| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Za ile wynająć nieruchomość na Euro 2012?

Za ile wynająć nieruchomość na Euro 2012?

Na wynajętych nieruchomościach szczególnie dużo będzie można zarobić podczas Euro 2012. Największe zainteresowanie nieruchomościami pod krótkoterminowy wynajem dopiero przed nami. Jednak z nieruchomością, udostępnioną kibicom, wiąże się szczególne ryzyko dewastacji.

Szacuje się, że z okazji Euro 2012 do Polski przyjedzie ponad 800 tysięcy kibiców. Oblężone będą więc nie tylko hotele (w których nie sposób już znaleźć wolnych miejsc, chociaż ceny dochodzą do tysiąca złotych za łóżko w stolicy), ale i pola namiotowe. Wzmożony ruch będzie też panował na rynku krótkoterminowego najmu.

Zainteresowanie wynajmem mieszkań i domów na okres trwania mistrzostw zaczęło się już jesienią zeszłego roku. Wtedy „dachu nad głową” szukali współorganizatorzy imprezy. W przypadku kibiców największy ruch jeszcze przed nami. – Większość kibiców z zagranicy dopiero rozpocznie poszukiwania nieruchomości na wynajem. Im bliżej imprezy, tym ruch na tym rynku powinien być większy – przewiduje Kajetan Michalski, doradca Home Broker ds. najmu z Warszawy.

Wynajem na Euro 2012

Jest to doskonała okazja dla właścicieli mieszkań, aby zarobić. Ile? Możliwe do osiągnięcia są stawki dwukrotnie wyższe niż tradycyjnie. – W Warszawie za lokal dwupokojowy realna wydaje się stawka na poziomie 4 – 5 tys. zł za miesiąc. Podczas gdy standardowo jest to niewiele ponad 2 tys. – mówi Kajetan Michalski. Dodaje jednak, że w przypadku wynajmowania mieszkań kibicom, trzeba raczej mówić o stawce za dzień niż za miesiąc. Trudno wyobrazić sobie, że kibic spędzi w jednym mieście dłużej niż tydzień lub dwa.

Przeczytaj także: Co wolą Polacy: kredyt czy oszczędzanie?

Jeśli więc w Warszawie przeciętna cena „dwójki” wynosi obecnie 2,2 tys. za miesiąc, czyli niewiele ponad 70 zł za dzień, kibic musi się obecnie liczyć z kosztem na poziomie ponad 140 złotych za dobę, czyli na przykład za dwa tygodnie będzie zmuszony zapłacić około 2 tysięcy. O takich stawkach możemy mówić dziś, jeśli ktoś będzie szukał lokum w ostatniej chwili, powinien liczyć się z większym kosztem.

W Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu za wynajem mieszkania dwupokojowego na czas mistrzostw trzeba dziś zapłacić około 100 zł za dzień. Co ciekawe, w gronie miast, odczuwających wzmożony ruch na rynku najmu, można odnaleźć też Kraków i to mimo faktu, że w mieście tym nie będą rozgrywane mecze.

Kibice zwykli rezydować tam, gdzie ich ulubiona kadra. W Krakowie rozgrywki będą mogli śledzić w specjalnej strefie na Błoniach, a treningi na wytypowanych stadionach (Anglii - na stadionie Hutnika Kraków, Holandii - na stadionie Wisły Kraków, Włochów - na stadionie Cracovii). Nie można też zapomnieć o dziennikarzach z tych państw, którzy w liczbie kilkuset już teraz dokonują rezerwacji. – wylicza Michał Swat, doradca Home Broker z Krakowa.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Andziak

Księgowy / Biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »