reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Jak wnioskować o dotację dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim?

Jak wnioskować o dotację dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim?

Jeszcze w październiku ruszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych przez mikroprzedsiebiorców na terenie województwa małopolskiego. Maksymalna pula unijnej dotacji, o którą możemy wnioskować w projekcie wynosi aż 400 tys. złotych. Ten spory zastrzyk gotówki możemy przeznaczyć na unowocześnienie swojego przedsiębiorstwa.

Aby jednak móc cieszyć się dodatkowym źródłem finansowania rozwoju naszej firmy powinniśmy złożyć wymaganą dokumentację aplikacyjną. Stanowią ją wniosek o dofinansowanie oraz wymagane w regulaminie konkursu załączniki. Dokumentacja ta powinna zostać złożona w określonym terminie naboru do jednostki organizującej konkurs. Mikroprzedsiębiorcy, którzy zamierzają realizować swoje projekty inwestycyjne przy współudziale środków unijnych pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013, powinni to zrobić w terminie od 22 października do 22 listopada 2010 r.

Forma składania wniosków o dofinansowanie i załączników

Podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie, wszyscy wnioskodawcy są zobowiązani do wypełnienia formularza wniosku w postaci elektronicznej. Należy to zrobić za pomocą Regionalnego Systemu Informatycznego (RSI), który dostępny jest za pośrednictwem stron internetowych www.mcp.malopolska.pl oraz www.wrotamalopolski.pl/root_FEM . Przed wypełnieniem wniosku w wersji elektronicznej konieczne jest uprzednie założenie konta użytkownika w systemie RSI.

Tylko wnioski wypełnione za pomocą systemu RSI będą przedmiotem procesu oceny. Wnioski wypełniony w inny sposób będą automatycznie odrzucane.

Przeczytaj także: Jakie kryteria obowiązują podczas oceny projektów B2B?

Przed rozpoczęciem wypełniania dokumentacji projektowej należy szczegółowo zapoznać się z „Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników dla Działania 2.1 Schemat A w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013”. Dokument ten jest dostępny pod wskazanymi powyżej adresami stron internetowych.
Po wypełnieniu wniosku o dofinansowanie, za pomocą RSI powinniśmy dokonać walidacji, czyli elektronicznej weryfikacji jego kompletności. Po walidacji wniosek ten – przy wykorzystaniu funkcji "Wyślij do urzędu" – należy przesłać do IP II (Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości). Wniosek zawierający błędy nie może zostać przesłany do rejestracji i oceny.

W ramach niniejszego naboru można złożyć wyłącznie jeden wniosek o dofinansowanie. W przypadku zarejestrowania kolejnych wniosków tego samego Wnioskodawcy ocenie podlegać będzie wyłącznie wniosek zarejestrowany jako pierwszy (o niższym numerze).

Po przesłaniu elektronicznej wersji wniosku do IP II, należy go wydrukować i złożyć (w dwóch egzemplarzach) wraz z wymaganymi załącznikami do Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

Do wniosku muszą zostać dołączone wszystkie wymagane zakresem rzeczowym oraz charakterem projektu załączniki, wypełnione zgodnie z zapisami Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie oraz załączników.

Jeden egzemplarz wniosku, biznesplanu oraz załączników wypełnianych przez Wnioskodawcę składany jest w oryginale. Drugi egzemplarz może zostać złożony w oryginale lub w wersji powielonej, przy czym kserokopie wszystkich dokumentów (w tym załączniki) muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez osobę do tego uprawnioną.

Polecamy serwis Leasing

Szczegółowe zasady aplikowania o unijną pomoc w ramach tego naboru są określone w Regulaminie konkursu dla działania 2.1.A, który dostępny jest pod adresem strony internetowej: www.mcp.malopolska.pl.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.
Dotacja dla mikroprzedsiębiorców w województwie małopolskim.

Zmiany w zatrudnieniu pracowników administracji rządowej i samorządowej wprowadzone przez tarczę antykryzysową 2.0 (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stawski Syty Adwokacka Spółka Partnerska

Specjalista w dziedzinie prawa inwestycji budowlanych, zamówień publicznych, nieruchomości, procesu zarządzania i transakcji nieruchomościami oraz prawa autorskiego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama