reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Unijne fundusze na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

Unijne fundusze na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

Zaangażowanie sfery badawczo-rozwojowej w realizację projektów przedsiębiorców może przynieść konkretne rozwiązania w postaci nowoczesnych produktów, usług czy innowacyjnej technologii. Nawiązanie takiej współpracy jest teraz łatwiejsze dzięki funduszom unijnym.

Na poziomie regionalnym tego typu inicjatywy wspierane są w ramach regionalnych programów operacyjnych. W województwie mazowieckim zainteresowane podmioty mogą otrzymać unijną dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z ostatnimi informacjami, konkurs na projekty wspierające powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową zostanie ogłoszony jeszcze we wrześniu br. Już teraz warto się do niego przygotować i poznać podstawowe zasad ubiegania się o unijną pomoc na tego typu projekty.

Powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową wspierane są w ramach działania 1.6. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację w ramach działania 1.6?

Beneficjentami wsparcia są osoby prawne: przedsiębiorcy, jednostki naukowe, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu prowadzące powiązanie kooperacyjne. Wsparcie może być udzielone koordynatorowi powiązania kooperacyjnego (beneficjentowi) na tworzenie oraz rozwój klastra składającego się z co najmniej 5 przedsiębiorców, którzy współpracować będą z instytucjami sfery B+R zarówno z terenu kraju, jak i zagranicy.

Minimum 50%, ale nie mniej niż 5 podmiotów funkcjonujących w ramach klastra musi posiadać siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

Przeczytaj również: Jak prawidłowo dokumentować wydatki kwalifikowane w projektach innowacyjnych

Na co można otrzymać dotację w ramach działania 1.6?

W ramach działania wsparciem zostaną objęte wspólne przedsięwzięcia grup przedsiębiorców mających na celu wzmocnienie powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami w założeniu przyczyni się do łatwiejszego transferu wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zmniejszenia kosztów działalności dzięki wykorzystaniu wspólnej infrastruktury.

W ramach działania 1.6. przewiduje się:

  • tworzenie i rozwój klastrów o charakterze regionalnym;
  • doradztwo z zakresu opracowania planów rozwoju klastra;
  • wspieranie działalności podmiotów prowadzących klaster;
  • działania promocyjne klastra w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w klastrze;
  • wdrażanie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych.

Polecamy serwis: Dotacje

W ramach programu wspierane będą powiązania kooperacyjne leżące na terenie województwa mazowieckiego. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu. Oznacza to, że pozostałą cześć wydatków kwalifikowanych oraz całość wydatków niekwalifikujących się do wsparcia beneficjent musi pokryć ze środków własnych. Maksymalna wartość projektu musi wynieść mniej niż 8 mln zł.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć dnia 31.12.2013 r.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama