REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom
Szansa na międzynarodową promocję dzięki unijnym funduszom

REKLAMA

REKLAMA

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie dla śląskich przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w międzynarodowych targach i wystawach. Na ten cel można otrzymać z Unii Europejskiej nawet do 50 tys. złotych.

REKLAMA

Konkurs, o którym mowa powyżej odbywa się w ramach Poddziałania 1.2.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Celem organizowanego konkursu jest wsparcie udziału przedsiębiorców w międzynarodowych targach, wystawach oraz misjach gospodarczych w celu promocji przedsiębiorczości, konkurencyjności i innowacyjności regionu. Dotacja unijna na ten cel będzie pochodzić ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs jest organizowany przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Konkurs ten może być szansą dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych nawiązaniem międzynarodowej współpracy, poznaniu nowych kontrahentów i partnerów gospodarczych, rozwojem swojej firmy na zagranicznych rynkach. 

REKLAMA

Misja gospodarcza – wyjazd przedsiębiorcy na rozmowy handlowe związany ze zwiedzaniem targów lub wystaw organizowanych za granicą.
Udział w targach i wystawach – uczestnictwo przedsiębiorcy jako wystawcy w międzynarodowych targach i wystawach organizowanych za granicą.

Kto może ubiegać się o przyznanie dotacji?

Zgodnie z ogłoszeniem o konkursie, podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o dofinansowanie projektów są mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, w myśl rozumienia przepisów unijnych, posiadające swoją siedzibę na terenie województwa śląskiego.

Przeczytaj także: Jak zaistnieć w sieci dzięki dotacji na e-usługi

W jakiej wysokości można otrzymać dotację?

Maksymalny poziom dofinansowania projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013 jest uzależniony od statusu dane przedsiębiorstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Dla mikro i małych przedsiębiorstw wynosi 60% kosztów kwalifikowalnych projektu.
  • Dla średnich przedsiębiorstw - 50% kosztów kwalifikowalnych projektu.

Polecam serwis: Umowy w firmie

Maksymalna kwota wsparcia dla projektów wynosi:

  • 50 000 PLN na projekty związane z udziałem przedsiębiorców w targach i wystawach międzynarodowych.
  • 20 000 PLN na projekty związane z udziałem w misjach gospodarczych związanych z targami i wystawami za granicą.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do dnia 15 lipca 2011 roku.

Wniosek o dofinansowanie powinien zostać wypełniony za pośrednictwem aplikacji internetowej zamieszczonej na stronie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości, pod adresem internetowym: http://www.scp-slask.pl, zgodnie z zasadami sporządzania wniosków opisanych w Instrukcji wypełniania wniosków o dofinansowanie. Na wskazanej powyżej stronie internetowej dostępne są wszystkie dokumenty konkursowe, wraz z załącznikami takimi jak regulamin konkursu czy obowiązujące wzory formularzy.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

REKLAMA

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

REKLAMA

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

REKLAMA