reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Problemy budżetowe kaliforni

Aktualizacja: 07.07.2009

Agencja Fitch obniżyła w poniedziałek ocenę zdolności kredytowej stanu Kalifornia - to za sprawą olbrzymiego deficytu budżetowego mającego w ciągu najbliższego roku przekroczyć 26 mld USD. »

Kwartalne wyniki spółek

Aktualizacja: 06.07.2009

Rozpoczynający się sezon publikacji wyników finansowych spółek powinien dostarczyć inwestorom przynajmniej odrobinę dowodów potwierdzających słuszność optymizmu z ostatnich miesięcy. »

Dane z rynku pracy w USA

Aktualizacja: 07.07.2009

W ostatnich miesiącach to dane z rynku pracy w Stanach były często najważniejszą publikacją miesiąca dla rynków finansowych. Czy ich waga się utrzymuje? »

Aktywność gospodarcza powoli rośnie

Aktualizacja: 01.07.2009

W czerwcu wskaźnik aktywności gospodarczej PMI w Polsce zwiększył swoją wartość z 42,5 do 43 punktów. Dla strefy euro wskaźnik ten wyniósł 42,6 punktu i zwiększył się z 40,7 punktu w maju. Choć wciąż pozostają one poniżej poziomu 50 punktów, od którego wskaźnik sygnalizuje poprawę w gospodarce, powoli pną się w górę. »

Realna sprzedaż detaliczna wciąż spada

Aktualizacja: 25.06.2009

Piąty miesiąc z rzędu realna sprzedaż detaliczna spadała. W wartościach nominalnych zwiększyła się w maju o 1,1% w porównaniu z tym samym okresem 2008 r. Natomiast po uwzględnieniu inflacji spadła o 2,5%. To sprawia, że kondycja konsumentów wciąż martwi. »

Stopy spadły, ale raty kredytu nie

Aktualizacja: 24.06.2009

RPP obniżyła dziś stopy procentowe do nowego rekordowo niskiego poziomu 3,5%. Stabilizacja stopy WIBOR i marż kredytowych spowodowała, że w czerwcu oprocentowanie kredytów w złotych nie zmieniło się. W stosunku do poprzedniego miesiąca nie zmieniło się też oprocentowanie lokat. »

Złe prognozy już nie straszne

Aktualizacja: 24.06.2009

Opublikowana w poniedziałek prognoza Banku Światowego, dotycząca perspektyw globalnej gospodarki, spowodowała małe trzęsienie ziemi na rynkach finansowych i surowcowych. Przewidywania OECD, dotyczące tej samej kwestii są nieco bardziej pesymistyczne. »

Deficyt wzrośnie o 9 mld PLN

Aktualizacja: 24.06.2009

Ubytek w dochodach budżetu w postaci mniejszych wpływów podatkowych szacowany jest na 37 mld PLN. O tyle rząd nie doszacował przygotowując budżet na 2009 r. Mniej więcej tego rynek się spodziewał. »

Klimat koniunktury przestał się u nas poprawiać

Aktualizacja: 22.06.2009

Czerwcowy wskaźnik klimatu koniunktury w przemyśle naszego kraju skłania do stonowania oczekiwań na szybką poprawę kondycji gospodarki. Pozostał on na poziomie z maja i wyniósł minus 5 pkt – 17% badanych przedsiębiorstw sygnalizuje poprawę koniunktury, 22% - jej pogorszenie. »

Tydzień: RPP i sprzedaż detaliczna w Polsce

Aktualizacja: 22.06.2009

W tym tygodniu ważnych publikacji makroekonomicznych nie zabraknie. Zaczynamy już dziś niemieckim indeksem Ifo - oczekiwana jest poprawa nastrojów przedsiębiorców. »

Lepiej w przemyśle, gorzej w budownictwie

Aktualizacja: 19.06.2009

Maj był kolejnym miesiącem zmniejszania się tempa spadku produkcji przemysłowej w Polsce. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym obniżyła się w minionym miesiącu o 5,9% wobec 8% miesiąc wcześniej i 12,7% w styczniu tego roku. Coraz słabiej natomiast prezentuje się budownictwo. »

Produkcja przemysłowa i ceny produkcji w Polsce

Aktualizacja: 19.06.2009

Według consensusu ekonomistów z ankiety "Parkietu" produkcja w maju spadła o 6,9 proc. (mediana oczekiwań), a ceny produkcji wzrosły o 4,5 proc. »

Realne płace prawie nie rosną

Aktualizacja: 18.06.2009

Tak słabo na rynku pracy nie było od dawna – dynamika wzrostu wynagrodzeń spadła do najniższego poziomu od jesieni 2006 r., a realnych płac do poziomu ostatni raz widzianego 4 lata temu »

Lepszy bilans obrotów bieżących dzięki motoryzacji?

Aktualizacja: 17.06.2009

Nie 69 mln euro jak oczekiwali ekonomiści, ale 171 mln euro nadwyżki zanotowano w kwietniu na rachunku obrotów bieżących. Rynek walutowy nie zareagował. »

Saldo obrotów bieżących

Aktualizacja: 17.06.2009

Ekonomiści spodziewają się trzeciej z rzędu nadwyżki na rachunku obrotów bieżących, co ma być spowodowane głównie szybszym tempem spadku importu niż eksportu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama