Jak napisać protest od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?
REKLAMA
REKLAMA
Przedsiębiorcy, którzy nie zgadzają się z decyzją o negatywnej ocenie swojego projektu mogą skorzystać ze środka odwoławczego jakim jest protest. Protest musi mieć formę pisemną i wnoszony jest dopiero po otrzymaniu informacji (w przypadku POIG od Regionalnej Instytucji Finansującej) o negatywnym wyniku oceny.
REKLAMA
Złożenie protestu za pomocą faksu lub e-maila jest bezskuteczne.
Innymi słowy protest to pisemne wystąpienie o weryfikację dokonanej oceny projektu w zakresie:
- zgodności oceny z kryteriami wyboru projektów,
- naruszeń o charakterze proceduralnym, które wystąpiły w trakcie oceny i miały wpływ na jej wynik.
Musimy pamiętać, że wniesienie protestu nie wstrzymuje biegu konkursu dla pozostałych wnioskodawców.
Przeczytaj także: Jak odwoływać się od decyzji o nieprzyznaniu dotacji z UE?
Protest jest składany w terminie 14 dni liczonych od dnia doręczenia wnioskodawcy informacji o negatywnym wyniku oceny wniosku o dofinansowanie projektu.
Co powinien zawierać protest?
Protest powinien zawierać:
- dane wnioskodawcy, które są tożsame z danymi wskazanymi we wniosku o dofinansowanie projektu,
- numer wniosku o dofinansowanie projektu,
- wskazanie zakresu żądania,
- wyczerpujące określenie zarzutów odnośnie do przeprowadzonej oceny wniosku o dofinansowanie projektu ze wskazaniem zakresu naruszenia oraz uzasadnieniem prezentowanego stanowiska z powołaniem się na informacje zawarte we wniosku o dofinansowanie, załącznikach do wniosku lub wyjaśnieniach stanowiących integralną część wniosku,
- podpis wnioskodawcy lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania,
- aktualny odpis wnioskodawcy z właściwego rejestru nie starszy niż 6 miesięcy, licząc od dnia złożenia protestu, albo dokument pełnomocnictwa lub ich kopie poświadczone za zgodność z oryginałem.
W przypadku gdy w złożonym proteście brakuje numeru wniosku o dofinansowanie, wskazania numeru żądania lub aktualnego odpisu z rejestru odpowiednia instytucja zgłasza się z prośbą o uzupełnienie dokumentów lub o przesłanie wyjaśnień w wyznaczonym terminie jednak nie dłuższym niż 7 dni od dnia otrzymania stosownej korespondencji pod rygorem pozostawienia protestu bez rozpatrzenia.
Zobacz także serwis Samochód w firmie
Zakończenie postępowania sądowego w zakresie danego projektu, którego wnioskodawca wniósł skargę do sądu administracyjnego, oznacza również zakończenie procedury odwoławczej w tym zakresie. Wtedy wnioskodawcy nie przysługują żadne dodatkowe środki odwoławcze.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.