Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część II
REKLAMA
REKLAMA
Organizator konkursu, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wychodząc naprzeciw postulatom przedsiębiorców zmieniła zasady organizacji konkursu, które mają być bardziej przyjazne dla potencjalnych wnioskodawców. W tej części artykułu przedstawię pozostałe zmiany związane z naborem wniosków, które będą obowiązywały podczas najbliższego naboru.
REKLAMA
Zmiany w procedurze składania wniosków
REKLAMA
Podczas najbliższego naboru przedsiębiorcy będą mogli aplikować do tego działania na dwa sposoby. W pierwszym przypadku – przy wykorzystaniu elektronicznego podpisu z certyfikatem kwalifikowanym (złożenie podpisu poprzez skrzynkę ePUAP- www.epuap.gov.pl) lub w tradycyjny sposób - za pośrednictwem Generatora Wniosków, który zamieszczony jest na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, http://www.parp.gov.pl
Przedsiębiorcy nie dysponujący takim podpisem, po sporządzeniu wniosku i zarejestrowaniu go we właściwej Regionalnej Instytucji Finansującej (RIF) za pomocą Generatora Wniosków, zobowiązani będą do przesłania do RIF (pocztą lub kurierem) podpisanego wydruku wniosku wraz z załącznikami.
Zobacz również: Jakie są nowe zasady aplikowania o środki unijne dla działania 8.1 POIG – część I
Pamiętajmy, że za moment przyjęcia wniosku będzie uznany moment jego zarejestrowania w generatorze. Dofinansowanie może zostać udzielone wnioskodawcy, który złożył nie więcej niż jeden wniosek o udzielenie wsparcia w ramach danego konkursu. Wycofanie złożonego (zarejestrowanego w Generatorze Wniosków) wniosku o dofinansowanie nie umożliwia wnioskodawcy ponownego złożenia kolejnego wniosku w ramach tego samego naboru.
Intensywność unijnego wsparcia
REKLAMA
Podczas naboru wniosków przyjęto za rozporządzeniem maksymalny poziom wsparcia w wysokości 70% wydatków kwalifikowanych w projekcie. W przypadku mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, który w roku złożenia wniosku o udzielenie wsparcia ma nie więcej niż 27 lat, wielkość wsparcia może wynosić do 80 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem.
Dla projektu, w którym wysokość wydatków kwalifikowanych wynosi 200 tys. złotych, maksymalna kwota unijnej dotacji wyniesie 140 tys. złotych, a dla projektodawców, którzy do 27 roku życia 160 tys. złotych.
Polecamy serwis Umowy w firmie
Przypomnijmy, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca otrzymujący wsparcie jest zobowiązany do zapewnienia finansowania projektu w części nieobjętej wsparciem.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.