REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
„Luz kontrolowany” to nie to samo co niedbały wygląd – ubrania zawsze muszą być czyste, uprasowane, nie mogą być poszarpane czy zniszczone.
„Luz kontrolowany” to nie to samo co niedbały wygląd – ubrania zawsze muszą być czyste, uprasowane, nie mogą być poszarpane czy zniszczone.

REKLAMA

REKLAMA

W zależności od polityki firmy i jej wizerunku na zewnątrz pracownicy są zobowiązani do stosowania się do określonych zasad w zakresie stroju służbowego. Jeśli przychodząc na rozmowę kwalifikacyjną lub po raz pierwszy do pracy widzisz pracowników ubranych w garnitury i garsonki to sprawa jest jasna – powinieneś ubierać się podobnie. Co zrobić jeśli ubiór pracowników wskazuje, że w firmie panuje dowolność w zakresie stroju?

Po pierwsze zapomnij, że to co Ty nazywasz dowolnym strojem jest takim w rzeczywistości. To, że widziałeś jednego z pracowników w dżinsach, a koleżankę z innego działu w bliźniaku zamiast żakiecie, nie oznacza, że w miejscu pracy nie obowiązują zasady stosownego stroju. Wręcz przeciwnie - są one określone formą stroju „luz kontrolowany”, i choć nazwa brzmi przyjaźnie może wprawić wiele osób w zakłopotanie.

REKLAMA

Czym tak naprawdę jest „luz kontrolowany”

Jest to sposób ubierania się do pracy, który pozostawia pewną dowolność pracownikowi w tym zakresie, ale nie oznacza zupełnej swobody.

Jakie ubrania naruszają zasadę „luzu kontrolowanego”

Przede wszystkim te elementy stroju, które mogłyby wskazywać, że właśnie zakończyłeś poranny jogging lub przed chwilą opuściłeś siłownię. Niedopuszczalne są również stroje plażowe – krótkie spodenki, koszulki na ramiączka, topy i sukienki bez ramiączek. Ubrania przylegające do ciała, sportowe obuwie, bezrękawniki – również są zabronione. Zwróć uwagę na obuwie – nie idź do pracy w sandałach, japonkach, tenisówkach.

Zobacz: Wizerunek firmy w internecie

„Luz kontrolowany” to nie to samo co niedbały wygląd – ubrania zawsze muszą być czyste, uprasowane, nie mogą być poszarpane czy zniszczone.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Czy mimo przyjętej zasady „luz kontrolowany” w firmie obowiązuje też strój biznesowy

REKLAMA

„Luz kontrolowany” to zasada, która w twojej firmie oznacza strój codzienny, ustępuje ona miejsca ubraniom biznesowym w kilku sytuacjach: oficjalne zebranie, spotkanie z klientem, którego firma prezentuje postawę konserwatywną wobec stroju.

Jeśli nie wiesz, czy zestaw ubrań wybrany przez Ciebie będzie odpowiedni – zrezygnuj z niego, lepiej ubrać się bardziej oficjalnie niż narazić się na śmieszność i utratę autorytety wkładając młodzieżową bluzę czy sukienkę bez pleców.

Spotkanie integracyjne to również element życia zawodowego – nie pozwól by zbyt skąpy lub niestosowny strój zburzył Twój profesjonalny wizerunek, który z takim wysiłkiem budowałeś.

Rady dla Pani i Pana

„Luz kontrolowany” to dla kobiety sygnał, że nie musi codziennie przychodzić do pracy w garsonce, może wybrać następujące zestawy ubrań: sukienka, spódnica lub spodnie z żakietem, bluzką czy bliźniakiem. Mężczyzna natomiast może łączyć dobrej jakości dżinsy lub inne spodnie ze sportową lub klasyczną marynarką, swetrem lub koszulką polo. 

Polecamy: Męski ubiór w biznesie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA