REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne fundusze na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

REKLAMA

REKLAMA

Zaangażowanie sfery badawczo-rozwojowej w realizację projektów przedsiębiorców może przynieść konkretne rozwiązania w postaci nowoczesnych produktów, usług czy innowacyjnej technologii. Nawiązanie takiej współpracy jest teraz łatwiejsze dzięki funduszom unijnym.

Na poziomie regionalnym tego typu inicjatywy wspierane są w ramach regionalnych programów operacyjnych. W województwie mazowieckim zainteresowane podmioty mogą otrzymać unijną dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z ostatnimi informacjami, konkurs na projekty wspierające powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową zostanie ogłoszony jeszcze we wrześniu br. Już teraz warto się do niego przygotować i poznać podstawowe zasad ubiegania się o unijną pomoc na tego typu projekty.

REKLAMA

Powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową wspierane są w ramach działania 1.6. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację w ramach działania 1.6?

Beneficjentami wsparcia są osoby prawne: przedsiębiorcy, jednostki naukowe, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu prowadzące powiązanie kooperacyjne. Wsparcie może być udzielone koordynatorowi powiązania kooperacyjnego (beneficjentowi) na tworzenie oraz rozwój klastra składającego się z co najmniej 5 przedsiębiorców, którzy współpracować będą z instytucjami sfery B+R zarówno z terenu kraju, jak i zagranicy.

Minimum 50%, ale nie mniej niż 5 podmiotów funkcjonujących w ramach klastra musi posiadać siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak prawidłowo dokumentować wydatki kwalifikowane w projektach innowacyjnych

Na co można otrzymać dotację w ramach działania 1.6?

W ramach działania wsparciem zostaną objęte wspólne przedsięwzięcia grup przedsiębiorców mających na celu wzmocnienie powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami w założeniu przyczyni się do łatwiejszego transferu wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zmniejszenia kosztów działalności dzięki wykorzystaniu wspólnej infrastruktury.

W ramach działania 1.6. przewiduje się:

  • tworzenie i rozwój klastrów o charakterze regionalnym;
  • doradztwo z zakresu opracowania planów rozwoju klastra;
  • wspieranie działalności podmiotów prowadzących klaster;
  • działania promocyjne klastra w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w klastrze;
  • wdrażanie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych.

Polecamy serwis: Dotacje

W ramach programu wspierane będą powiązania kooperacyjne leżące na terenie województwa mazowieckiego. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu. Oznacza to, że pozostałą cześć wydatków kwalifikowanych oraz całość wydatków niekwalifikujących się do wsparcia beneficjent musi pokryć ze środków własnych. Maksymalna wartość projektu musi wynieść mniej niż 8 mln zł.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć dnia 31.12.2013 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

Ogromne zmiany na rynku pracy w ciągu najbliższych 5 lat

Najbliższe 5 lat na rynku pracy ma przynieść ogromne zmiany. Według Adecco zniknie 83 miliony miejsc pracy, a na ich miejsce powstanie jedynie 69 milionów innych. Jakie posady są zagrożone? 

Nowa usługa finansowa dla prowadzących działalność gospodarczą: gotówka na niski procent

Teraz gotówka na niski procent lub przy spełnieniu dodatkowych warunków całkowicie nieoprocentowana, staje się nową usługą dla przedsiębiorców korzystających w mikrofaktoringu lub dopiero mających w planach skorzystanie z takiego instrumentu. W uproszczeniu ten nowy produkt przypomina zaliczkę tytułem wpływów z przyszłej faktury i pozwala na zachowanie płynności finansowej w okresie gdy jeszcze produkt nie został sprzedany a więc i faktura nie może być wystawiona.

Wartościowe środowisko pracy - czym jest, jak je stworzyć?

Dobra atmosfera w pracy przedkłada się na lojalność pracowników, ich motywację i zaangażowanie. Jak zapewnić pracownikom najlepsze employee journey? 

REKLAMA

Jak Nvidia może zyskać na wartości dzięki inwestorom w akcje memy

Dzięki fantastycznemu rocznemu zwrotowi, przekraczającemu obecnie 220%, Nvidia stałą się jedną z najczęściej dyskutowanych spółek w ostatnim okresie i dowodem na to, że rynek technologiczny trzyma się dobrze. Czy spółka należy również do kategorii akcji memów, czy raczej jej wycena jest oparta o solidne podstawy?

Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

REKLAMA