REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wnioskować o dotację dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim?

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.
Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze w październiku ruszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych przez mikroprzedsiebiorców na terenie województwa małopolskiego. Maksymalna pula unijnej dotacji, o którą możemy wnioskować w projekcie wynosi aż 400 tys. złotych. Ten spory zastrzyk gotówki możemy przeznaczyć na unowocześnienie swojego przedsiębiorstwa.

Aby jednak móc cieszyć się dodatkowym źródłem finansowania rozwoju naszej firmy powinniśmy złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną. Stanowią ją wniosek o dofinansowanie oraz wymagane w regulaminie konkursu załączniki. Dokumentacja ta powinna zostać złożona w określonym terminie naboru do jednostki organizującej konkurs. Mikroprzedsiębiorcy, którzy zamierzają realizować swoje projekty inwestycyjne przy współudziale środków unijnych pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, powinni to zrobić w terminie od 22 października do 22 listopada 2010 r.

REKLAMA

Forma składania wniosków o dofinansowanie i załączników

Podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie, wszyscy wnioskodawcy są zobowiązani do wypełnienia formularza wniosku w postaci elektronicznej. Należy to zrobić za pomocą Regionalnego Systemu Informatycznego (RSI), który dostępny jest za pośrednictwem stron internetowych www.mcp.malopolska.pl oraz www.wrotamalopolski.pl/root_FEM . Przed wypełnieniem wniosku w wersji elektronicznej konieczne jest uprzednie założenie konta użytkownika w systemie RSI.

Tylko wnioski wypełnione za pomocą systemu RSI będą przedmiotem procesu oceny. Wnioski wypełniony w inny sposób będą automatycznie odrzucane.

Przeczytaj także: Jakie kryteria obowiązują podczas oceny projektów B2B?

REKLAMA

Przed rozpoczęciem wypełniania dokumentacji projektowej należy szczegółowo zapoznać się z „Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników dla Działania 2.1 Schemat A w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013”. Dokument ten jest dostępny pod wskazanymi powyżej adresami stron internetowych.
Po wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, za pomocą RSI powinniśmy dokonać walidacji, czyli elektronicznej weryfikacji jego kompletności. Po walidacji wniosek ten – przy wykorzystaniu funkcji "Wyślij do urzędu" – należy przesłać do IP II (Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości). Wniosek zawierający błędy nie może zostać przesłany do rejestracji i oceny.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W ramach niniejszego naboru można złożyć wyłącznie jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku zarejestrowania kolejnych wniosków tego samego Wnioskodawcy ocenie podlegać będzie wyłącznie wniosek zarejestrowany jako pierwszy (o niższym numerze).

Po przesłaniu elektronicznej wersji wniosku do IP II, należy go wydrukować i złożyć (w dwóch egzemplarzach) wraz z wymaganymi załącznikami do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Do wniosku muszą zostać dołączone wszystkie wymagane zakresem rzeczowym oraz charakterem projektu załączniki, wypełnione zgodnie z zapisami Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników.

Jeden egzemplarz wniosku, biznesplanu oraz załączników wypełnianych przez Wnioskodawcę składany jest w oryginale. Drugi egzemplarz może zostać złożony w oryginale lub w wersji powielonej, przy czym kserokopie wszystkich dokumentów (w tym załączniki) muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę do tego uprawnioną.

Polecamy serwis Leasing

Szczegółowe zasady aplikowania o unijną pomoc w ramach tego naboru są określone w Regulaminie konkursu dla działania 2.1.A, który dostępny jest pod adresem strony internetowej: www.mcp.malopolska.pl.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Wakacje składkowe dla małych przedsiębiorców. Nowa wersja projektu ustawy z rocznym limitem wydatków

  Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych. Obniżono w nim szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł.

  Model pracy w firmie: work-life balance czy work-life integration? Pracować by żyć, czy żyć, by pracować?

  Zacierają się granice między życiem prywatnym i zawodowym. Jednak dla większości pracowników życie osobiste jest ważniejsze niż zawodowe. Pracodawcy powinni wsłuchiwać się w potrzeby i oczekiwania swoich pracowników i w zależności od tego wybierać model pracy w firmie.

  Jak handel wykorzystuje nowe technologie

  Technologia to nieodłączna część funkcjonowania nowoczesnej dystrybucji towarów. Pracownicy sektora sprzedaży nie wyobrażają sobie bez niej pracy. Tak wynika z raportu Slack przygotowanego na bazie ankiety wśród dyrektorów i menadżerów z sektora handlowego. 

  Komisja Europejska wydała wstępną pozytywną ocenę pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy

  Mamy dobrą wiadomość: jest formalna zgoda KE ws. akceptacji pierwszego wniosku z Krajowego Planu Odbudowy, jak też warunku związanego z Kartą Praw Podstawowych UE - poinformowała w czwartek minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

  REKLAMA

  Ukrainie trzeba pomagać, ale import produktów rolnych do Unii Europejskiej nie może mieć takiej formy jak obecnie

  Po wybuchu wojny doszło do załamania wymiany handlowej Ukrainy. Obecnie głównym kierunkiem ukraińskiej sprzedaży zagranicznej jest Unia Europejska. Otwarcie UE na ukraiński import produktów rolnych nie może mieć takiej formy jak obecnie. Rolnicy polscy i z innych krajów unijnych nie wytrzymają konkurencji.

  Firma źle zarządzająca ryzykiem może pożegnać się z ubezpieczeniem?

  Jedynie 44 proc. firm w Polsce ma sformalizowaną politykę zarządzania ryzykiem. Podejście do zarządzania ryzykiem w biznesie wciąż wymaga jeszcze dużo pracy. Co firmy ubezpieczają najczęściej? 

  Ponad 20 mln zł z tytułu niezapłaconych podatków. Rozbita została zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową

  Zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przestępczością akcyzową została rozbita. Śledczy szacują straty Skarbu Państwa na ponad 20 mln zł.

  Co to jest działalność badawczo-rozwojowa? W teorii i praktyce

  Działalność badawczo-rozwojową definiuje m.in. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce – ustawa z dnia 20 lipca 2018 r. oraz Podręcznik Frascati. Zgodnie z definicją działalność badawczo-rozwojowa to twórcza praca podejmowana w sposób celowy i systematyczny, mająca na celu zwiększenie zasobów wiedzy oraz tworzenie nowych zastosowań dla istniejącej wiedzy. Działalność B+R zawsze ukierunkowana jest na nowe odkrycia, oparte na oryginalnych koncepcjach lub hipotezach. Nie ma pewności co do ostatecznego wyniku, ale jest ona planowana i budżetowana, a jej celem jest osiągnięcie wyników, które mogłyby być swobodnie przenoszone lub sprzedawane na rynku. Co to oznacza w praktyce? 

  REKLAMA

  Każdy projekt finansowany z UE musi uwzględniać zasady horyzontalne. O jakie zasady chodzi?

  Polityka horyzontalna Unii Europejskiej, która powinna być uwzględniona w każdym projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich, to równe szanse i niedyskryminacja, równość kobiet i mężczyzn, zrównoważony rozwój oraz zasada „nie czyń poważnych szkód”. Ponadto, beneficjenci są zobligowani do przestrzegania Karty Praw Podstawowych UE oraz spełnienia horyzontalnego warunku podstawowego w zakresie wdrażania postanowień Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.

  Polskie bizneswoman systematycznie przejmują kierowanie firmami z branży hotelarskiej i gastronomicznej

  Już prawie co czwarta firma działająca w branży HoReCa – hotele, restauracje, catering, ma szefową a nie szefa. W firmach mających jednego właściciela ten odsetek jest nawet wyższy i wynosi 48 procent. Biznesy zarządzane przez kobiety z tej branży należą do prowadzonych najlepiej.

  REKLAMA