reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012 - lepiej się ubezpiecz

Wynajem mieszkania kibicom na EURO 2012. Decydując się na wynajem mieszkania kibicom podczas EURO 2012 można zarobić nawet nawet 2 – 3 razy więcej niż standardowo. Jak zabezpieczyć się przed dewastacją lokalu?

W miastach, które na tegoroczne EURO tłumnie odwiedzą kibice, już od wielu tygodni znalezienie wolnego miejsca w hotelu jest zadaniem prawie niemożliwym. Dodatkowo stawki za dobę dochodzą do tysiąca złotych za osobę. Nie powinno to dziwić biorąc pod uwagę, że z okazji Mistrzostw Europy do Polski może przyjechać ponad 800 tysięcy kibiców. Na zapewnieniu im dachu nad głową mogą więc zarobić osoby posiadające mieszkania w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i co ciekawe Krakowie. W stolicy województwa małopolskiego co prawda brak areny EURO 2012, ale najprawdopodobniej licznie  przybędą tam kibice z Anglii, Holandii, Włoch (za swoimi reprezentacjami). 

Mieszkanie za trzy razy tyle

Wzmożony popyt powoduje, że zgodnie z danymi Home Broker, stawki za wynajęcie mieszkania w tych miastach są nawet 2 – 3 razy wyższe niż standardowo w ciągu roku. Jeśli więc ktoś posiada atrakcyjnie zlokalizowane dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, które standardowo w ciągu roku może wynająć za 2,5 tys. zł miesięcznie, to przez miesiąc trwania EURO może dostać za wynajęcie takiego lokalu nawet ponad 7 tysięcy. Jest to bez wątpienia kusząca propozycja, choć niesie ze sobą pewne ryzyko.

Najczęściej właściciele obawiają się dewastacji mieszkania przez kibiców piłki nożnej. Aby się przed tym zabezpieczyć można zastosować dwa rozwiązania. Pierwszym jest podpisanie umowy, w której szczególną uwagę zwróci się na zapisy dotyczące odpowiedzialności najemcy za zniszczenia oraz na wysokości kaucji. 

Różne ubezpieczenia na EURO 2012

Drugim rozwiązaniem może być też ubezpieczenie nieruchomości. Jak wynika z informacji zebranych przez Home Broker, właściciele mieszkań mają do wyboru trzy możliwości. Ubezpieczyć mogą nieruchomość przed dewastacją, a także mogą nakłonić najemcę do zakupu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (wyrządzonych szkód), a także wykupić takie ubezpieczenie samodzielnie. Takie propozycje przedstawili pracownicy infolinii i agenci 11 firm ubezpieczeniowych przebadanych przez Home Brokera. Przyjęliśmy, że ubezpieczane jest mieszkanie dwupokojowe położone na przedostatnim piętrze kilkunastopiętrowego bloku mieszkalnego, posiada wartość rynkową 330 tys. zł, jest wyposażone w domofon i drzwi antywłamaniowe. Minimalne sumy ubezpieczenia elementów stałych mieszkania oraz ruchomości domowych przyjęto na poziomie 15 tys. zł.

Polecamy: Oglądamy co najmniej 5 mieszkań przed zakupem

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama