reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > INFOSTRATEG - ruszył konkurs na projekty sztucznej inteligencji

INFOSTRATEG - ruszył konkurs na projekty sztucznej inteligencji

INFOSTRATEG to program rozwoju prac naukowych i badawczych w zakresie sztucznej inteligencji. NCBR ogłosiło pierwszy konkurs w ramach tego projektu. Mogą w nim wziąć udział przedsiębiorcy, jednostki naukowe i konsorcja.

Co to jest program INFOSTRATEG?

INFOSTRATEG to strategiczny program badań naukowych i prac rozwojowych. Dotyczy zaawansowanych technologii informacyjnych, telekomunikacyjnych oraz mechatronicznych.

Co jest celem programu INFOSTRATEG?

Celem głównym programu INFOSTRATEG jest rozwój polskiego potencjału sztucznej inteligencji. W ramach programu INFOSTRATEG należy opracować rozwiązania wykorzystujące SI i blockchain z naciskiem na bezpośrednie zastosowanie w praktyce. INFOSTRATEG ma rozwijać polski potencjał badawczy w zakresie SI i zwiększyć aktywność polskich zespołów informatycznych na rynku. Ma stworzyć również system narzędzi opartych o technologię blockchain przyspieszających rozwój gospodarki cyfrowej i rozwiązań opartych o uczenie maszynowe podnoszących jakość produktów/ usług i efektywność procesów.

Polecamy: PPK Pracownicze plany kapitałowe. Obowiązki pracodawcy

Jaki jest budżet programu INFOSTRATEG?

Zakładany całkowity budżet Programu wynosi 840 mln PLN (w tym 360 mln PLN przeznaczono na projekty zamawiane).

Dla kogo jest program INFOSTRATEG?

INFOSTRATEG to program otwarty dla wszystkich podmiotów, w szczególności dla firm, konsorcjów, zespołów naukowych.

Pierwszy konkurs w ramach INFOSTRATEG

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło pierwszy konkurs w programie INFOSTRATEG.

Celem konkursu jest opracowanie uniwersalnych narzędzi do analizy i opisu obrazów medycznych w zakresie diagnostyki schorzeń dróg oddechowych oraz niektórych nowotworów, a także walka z dezinformacją i fake newsami.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców, jednostek naukowych oraz ich konsorcjów.

Integracja przedsiębiorców i naukowców

Tematy podejmowane w ramach Programu zostały wyselekcjonowane ze względu na duży potencjał wdrożeniowy oraz konieczność stworzenia zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Są to np. Inteligentny system przetwarzania mowy dla lekarzy, rozpoznawanie obrazów medycznych, inteligenta maszyna do zbierania jabłek, inteligentny dyspozytor korespondencji czy asystent obywatela w instytucjach użyteczności publicznej.

Polska ma istotny potencjał badawczy w dziedzinie SI, na co wskazują chociażby liczne publikacje naukowców czy zainteresowanie korporacji naszymi specjalistami, jednakże nie przekłada się to na rodzimą działalność badawczo-rozwojową. INFOSTRATEG będzie stanowił istotny wkład w tę aktywację. To kolejny z wysokobudżetowych programów strategicznych uruchomionych przez NCBR, który przyczyni się do konsolidacji najlepszych zespołów badawczych i integracji środowisk naukowych i gospodarczych wokół zagadnień kluczowych dla rozwoju kraju – mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama