reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ruszył konkurs na innowacyjnego przedsiębiorcę w województwie lubelskim

Ruszył konkurs na innowacyjnego przedsiębiorcę w województwie lubelskim

Przedsiębiorcy korzystający z funduszy unijnych mają szansę powalczyć o miano najbardziej innowacyjnej firmy w regionie. W walce o tytuł liczy się m.in. ilość wprowadzonych innowacji, skala innowacyjności i wprowadzenie technologii ICT.

 „Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego” to konkurs organizowany wspólnie przez Lubelską Agencję Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie, Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland" oraz Stowarzyszenie „Innowacyjne Lubelskie”. Honorowy Patronat nad konkursem Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Konkurs rozpoczął się 15 sierpnia, termin zgłoszeń mija 1 października 2010 r. Laureatów poznamy 18 listopada 2010 r.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorcy - Beneficjenci korzystający z funduszy unijnych w ramach I Osi Priorytetowej oraz działania 2.4 Marketing gospodarczy schemat A II Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Porównaj: Jak wypełnić wniosek o przyznanie renty strukturalnej

Przez beneficjenta w konkursie należy rozumieć wnioskodawcę, z którym Instytucja Pośrednicząca II stopnia podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu.

Przedsiębiorcy zainteresowani uczestnictwem w tym konkursie mogą zgłaszać swoje kandydatury w ramach 6 kategorii:

  • Innowacyjna firma – premiowane będą przedsiębiorstwa, które wykażą się największą liczbą wprowadzonych innowacji, największą skalą innowacyjności i konkurencyjności oraz wprowadzeniem technologii ICT.
  • Dynamicznie rozwijająca się firma – premiowane będą przedsiębiorstwa, które wykażą się największym wzrostem zatrudnienia, największą skalą innowacyjności i najlepszą strategią firmy.
  • Lider funduszu RPO WL - premiowany będzie Beneficjent, który podpisał największą liczbę umów biorąc pod uwagę działania I Osi Priorytetowej i działanie 2.4 schemat A II Osi Priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.
  • Najlepszy start – premiowane będą nowo powstałe mikroprzedsiębiorstwa, które wykażą się największą skalą konkurencyjności, wprowadzą nowe lub ulepszone produkty/usługi i których założone wskaźniki finansowe są możliwe do osiągnięcia i utrzymania w okresie trwałości projektu.
  • Najlepszy produkt turystyczny – premiowane będą firmy, które zróżnicują ofertę turystyczną w regionie, będą realizowały cele Planu Marketingu Turystyki w Województwie Lubelskim oraz będą rozwiązywały definiowane potrzeby turystyczne w regionie.
  • Nagroda Specjalna - spośród Laureatów powyższych kategorii Kapituła wybierze dwóch najlepszych.

W zależności od kategorii przyznawane są punkty w określonej wysokości. I tak np. dla kategorii „Innowacyjna firma” największą liczę punktów można zdobyć za liczbę wprowadzonych innowacji, skalę innowacyjności, skalę konkurencyjności oraz wprowadzenie ICT.

Polecamy serwis: Umowy w firmie

Nagrody i wyróżnienia 

W ramach każdej z kategorii, dla nominowanych beneficjentów zostaną rozdane dyplomy. Ponadto w każdej z kategorii dla Laureata nagrody Innowacyjny Przedsiębiorca Województwa Lubelskiego zostanie przyznana Statuetka. Dwóm przedsiębiorcom wyłonionym w kategorii Nagroda Specjalna zostanie przyznana nagroda w postaci reklamy telewizyjnej – ogłoszenie płatne.

Dyplomy, Statuetki oraz Nagroda Specjalna zostaną wręczone Laureatom przez Marszałka Województwa Lubelskiego, na Gali kończącej konkurs w 18 listopada 2010 r.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Innowacyjny przedsiębiorca w województwie lubelskim
Innowacyjny przedsiębiorca w województwie lubelskim

Instrukcje VAT. 15 praktycznych procedur dla podatników69.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama