REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jaka przyszłość czeka rekordy?

Subskrybuj nas na Youtube
W najbliższym czasie na GPW możliwy jest atak na 2900, a nawet na 3000 punktów.
W najbliższym czasie na GPW możliwy jest atak na 2900, a nawet na 3000 punktów.

REKLAMA

REKLAMA

Dobre nastroje na światowych giełdach sprzyjają pobijaniu kolejnych rekordów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeżeli inwestorów nie powstrzyma prawdopodobieństwo podwyższenia stóp procentowych w Polsce i Eurolandzie, czeka nas rajd byków. Tylko czwartkowa decyzja EBC może zniechęcić graczy na zwyżkę.

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację trwającej już dwanaście dni fali wzrostowej. Trzy symboliczne spadki w jej trakcie nie miały żadnego znaczenia. S&P500 w tym czasie wzrósł o 75,5 punktu, czyli o 6 proc. W piątek zyskał 0,5 proc. Bycze nastroje przeważały przez niemal cały dzień. Dopiero w końcówce handlu niedźwiedzie nieco przycisnęły. Przełamanie 1330 punktów zmobilizowało jednak kupujących i ostatecznie ten poziom obronił się. Indeks znajduje się 12 punktów poniżej niedawnego rekordu. Można spodziewać się próby jego pokonania. Warunki makroekonomiczne nie są sprzyjające dla byków. Ale też nie przemawiały za dotychczasową zwyżką, więc z podobną przekorą możemy mieć do czynienia także w najbliższej przyszłości. Istnieje tylko jedno zagrożenie. Jeśli na czwartkowym posiedzeniu Europejski Bank Centralny podniesie stopy procentowe, do inwestorów może dotrzeć, że dobry czas dobiega końca. Wall Street niekoniecznie przejmie się tym faktem, ponieważ za oceanem luz w polityce pieniężnej będzie trwać jeszcze kilkanaście tygodni.

REKLAMA

Dowiedz się także: Jaki wpływ na decyzje inwestycyjne mają non-farm payrolls?

REKLAMA

Wyskok naszego indeksu największych spółek w końcówce piątkowej sesji w okolicach 2880, otworzyła drogę do szybkiego ataku na 2900, a może nawet na 3000 punktów. Nie jest wykluczone, że byki odczują potrzebę niewielkiego odpoczynku przed kolejnym skokiem. Ochłodzenie nastrojów byłoby wręcz pożądane.

Najbliższe dni nie będą obfitować w dane makroekonomiczne. Poza istotnymi dla rynków decyzjami Rady Polityki Pieniężnej, Europejskiego Banku Centralnego i Bank of England, poznamy też najnowsze poglądy szefa Fed na temat gospodarki i polityki pieniężnej.

Polecamy serwis: Kursy walut

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dziś w Azji przeważały wzrosty. Jedynie w Korei indeks zniżkował o 0,4 proc. Nikkei zwiększał swoją wartość o 0,2 proc. W Hong Kongu zwyżka sięgała 1,2 proc. W Chinach giełda była nieczynna z powodu Święta Zmarłych. Podobnie będzie we wtorek. Kontrakty na amerykańskie indeksy traciły rano po około 0,2 proc., sugerując możliwość wystąpienia spadkowej korekty, jednak skala spadków zmniejszała się. Nastroje psują informacje i spekulacje, dotyczące europejskich krajów, znajdujących się w największych kłopotach. W piątek wieczorem agencja Fitch poinformowała o obniżeniu ratingu Portugalii. W weekend w niemieckiej prasie pojawiły się doniesienia, jakoby Międzynarodowy Fundusz Walutowy nieoficjalnie zalecał Grecji restrukturyzację zadłużenia. Oficjalnie wszyscy zaprzeczają tej informacji, ale rynki bywają wrażliwe na tego typu wiadomości.

Roman Przasnyski, Open Finance

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA