REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje na e-usługi
Dotacje na e-usługi

REKLAMA

REKLAMA

W ramach funduszy na lata 2007-2013 część środków została skierowana do przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem w swoich firmach nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Dzięki tym pieniądzom możliwe jest zaistnienie firmy na szerszym rynku i zwiększenie wolumenu sprzedaży swoich produktów i usług. Dzisiaj taką możliwość otworzono również przed przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

REKLAMA

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że finansowanie nowoczesnych e-technologii w przedsiębiorstwach może odbywać się również na poziomie regionalnym w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych. Możliwość wsparcia projektów z zakresu ICT została przewidziana w m.in. Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego. Jest to kolejna – obok Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - możliwość wsparcia tego typu inicjatyw wśród przedsiębiorców. Mowa tu o działaniu IV.3 „E-technologie dla przedsiębiorstw” dla którego właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie. W ramach tego konkursu do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców jest kwota 15 mln PLN pochodząca ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

REKLAMA

Nabór wniosków o dofinansowanie ma formę konkursu zamkniętego, co oznacza, że odbywa się on w ściśle określonym terminie. Data zakończenia przyjmowania wniosków dla obecnego naboru przypada na 24 września br. Dostarczenie wniosku po tym terminie może skutkować jego odrzuceniem z przyczyn formalnych.

Kto może ubiegać się o dotację?

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego działania są MŚP.

Przeczytaj także: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Na co można otrzymać dotację?

REKLAMA

Przedsiębiorcy zainteresowani startem w konkursie mogą ubiegać się o unijną dotację m.in. na:
a) zakupy inwestycyjne oraz ich wdrożenie w celu świadczenia usług on-line przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi ICT (np. e-handel, e-edukacja i szkolenia, tworzenie sieci), oraz
b) projekty w zakresie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych, których efektem jest realizacja procesów biznesowych (typu B2B) w formie elektronicznej obejmujących maksymalnie dwa MŚP.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli zastanawiałeś się nad problemem jak dotrzeć do większej grupy swoich klientów i zwiększyć wielkość sprzedaży w swojej firmie ten konkurs może okazać się dla Ciebie bardzo istotny. Ze środków unijnych można np. wzbogacić naszą stronę internetową o e-sklep, za pośrednictwem, którego nasi klienci mogą dokonywać zakupów i płatności za towary i usługi bez wychodzenia z domu. 

Polecamy serwis Samochód w firmie

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

Przedsiębiorca na realizację projektu może otrzymać do 85% kosztów kwalifikowanych w projekcie. Pozostałą cześć jest zobowiązany pokryć ze środków własnych. Płatności mogą odbywać się na zasadach refundacji, czyli zwrotu poniesionych kosztów na podstawie faktur lub innych dokumentów księgowych równoważnej wartości lub zaliczkowania, czyli na poczet przyszłych płatności.

Szczegółowe zasady naboru projektów zostały określone w dokumentacji konkursowej dostępnej na stronach internetowych http://www.rpo.lodzkie.pl. Można tam również znaleźć wzór wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją jego wypełniania. 

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2011 roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA