REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ruszył konkurs na innowacyjnego przedsiębiorcę w województwie lubelskim

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Innowacyjny przedsiębiorca w województwie lubelskim
Innowacyjny przedsiębiorca w województwie lubelskim
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Przedsiębiorcy korzystający z funduszy unijnych mają szansę powalczyć o miano najbardziej innowacyjnej firmy w regionie. W walce o tytuł liczy się m.in. ilość wprowadzonych innowacji, skala innowacyjności i wprowadzenie technologii ICT.

 „Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego” to konkurs organizowany wspólnie przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland" oraz Stowarzyszenie „Innowacyjne Lubelskie”. Honorowy Patronat nad konkursem Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

REKLAMA

Konkurs rozpoczął się 15 sierpnia, termin zgłoszeń mija 1 października 2010 r. Laureatów poznamy 18 listopada 2010 r.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy - Beneficjenci korzystający z funduszy unijnych w ramach I Osi Priorytetowej oraz działania 2.4 Marketing gospodarczy schemat A II Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Porównaj: Jak wypełnić wniosek o przyznanie renty strukturalnej

Przez beneficjenta w konkursie należy rozumieć wnioskodawcę, z którym Instytucja Pośrednicząca II stopnia podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przedsiębiorcy zainteresowani uczestnictwem w tym konkursie mogą zgłaszać swoje kandydatury w ramach 6 kategorii:

 • Innowacyjna firma – premiowane będą przedsiębiorstwa, które wykażą się największą liczbą wprowadzonych innowacji, największą skalą innowacyjności i konkurencyjności oraz wprowadzeniem technologii ICT.
 • Dynamicznie rozwijająca się firma – premiowane będą przedsiębiorstwa, które wykażą się największym wzrostem zatrudnienia, największą skalą innowacyjności i najlepszą strategią firmy.
 • Lider funduszu RPO WL - premiowany będzie Beneficjent, który podpisał największą liczbę umów biorąc pod uwagę działania I Osi Priorytetowej i działanie 2.4 schemat A II Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
 • Najlepszy start – premiowane będą nowo powstałe mikroprzedsiębiorstwa, które wykażą się największą skalą konkurencyjności, wprowadzą nowe lub ulepszone produkty/usługi i których założone wskaźniki finansowe są możliwe do osiągnięcia i utrzymania w okresie trwałości projektu.
 • Najlepszy produkt turystyczny – premiowane będą firmy, które zróżnicują ofertę turystyczną w regionie, będą realizowały cele Planu Marketingu Turystyki w Województwie Lubelskim oraz będą rozwiązywały definiowane potrzeby turystyczne w regionie.
 • Nagroda Specjalna - spośród Laureatów powyższych kategorii Kapituła wybierze dwóch najlepszych.

W zależności od kategorii przyznawane są punkty w określonej wysokości. I tak np. dla kategorii „Innowacyjna firma” największą liczę punktów można zdobyć za liczbę wprowadzonych innowacji, skalę innowacyjności, skalę konkurencyjności oraz wprowadzenie ICT.

Polecamy serwis: Umowy w firmie

Nagrody i wyróżnienia 

W ramach każdej z kategorii, dla nominowanych beneficjentów zostaną rozdane dyplomy. Ponadto w każdej z kategorii dla Laureata nagrody Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego zostanie przyznana Statuetka. Dwóm przedsiębiorcom wyłonionym w kategorii Nagroda Specjalna zostanie przyznana nagroda w postaci reklamy telewizyjnej – ogłoszenie płatne.

Dyplomy, Statuetki oraz Nagroda Specjalna zostaną wręczone Laureatom przez Marszałka Województwa Lubelskiego, na Gali kończącej konkurs w 18 listopada 2010 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA