| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Rynek nieruchomości > Za ile wynająć nieruchomość na Euro 2012?

Za ile wynająć nieruchomość na Euro 2012?

Na wynajętych nieruchomościach szczególnie dużo będzie można zarobić podczas Euro 2012. Największe zainteresowanie nieruchomościami pod krótkoterminowy wynajem dopiero przed nami. Jednak z nieruchomością, udostępnioną kibicom, wiąże się szczególne ryzyko dewastacji.

Urlop w trakcie mistrzostw

Wśród osób zainteresowanych odstąpieniem swojego lokalu przeważają właściciele nieruchomości, które mają mieszkania do wynajęcia i prowadzą tego typu działalność przez cały rok. Część ludzi dopiero planuje osiągać przychody z najmu i tak się organizuje, aby rozpocząć działalność przed Euro 2012. 

Miałem ostatnio do czynienia aż z trzema przypadkami zakupu mieszkania pod wynajem, aby na początku tej działalności inwestor skorzystał z piłkarskiej gorączki. Jeden z klientów od razu podpisał umowę na ponad 4,5 tys. zł za wynajęcie mieszkania na dwa tygodnie. – relacjonuje Marcin Marczak, doradca finansowy Home Broker z Gdyni.

Nie można ponadto zapomnieć o osobach, które na czas Euro planują przeprowadzić się lub wyjechać na urlop, a mieszkanie w tym czasie wynająć. – Taki zabieg może podreperować domowy budżet lub sfinansować urlop, dając w czasie mistrzostw przychód na poziomie kilku tysięcy złotych, w przypadku przeciętnego mieszkania  – zauważa Kajetan Michalski.

Umowa pisemna gwarancją spokoju

Pozostaje jeszcze kwestia organizacji takiego wynajmu. Rozwiązania są trzy. Po pierwsze wynajem mieszkania na EURO warto zlecić wyspecjalizowanej firmie. Właściciele mogą też próbować wynająć mieszkania bezpośrednio lub z pomocą pośrednika. Bardzo ważne jest tu podpisanie umowy, która będzie dobrze chronić interesy zarówno właściciela (np. przed konsekwencjami ewentualnych zniszczeń w lokalu), jak i kibiców (np. przed sytuacją, w której właściciel w ostatniej chwili wypowie umowę, gdy zorientuje się, że stawki na rynku nieruchomości bardzo wzrosły).

Polecamy serwis: Inwestycje

Szczególną uwagę warto zwrócić  na część tego dokumentu dotyczącą odpowiedzialności najemcy za zniszczenia, oraz wysokości kaucji. W przypadku zawarcia umowy ustnej, może się okazać niemożliwe dochodzenie roszczeń właściciela wobec najemcy, który dopuścił się dewastacji lokalu.

Bartosz Turek, Robert Latuszek

Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »