reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Za wojnę depozytową płacą klienci banków

Aktualizacja: 01.11.2009

O 200 mln zł więcej niż w trzech pierwszych miesiącach tego roku zarobiły w II kwartale giełdowe banki na prowizjach od klientów. Z nawiązką pokryło to ubytek dochodów odsetkowych, na który istotny wpływ miała wojna depozytowa. Jej koszty pokrywają klienci banków. »

3,4 mld zł odpisów na złe długi

Aktualizacja: 01.11.2009

Pięciokrotny wzrost odpisów na złe długi przyniosła I połowa tego roku w największych giełdowych bankach w porównaniu z sytuacją, jaka miała miejsce rok wcześniej. Instytucje mają największe problemy z kredytami konsumpcyjnymi oraz dla przedsiębiorstw. W przypadku hipotecznych - spłacalność wciąż jest bardzo dobra »

Polskim przemysłowcom dopisują humory

Aktualizacja: 01.11.2009

Wskaźnik aktywności PMI dla polskiego sektora przemysłowego, wyliczany przez firmę Markit, wzrósł z 46,5 pkt w lipcu do 48,2 pkt w sierpniu. Osiągnął tym samym poziom najwyższy od maja ubiegłego roku. »

Polska gospodarka recesji się nie boi

Aktualizacja: 01.11.2009

Według opublikowanych dziś danych Głównego Urzędu Statystycznego, polska gospodarka w drugim kwartale wzrosła o 1,1 proc. To wynik o wiele lepszy niż spodziewały się tego zagraniczne instytucje finansowe i krajowi analitycy. »

Gospodarka da sobie radę bez niższych stóp

Aktualizacja: 01.11.2009

Rada Polityki Pieniężnej na sierpniowym posiedzeniu po raz trzeci z rzędu postanowiła pozostawić stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Wysokość podstawowej stopy referencyjnej nadal wynosi więc 3,5 proc. »

Duży wzrost sprzedaży detalicznej

Aktualizacja: 01.11.2009

Sprzedaż detaliczna w lipcu całkowicie zaskoczyła – Polacy kupili o 5,7 proc. więcej niż rok temu. Ostatni taki wzrost zanotowaliśmy na święta w grudniu 2008 roku. »

Wzrosły płace

Aktualizacja: 01.11.2009

Przeciętne wynagrodzenie brutto w lipcu 2009 roku wyniosło 3.361,9 zł, co oznacza, że wzrosło o 3,9 proc. w stosunku do lipca zeszłego roku, a o 2,3 proc. w stosunku do czerwca, wynika z danych podanych przez Główny Urząd Statystyczny. »

Dane GUS – będzie mniej nowych mieszkań

Aktualizacja: 01.11.2009

Opublikowane dane GUS potwierdzają trendy zarysowane w budownictwie mieszkaniowym od kilku kwartałów. Deweloperów czeka chudy okres. »

Japońska gospodarka wyszła z recesji

Aktualizacja: 01.11.2009

Po pięciu ujemnych kwartałach japońska gospodarka wreszcie wzrosła i to sporo. Mimo to indeksy spadły. Dlaczego? »

Kłopoty Europy z produkcją przemysłową

Aktualizacja: 13.08.2009

Produkcja przemysłowa w Europie nieoczekiwanie spadła w czerwcu. Jednak Polska wciąż znajduje się w czołówce gospodarek, obok gospodarki Irlandii. »

W czerwcu saldo obrotów bieżących znów na plusie

Aktualizacja: 12.08.2009

Czerwiec był piątym już z kolei miesiącem, w którym saldo rachunku bieżącego naszego kraju było dodatnie. Tym razem wyniosło 459 mln euro (w maju, po korekcie, sięgnęło 284 mln euro). To bardzo korzystne dane. Znacznie lepsze, niż się spodziewano. »

Wyniki sprzedaży detalicznej w USA i posiedzenie Fed

Aktualizacja: 10.08.2009

Piątkowe dane z rynku nieruchomości w USA utwierdziły kupujących w przekonaniu, że nie pora jeszcze wycofywać się z rynku akcji. Dane o sprzedaży detalicznej w tym tygodniu będą w tym tygodniu kolejnym testem. »

Stopy procentowe są odpowiednie

Aktualizacja: 07.08.2009

Zarówno Europejski Bank Centralny jak i Bank Anglii nie zmieniły poziomu stóp procentowych, czego zresztą spodziewał się każdy obserwator rynku. Na ruch banków centralnych trzeba będzie długo poczekać. »

Rosną wskaźniki przemysłu w Polsce i Europie

Aktualizacja: 03.08.2009

Indeks aktywności gospodarczej w polskim przemyśle przetwórczym (PMI) wyniósł w lipcu 46,4 pkt. Spodziewano się jego wzrostu do 43,4 pkt. Choć to wynik powyżej oczekiwań i aż o 3,5 pkt wyższy niż w czerwcu, to wciąż pozostaje poniżej poziomu 50 pkt, po osiągnięciu którego można mówić o wzroście aktywności. »

Najlepszy lipiec od siedmiu lat

Aktualizacja: 03.08.2009

Sygnały świadczące o powolnej poprawie kondycji amerykańskiej gospodarki i kwartalne wyniki spółek, przekraczające oczekiwania analityków, pomogły wypracować w lipcu najsilniejsze wzrosty na Wall Street od siedmiu lat. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama