REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne fundusze na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

REKLAMA

REKLAMA

Zaangażowanie sfery badawczo-rozwojowej w realizację projektów przedsiębiorców może przynieść konkretne rozwiązania w postaci nowoczesnych produktów, usług czy innowacyjnej technologii. Nawiązanie takiej współpracy jest teraz łatwiejsze dzięki funduszom unijnym.

Na poziomie regionalnym tego typu inicjatywy wspierane są w ramach regionalnych programów operacyjnych. W województwie mazowieckim zainteresowane podmioty mogą otrzymać unijną dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z ostatnimi informacjami, konkurs na projekty wspierające powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową zostanie ogłoszony jeszcze we wrześniu br. Już teraz warto się do niego przygotować i poznać podstawowe zasad ubiegania się o unijną pomoc na tego typu projekty.

REKLAMA

Powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową wspierane są w ramach działania 1.6. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację w ramach działania 1.6?

Beneficjentami wsparcia są osoby prawne: przedsiębiorcy, jednostki naukowe, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu prowadzące powiązanie kooperacyjne. Wsparcie może być udzielone koordynatorowi powiązania kooperacyjnego (beneficjentowi) na tworzenie oraz rozwój klastra składającego się z co najmniej 5 przedsiębiorców, którzy współpracować będą z instytucjami sfery B+R zarówno z terenu kraju, jak i zagranicy.

Minimum 50%, ale nie mniej niż 5 podmiotów funkcjonujących w ramach klastra musi posiadać siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak prawidłowo dokumentować wydatki kwalifikowane w projektach innowacyjnych

Na co można otrzymać dotację w ramach działania 1.6?

W ramach działania wsparciem zostaną objęte wspólne przedsięwzięcia grup przedsiębiorców mających na celu wzmocnienie powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami w założeniu przyczyni się do łatwiejszego transferu wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zmniejszenia kosztów działalności dzięki wykorzystaniu wspólnej infrastruktury.

W ramach działania 1.6. przewiduje się:

  • tworzenie i rozwój klastrów o charakterze regionalnym;
  • doradztwo z zakresu opracowania planów rozwoju klastra;
  • wspieranie działalności podmiotów prowadzących klaster;
  • działania promocyjne klastra w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w klastrze;
  • wdrażanie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych.

Polecamy serwis: Dotacje

W ramach programu wspierane będą powiązania kooperacyjne leżące na terenie województwa mazowieckiego. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu. Oznacza to, że pozostałą cześć wydatków kwalifikowanych oraz całość wydatków niekwalifikujących się do wsparcia beneficjent musi pokryć ze środków własnych. Maksymalna wartość projektu musi wynieść mniej niż 8 mln zł.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć dnia 31.12.2013 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Skuteczne zarządzanie zespołem: relacje i współpraca

W dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym, skuteczne zarządzanie zespołem jest kluczowym czynnikiem sukcesu każdej organizacji. Budowanie relacji, współpraca oraz efektywna komunikacja stanowią fundamenty, na których opiera się sprawne funkcjonowanie zespołu.

Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej warto złożyć do 3 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy do 3 czerwca 2024 r. mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. Co, jeśli przedsiębiorca nie złoży wniosku o zwrot nadpłaty?

Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

REKLAMA

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA