reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców działających wspólnie

Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców działających wspólnie

Przedsiębiorcy działający wspólnie mogą ubiegać się o dotacje unijne w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nabór wniosków o udzielenie wsparcia prowadzony jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Przyznaną dotację można przeznaczyć na wsparcie działalności kooperacyjnej pomiędzy przedsiębiorcami oraz działalność innowacyjną, której efektem będzie wytworzenie innowacyjnego produktu lub usługi.

Przedsiębiorcy działający wspólnie w tzw. klastrach mają szansę na otrzymanie dotacji inwestycyjnej w ramach działania 5.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ubieganie się o dotację w ramach tego konkursu może być ostatnią szansą na zdobycie unijnego dofinansowania, gdyż pieniądze dla przedsiębiorców w ramach środków przyznanych Polsce na lata 2007-2013 już się kończą. Podmioty zainteresowane otrzymaniem unijnej dotacji na ten cel powinny złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną w trybie i terminie przewidzianym w konkursie. 

Nabór projektów prowadzony jest w terminie od 21 marca do 27 maja bieżącego roku. Trzeba pamiętać, że organizator konkursu zastrzega sobie możliwość zamknięcia naboru wcześniej, tj. przed dniem 27 maja br. w sytuacji wyczerpania puli zarezerwowanych środków. W takim przypadku na 3 dni przed zamknięciem naboru odpowiedni komunikat zostanie zamieszczony na stronie internetowej PARP.

W ramach konkursu przewiduje się udzielenie dofinansowania na wspieranie działalności powiązań kooperacyjnych poprzez zapewnienie wspólnego zaplecza, zakup usług doradczych oraz szkoleniowych w ramach tzw. wczesnej fazy rozwoju powiązania kooperacyjnego. W ramach konkursu można także otrzymać dotację na wsparcie działalności innowacyjnej prowadzonej w ramach powiązania kooperacyjnego, której efektem będzie wytworzenie oraz wprowadzenie wspólnego innowacyjnego produktu i/lub usługi. 

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację?

O przyznanie dofinansowania unijnego w ramach konkursu mogą wnioskować tzw. koordynatorzy powiązania kooperacyjnego. Funkcję takie koordynatora mogą pełnić m.in. spółki akcyjne, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, organizacje przedsiębiorstw działające na podstawie szczególnych przepisów. 

Koordynator powiązania kooperacyjnego przed wystąpieniem o przyznanie wsparcia unijnego powinien spełniać szereg wymogów formalnych, w tym m.in. posiadać siedzibę na terytorium RP oraz udokumentowany potencjał do realizacji projektu.

Przeczytaj także: Dotacje również dla firm budowlanych!

Na co można otrzymać dotację?

W ramach konkursu wsparcie unijne będzie przeznaczone na realizację przedsięwzięć w ramach tzw. wczesnej fazy rozwoju powiązań kooperacyjnych oraz fazy rozwoju powiązań kooperacyjnych.

I FAZA –wczesna faza rozwoju powiązań kooperacyjnych

W ramach wczesnej fazy rozwoju powiązań kooperacyjnych będą wspierane inwestycje, których celem jest stworzenie warunków techniczno-organizacyjnych funkcjonowania takiego powiązania, opracowanie wspólnej strategii rozwoju powiązania kooperacyjnego i wdrażanie tej strategii.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Stasiewski

Doradca podatkowy, biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama