REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne fundusze na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R
Dotacje na współpracę pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R

REKLAMA

REKLAMA

Zaangażowanie sfery badawczo-rozwojowej w realizację projektów przedsiębiorców może przynieść konkretne rozwiązania w postaci nowoczesnych produktów, usług czy innowacyjnej technologii. Nawiązanie takiej współpracy jest teraz łatwiejsze dzięki funduszom unijnym.

Na poziomie regionalnym tego typu inicjatywy wspierane są w ramach regionalnych programów operacyjnych. W województwie mazowieckim zainteresowane podmioty mogą otrzymać unijną dotację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z ostatnimi informacjami, konkurs na projekty wspierające powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową zostanie ogłoszony jeszcze we wrześniu br. Już teraz warto się do niego przygotować i poznać podstawowe zasad ubiegania się o unijną pomoc na tego typu projekty.

REKLAMA

Powiązania kooperacyjne pomiędzy przedsiębiorcami a sferą badawczo-rozwojową wspierane są w ramach działania 1.6. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Mazowieckiego.

Polecamy: Dotacje unijne - poradnik przedsiębiorcy

Kto może ubiegać się o dotację w ramach działania 1.6?

Beneficjentami wsparcia są osoby prawne: przedsiębiorcy, jednostki naukowe, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, instytucje otoczenia biznesu prowadzące powiązanie kooperacyjne. Wsparcie może być udzielone koordynatorowi powiązania kooperacyjnego (beneficjentowi) na tworzenie oraz rozwój klastra składającego się z co najmniej 5 przedsiębiorców, którzy współpracować będą z instytucjami sfery B+R zarówno z terenu kraju, jak i zagranicy.

Minimum 50%, ale nie mniej niż 5 podmiotów funkcjonujących w ramach klastra musi posiadać siedzibę na terenie województwa mazowieckiego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przeczytaj również: Jak prawidłowo dokumentować wydatki kwalifikowane w projektach innowacyjnych

Na co można otrzymać dotację w ramach działania 1.6?

W ramach działania wsparciem zostaną objęte wspólne przedsięwzięcia grup przedsiębiorców mających na celu wzmocnienie powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a sferą B+R. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami w założeniu przyczyni się do łatwiejszego transferu wiedzy, wymiany doświadczeń oraz zmniejszenia kosztów działalności dzięki wykorzystaniu wspólnej infrastruktury.

W ramach działania 1.6. przewiduje się:

  • tworzenie i rozwój klastrów o charakterze regionalnym;
  • doradztwo z zakresu opracowania planów rozwoju klastra;
  • wspieranie działalności podmiotów prowadzących klaster;
  • działania promocyjne klastra w celu pozyskania nowych przedsiębiorstw do udziału w klastrze;
  • wdrażanie i komercjalizacja technologii i produktów innowacyjnych.

Polecamy serwis: Dotacje

W ramach programu wspierane będą powiązania kooperacyjne leżące na terenie województwa mazowieckiego. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi do 50% wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu. Oznacza to, że pozostałą cześć wydatków kwalifikowanych oraz całość wydatków niekwalifikujących się do wsparcia beneficjent musi pokryć ze środków własnych. Maksymalna wartość projektu musi wynieść mniej niż 8 mln zł.

Okres realizacji projektu nie może przekroczyć dnia 31.12.2013 r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA