REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje na e-usługi
Dotacje na e-usługi

REKLAMA

REKLAMA

W ramach funduszy na lata 2007-2013 część środków została skierowana do przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem w swoich firmach nowoczesnych systemów teleinformatycznych. Dzięki tym pieniądzom możliwe jest zaistnienie firmy na szerszym rynku i zwiększenie wolumenu sprzedaży swoich produktów i usług. Dzisiaj taką możliwość otworzono również przed przedsiębiorcami z województwa łódzkiego.

REKLAMA

Nie wszyscy jeszcze wiedzą, że finansowanie nowoczesnych e-technologii w przedsiębiorstwach może odbywać się również na poziomie regionalnym w ramach tzw. regionalnych programów operacyjnych. Możliwość wsparcia projektów z zakresu ICT została przewidziana w m.in. Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego. Jest to kolejna – obok Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - możliwość wsparcia tego typu inicjatyw wśród przedsiębiorców. Mowa tu o działaniu IV.3 „E-technologie dla przedsiębiorstw” dla którego właśnie ruszył nabór wniosków o dofinansowanie. W ramach tego konkursu do rozdysponowania pomiędzy przedsiębiorców jest kwota 15 mln PLN pochodząca ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

REKLAMA

Nabór wniosków o dofinansowanie ma formę konkursu zamkniętego, co oznacza, że odbywa się on w ściśle określonym terminie. Data zakończenia przyjmowania wniosków dla obecnego naboru przypada na 24 września br. Dostarczenie wniosku po tym terminie może skutkować jego odrzuceniem z przyczyn formalnych.

Kto może ubiegać się o dotację?

Podmiotami, które mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach tego działania są MŚP.

Przeczytaj także: Dotacje dla firm z branży turystycznej w województwie podlaskim

Na co można otrzymać dotację?

REKLAMA

Przedsiębiorcy zainteresowani startem w konkursie mogą ubiegać się o unijną dotację m.in. na:
a) zakupy inwestycyjne oraz ich wdrożenie w celu świadczenia usług on-line przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi ICT (np. e-handel, e-edukacja i szkolenia, tworzenie sieci), oraz
b) projekty w zakresie przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych, których efektem jest realizacja procesów biznesowych (typu B2B) w formie elektronicznej obejmujących maksymalnie dwa MŚP.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli zastanawiałeś się nad problemem jak dotrzeć do większej grupy swoich klientów i zwiększyć wielkość sprzedaży w swojej firmie ten konkurs może okazać się dla Ciebie bardzo istotny. Ze środków unijnych można np. wzbogacić naszą stronę internetową o e-sklep, za pośrednictwem, którego nasi klienci mogą dokonywać zakupów i płatności za towary i usługi bez wychodzenia z domu. 

Polecamy serwis Samochód w firmie

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

Przedsiębiorca na realizację projektu może otrzymać do 85% kosztów kwalifikowanych w projekcie. Pozostałą cześć jest zobowiązany pokryć ze środków własnych. Płatności mogą odbywać się na zasadach refundacji, czyli zwrotu poniesionych kosztów na podstawie faktur lub innych dokumentów księgowych równoważnej wartości lub zaliczkowania, czyli na poczet przyszłych płatności.

Szczegółowe zasady naboru projektów zostały określone w dokumentacji konkursowej dostępnej na stronach internetowych http://www.rpo.lodzkie.pl. Można tam również znaleźć wzór wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją jego wypełniania. 

Planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to styczeń 2011 roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaka umowa dla pracownika sezonowego?

Jaką umowę najlepiej zawrzeć z pracownikiem sezonowym? To zależy. Od konkretnej sytuacji, rodzaju wykonywanej pracy i jej warunków.

Jak globalne firmy przyspieszyły swój rozwój dzięki outsourcingowi

W czasach niepewności i nowych wyzwań największe światowe firmy szukają nowych rozwiązań biznesowych. Historie Procter & Gamble, Unilever, Google, Microsoft, Apple czy Nike udowadniają, że outsourcing pomaga zarówno w rozwoju firmy, jak i w utrzymaniu wysokiego poziomu jakości usług.

Przedsiębiorca jedzie (wreszcie) na wakacje. Co może i powinien zrobić przedtem?

Zanim przedsiębiorca wyjedzie na zasłużony urlop, musi zatroszczyć się o swoją firmę. Podczas swojej nieobecności mogą wydarzyć się różne sytuacje. Warto wyznaczyć osobę, która będzie mogła reprezentować wtedy właściciela. Jeśli natomiast przedsiębiorca zdecyduje się zawiesić działalność, musi zgłosić to w odpowiednim urzędzie. 

92 218 zł dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak zdobyć pieniądze?

16 lipca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomi nabór w ramach programu dofinansowania projektów gospodarki o obiegu zamkniętym. Budżet wynosi 10 mln zł, a maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu to 92 218 zł.

REKLAMA

Generator wideo od TikToka (TikTok Symphony AI). Jak wykorzystać w firmie? Cyfrowe awatary - Twój ulubiony twórca będzie mówił po polsku?

TikTok chce ugruntować swoją pozycję w świecie reklam w mediach społecznościowych. Proponuje markom, aby wykorzystywały cyfrowe awatary mówiące w wielu językach. Po to, aby ich przekaz był jeszcze bardziej dopasowany do klientów w poszczególnych regionach. Ma być taniej niż w przypadku zatrudniania influencerów czy aktorów z konkretnych krajów. 

Tamara Czartoryska: za kolekcję Czartoryskich zapłacili polscy podatnicy

W 2016 roku polski Skarb Państwa kupił kolekcję sztuki od Fundacji XX Czartoryskich za pół miliarda złotych. Gdy środki ze sprzedaży trafiły do nowej Fundacji Czartoryskich w Liechtensteinie, mówiło się nawet o grabieży majątku narodowego. Dziś Tamara Czartoryska wspomina skandal sprzed lat.

CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

REKLAMA

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA