reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Dofinansowanie inwestycji w budynki przemysłowe

Dofinansowanie inwestycji w budynki przemysłowe

Ministerstwo Gospodarki i Pracy wprowadza projekt dofinansowania inwestycji w budynki przemysłowe oraz ich wyposażenie. Odpowiednie przygotowanie projektu oraz wycena poprzez wartość rynkową umożliwia ubieganie się o ministerialne środki.

Inwestycje w nowe budynki przemysłowe i nowe technologie powinny opierać się o  politykę efektywnego gospodarowania zasobami (m.in. energii) oraz reguły budownictwa ekologicznego (uwzględniającego koszty użytkowania i utrzymania budynku w tym wydatków na energię).

Poprawa warunków gospodarowania firm opiera się o działania badawcze i rozwojowe.

Wprowadzenie energooszczędnych technologii i projektów budowlanych jest możliwe dzięki transferom rozwiązań technicznych, oferty produktowej oraz systemów zarządzania i kierowania procesem produkcji oraz gospodarowania zasobami.

Zobacz: Segment mieszkań popularnych – mieszkania dla każdego?

Projekty tego typu są pracochłonne i wymagają odpowiedniej kadry i nakładów finansowych. Realizacja odbywa się poprzez konsorcja, stowarzyszenia i klastry nastawione na innowacyjność, ochronę środowiska i ograniczenie zużycia energii podczas produkcji. 

Dofinansowanie jest propozycją Ministerstwa Nauki i Informatyzacji, najczęściej dotyczy zorganizowanych centrów technologicznych czy parków technologicznych.

Jednostki te uzyskują coraz większy wpływ na sektor przemysłowy i biznesu. Obok działań badawczych i wdrożeniowych proponują szkolenia, seminaria i spotkania mające na celu prezentacje urządzeń i maszyn dla innowacyjnej, oszczędnej i wydajnej produkcji.

Przedstawiane są  urządzenia pomiarowe i kontrolne oraz rozwiązania IT dla zarządzania firmą, procesem produkcji i zasobami.

Zobacz: Sytuacja na pierwotnych rynkach mieszkaniowych w 2013 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kru.pl

Najwyższej jakości usługi rejestracji domen, hosting, certyfikaty SSL oraz bezpieczna poczta korporacyjna.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama