku 2009 jednak odnotowano również wzrost obrotów oraz udziału w rynku. Na rynku gastronomicznym widać wzrost ilości placówek dużych. Średni przychód na tym rynku  to około 21 532 mln zł rocznie, dynamikę przychodów ocenia się na 3,0%. W przypadku rynku horeca firmy najczęściej zamawiają produkty u producentów i wytwórców (48,0%),  około 29,0% na rynku hurtowym.

Udział importu przy zamówieniach szacuje się na 21,0%.  Przedsiębiorstwa horeca również w przypadku projektów architektonicznych i modernizacyjnych zgłaszają zapotrzebowanie do firm produkcyjnych i wytwórców oraz  hurtowników. Ważnym źródłem jest import.

Zobacz: Tworzenie centrów usługowych i biznesowych

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wisławski

Adwokat, Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »