Jak zachowywać się podczas przyjęcia biurowego?

REKLAMA
REKLAMA
Dla większości pracowników sama myśl o imprezie firmowej wydaje się już karą, gdyż z reguły kojarzy się ona z dodatkowymi obowiązkowymi, ale niestety bezpłatnymi, nadgodzinami spędzonymi w pracy. Źle jest widziane, tzw. „urwanie się” z imprezy, ale równie źle jest ocenianie niewłaściwe zachowanie podczas takiego spotkania.
REKLAMA
Zasady dotyczące przyjęć firmowych
REKLAMA
1. Nie ulega wątpliwości, że obecność na tego rodzaju przyjęciach, czy to z okazji świąt Bożego Narodzenia, czy też pożegnania pracownika, jest wymagana. Z pewnością nieobecność pracownika zostanie odnotowana i stosownie zrozumiana, dlatego też, nie chcąc przysparzać sobie problemów, lepiej jest jednak poświęcić te kilka chwil swojego wolnego czasu.
2. Nie należy przesadzać z alkoholem, zgodnie z zasadą, że pijany pracownik, to zły pracownik. Z pewnością żaden pracodawca nie chce mieć w swojej kadrze ludzi, którzy nadużywają alkoholu, gdyż jest to niezwykle źle widziane w towarzystwie, a przede wszystkim nie sprzyja efektywności samej firmy.
Zobacz: Garden party
3. Należy kontrolować mowę swojego ciała, które jest w stanie zdradzić człowieka w najmniej oczekiwanej chwili. Okazywanie swojego znudzenia czy też złości z pewnością źle wpłynie na ocenę w oczach pracodawcy.
4. Należy pamiętać o stosownym ubraniu, z pewnością w grę nie wchodzą żadne stroje, które normalnie nakłada się na spotkanie z przyjaciółmi. Nazwa – impreza firmowa – może być więc myląca. Niezależnie od tego czy jest to praca, czy już przyjęcie w firmie, trzeba być ubranym ładnie i odpowiednio.
5. Trzeba zawsze pamiętać, że każde zachowanie pracownika podczas przyjęcia będzie odnotowane i zapamiętane, dlatego zawsze lepiej jest zachowywać się stosownie do okazji, a najlepiej to w ogóle nie rzucać się w oczy.
REKLAMA
6. Należy uważać z napływem nagłych uczuć „koleżeńskich” podczas przyjęć firmowych. Fakt, że szef serwuje swojemu pracownikowi darmowe jedzenie, nie znaczy od razu, że powinien on popadać w radosną euforię, która w konsekwencji miała by zakończyć się całowaniem i to nie pod jemiołą.
7. Nie powinno się raczej wyznawać swojemu szefowi miłości; niezależnie od tego, jak uwielbiamy swojego pracodawcę, dzielenie się z nim tą wiadomością jest raczej niewskazane, gdyż może ono być poczytane po prostu jako zwykłe wazeliniarstwo, które jednak nie ma zbyt wielu zwolenników.
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA