REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Odnowiony parasol TFI PZU

REKLAMA

Od najbliższego czwartku, 27 listopada 2008 r., fundusz parasolowy Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU SA, inwestujący na rynkach zagranicznych, będzie funkcjonował w oparciu o zmienioną politykę inwestycyjną.

Aby zwiększyć atrakcyjność tego produktu i umożliwić inwestorom wyższą stopę zwrotu, cele i strategie inwestycyjne subfunduszy zostały określone na nowo. Dokonane zmiany odzwierciedlają nowe nazwy funduszu i subfunduszy. Klienci będą mogli wybierać między inwestycjami na rynku krajów rozwiniętych bądź rozwijających się lub pośrednio będą mogli inwestować w spółki wypłacające dywidendę. Oferta obejmuje także subfundusz dążący do osiągania zysków niezależnie od globalnej koniunktury giełdowej.

REKLAMA

REKLAMA

W miejsce PZU Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Funduszy Zagranicznych od czwartku pojawi się na rynku fundusz parasolowy pod nazwą PZU SFIO Globalnych Inwestycji. W jego ramach oferowane będą cztery subfundusze: PZU Akcji Rynków Rozwiniętych, PZU Akcji Rynków Wschodzących, PZU Akcji Spółek Dywidendowych i PZU Globalnej Alokacji.

- Aby uatrakcyjnić nasz fundusz parasolowy, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie głębokich zmian w jego strategii inwestycyjnej. W konsekwencji PZU SFIO Globalnych Inwestycji można traktować jako nowy produkt. Klienci nadal będą mogli przenosić środki miedzy subfunduszami, nie płacąc podatku od zysków kapitałowych. Będzie on naliczony i pobrany dopiero w momencie umorzenia jednostek uczestnictwa - mówi Piotr Góralewski, prezes TFI PZU SA.

Dotychczas subfundusze oferowane w ramach funduszu parasolowego TFI PZU SA były zróżnicowane pod względem zaangażowania w poszczególne klasy aktywów. Oferta obejmowała zatem następujące subfundusze zagraniczne: stabilnego wzrostu, zrównoważony, akcji oraz wielu klas aktywów. Ponadto lokaty każdego subfunduszu były zdywersyfikowane pod względem geograficznym.

Nowe subfundusze są natomiast bardziej jednolite pod względem zakresu lokat (trzy z czterech to subfundusze zagraniczne akcji), a bardziej zróżnicowane pod względem strategii inwestycyjnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach PZU SFIO Globalnych Inwestycji oferowane będą następujące cztery subfundusze:

PZU Akcji Rynków Rozwiniętych

Subfundusz będzie lokował środki na rynkach akcji w krajach rozwiniętych, które charakteryzują się wysokim produktem narodowym brutto przypadającym na jednego mieszkańca. Będzie zatem mógł dokonywać inwestycji w Europie Zachodniej, Ameryce Północnej, Australii i wybranych krajach Azji Południowo-Wschodniej (np. Japonia, Singapur). Główną kategorię lokat subfunduszu będą stanowiły tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych (także funduszy indeksowych ETF), których polityka inwestycyjna zakłada lokowanie co najmniej 50% wartości ich aktywów w akcje notowane na rynkach krajów rozwiniętych. W przypadku jednostek uczestnictwa kategorii A, które denominowane są w walucie polskiej, subfundusz będzie dążył do zabezpieczania aktywów subfunduszu przed ryzykiem kursowym.

PZU Akcji Rynków Wschodzących

Subfundusz będzie lokował środki na rynkach akcji w krajach rozwijających się, które odnotowują długoterminowy dynamiczny wzrost gospodarczy. Może zatem dokonywać inwestycji w Chinach, Indiach, wybranych krajach Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej, Europy Środkowo-Wschodniej oraz Afryki. Główną kategorię lokat subfunduszu będą stanowiły tytuły uczestnictwa funduszy zagranicznych (głównie funduszy indeksowych ETF), których polityka inwestycyjna zakłada lokowanie co najmniej 50% wartości ich aktywów w akcje notowane na rynkach krajów rozwijających się. Subfundusz nie będzie zabezpieczał ryzyka kursowego, z uwagi na fakt, iż kursy walut krajów wschodzących powinny podobnie zachowywać się jak waluta polska.

PZU Akcji Spółek Dywidendowych

Subfundusz będzie lokował środki przede wszystkim w papiery udziałowe spółek z regionu Europy Środkowej i Wschodniej, które dzielą się wypracowanymi zyskami z akcjonariuszami w postaci dywidendy, przy czym stopa dywidendy powinna być na wysokim poziomie. Strategia inwestycyjna subfunduszu oparta jest więc o dwa niezależne potencjalne źródła zysku: oczekiwany długoterminowy wzrost cen akcji oraz wypłaconą dywidendę. Stosując strategię inwestowania w akcje spółek regularnie wypłacających dywidendę, subfundusz oferuje podwójną korzyść: za środki z dywidend subfundusz może nabywać kolejne akcje spółek, które za rok znów wypłacą dywidendę.

PZU Globalnej Alokacji

Subfundusz będzie dążył do osiągania zysków niezależnie od koniunktury na globalnym rynku finansowym, prowadząc politykę aktywnej alokacji. Oznacza to, że udział poszczególnych kategorii lokat w aktywach subfunduszu może być zmienny. Subfundusz może dokonywać inwestycji w tytuły uczestnictwa instytucji wspólnego inwestowania posiadających siedzibę za granicą, z ekspozycją na akcje, obligacje, towary, rynek nieruchomości oraz w instrumenty pochodne, w tym instrumenty dla których bazę stanowią towary i surowce.

Zalecany okres inwestycji w każdy z subfunduszy to co najmniej pięć lat.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA