reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Dotacje > Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część II

Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część II

Jeszcze w lipcu rozpoczyna się nabór wniosków do tego popularnego wśród przedsiębiorców działania. Do rozdysponowania pomiędzy zainteresowane podmioty będzie około 320 mln PLN. Jednocześnie zmianom uległy zasady aplikowania o środki unijne.O jakich zmianach mówimy?

Organizator konkursu, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wychodząc naprzeciw postulatom przedsiębiorców zmieniła zasady organizacji konkursu, które mają być bardziej przyjazne dla potencjalnych wnioskodawców. W tej części artykułu przedstawię pozostałe zmiany związane z naborem wniosków, które będą obowiązywały podczas najbliższego naboru.

Zmiany w procedurze składania wniosków

Podczas najbliższego naboru przedsiębiorcy będą mogli aplikować do tego działania na dwa sposoby. W pierwszym przypadku – przy wykorzystaniu elektronicznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym (złożenie podpisu poprzez skrzynkę ePUAP- www.epuap.gov.pl) lub w tradycyjny sposób - za pośrednictwem Generatora Wniosków, który zamieszczony jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, http://www.parp.gov.pl

Przedsiębiorcy nie dysponujący takim podpisem, po sporządzeniu wniosku i zarejestrowaniu go we właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) za pomocą Generatora Wniosków, zobowiązani będą do przesłania do RIF (pocztą lub kurierem) podpisanego wydruku wniosku wraz z załącznikami.

Zobacz również: Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część I

Pamiętajmy, że za moment przyjęcia wniosku będzie uznany moment jego zarejestrowania w generatorze. Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Wycofanie złożonego (zarejestrowanego w Generatorze Wniosków) wniosku o dofinansowanie nie umożliwia wnioskodawcy ponownego złożenia kolejnego wniosku w ramach tego samego naboru.
Intensywność unijnego wsparcia

Podczas naboru wniosków przyjęto za rozporządzeniem maksymalny poziom wsparcia w wysokości 70% wydatków kwalifikowanych w projekcie. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.

Dla projektu, w którym wysokość wydatków kwalifikowanych wynosi 200 tys. złotych, maksymalna kwota unijnej dotacji wyniesie 140 tys. złotych, a dla projektodawców, którzy do 27 roku życia 160 tys. złotych.

Polecamy serwis Umowy w firmie

Przypomnijmy, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca otrzymujący wsparcie jest zobowiązany do zapewnienia finansowania projektu w części nieobjętej wsparciem.

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG
Zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Łukasik

Prawnik, doktorant

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama