Nie szata zdobi człowieka – a jednak …
REKLAMA
REKLAMA
Rola stroju w pracy zawodowej
Istnieją pewnie zawody, w których strój nie odgrywa większej roli. W biznesie zapomnij, że ujdzie ci płazem złamanie zasad właściwego stroju. Z powodu niestosownego ubioru niektórzy nie otrzymują awansu, a inni potrzebują dużo więcej czasu by przekonać do siebie innych, albo w ogóle nie zyskują należnego im uznania w oczach innych.
REKLAMA
Zasady, których należy przestrzegać
Twój strój ma mówić o tobie „profesjonalista”, a nie „wyluzowany gość” czy „słodka kokietka”.
Polecamy: Męski ubiór w biznesie
Miej w szafie kilka gotowych zestawów ubrań na różne okazje: codzienny zestaw do pracy, na przyjęcie, na służbową kolację czy obiad.
Dobierając garderobę wzoruj się na najlepszych – zwróć uwagę jak ubierają się twoi przełożeni, jak ubierają się przedstawiciele firm, z którymi współpracujesz. Pamiętaj o adekwatności stroju do zajmowanego stanowiska, regionu i części świata, w której pracujesz.
Dopytaj, jak w nowym miejscu pracy rozumiane jest pojęcie „swobodny strój”.
Nie oszczędzaj pieniędzy na ubrania do pracy – wybieraj najlepsze na jakie cię stać, o klasycznym kroju. Nie daj się porwać modzie w zakresie stroju służbowego – klasyka jest zawsze na miejscu, a z modą w miejscu pracy różnie bywa.
Ubrania do pracy nie mogą być za małe, ani za duże – powinny idealnie pasować.
Zadbaj o wygląd butów – jeśli są brudne lub zniszczone zniweczą cały trud włożony w wykreowanie idealnego wizerunku.
Zadbaj o dodatki, nie mogą być kiepskiej jakości. Torebki, zegarki, aktówki, rękawiczki i parasole są równie ważne jak dobrze skrojony garnitur czy kostium.
Zobacz serwis: Przyjęcia i uroczystości
Bądź gotowy na nieprzyjemne niespodzianki
Życie codzienne potrafi zaskakiwać, dlatego lepiej uprzedzać pewne niespodzianki. Golarka elektryczna czy nić dentystyczna schowana w szufladzie biurka może okazać się czasem pomocna. Podobnie jak dodatkowa para pończoch czy pilniczek do paznokci.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.